نسیم نصیری نسیم نصیری منتشر شده در پنجشنبه 1400/12/19 ساعت 22:56

مزارع شناور

مزارع شناور

امروزه شیوه‌های مختلفی برای افزایش بهره‌وری در تولیدات کشاورزی در سراسر دنیا وجود دارد، که یکی از آنها پرورش ماهی در آب دریا و دریاچه‌ها است که نیازی به استفاده از منابع آبی موجود و تغییرات در اکوسیستم ندارد. استفاده از منابع در راستای توسعه پایدار، نوین و همچنین استفاده مستقیم از انرژی خورشیدی شیوه دیگری برای افزایش بهره‌وری هستند که در طرحی به نام مزارع شناور بکار بسته شده‌اند.

طرح اولیه مزرعه شناور طراحی شده توسط محققین پیشرو هلندی

این نوع مزارع انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

_ مزارع شناور تک محور

این نوع مزارع صرفاً از سطوح آب به منظور کشت گیاهانی مانند برنج استفاده می‌کنند و تاکنون در کشور‌هایی مانند چین و ژاپن بطور گسترده‌ای برای کشت مزارع برنج استفاده شده است و به نوعی کشت آکواپونیک در فضای باز می‌باشد.

_ مزارع شناور چند منظوره

این مدل مزارع شناور، نوین‌ترین و پیشرفته‌ترین آنها هستند و سه نوع کاربردی دارند. توجه به وسعت و مقیاس بالای این‌گونه مزارع، معمولاً اجرای آن‌ها بر روی سطوح آب‌های آزاد صورت می‌گیرد. این مزارع به صورت طبقاتی عمل می‌کنند. طبقه زیر سطح آب برای پرورش ماهی استفاده می‌شود، در حالی که طبقه میانی برای پرورش گاو و طبقه رویی برای پرورش گیاهان به صورت هیدروپونیک استفاده می‌گردد.تازه های وبسایت

چرا پهپاد‌های تحویل کالا چالش‌های زیادی دارند؟ نسیم نصیری

چرا پهپاد‌های تحویل کالا چالش‌های زیادی دارند؟

تحویل کالا در مناطقی که خلوت هستند و موانع زیادی وجود ندارند، کار سختی نیست. اما در شهرهای شلوغ که هزاران نفر زندگی می‌کنند و موانع زیادی وجود دارد، چنین کاری اصلا ساده نیست حتی اگر چالش‌های فنی برطرف شود، باید به هزینه‌های بالای این خدمات اشاره کنیم. چنین پهپاد‌هایی بسته‌های چندان سنگینی را نمی‌توانند حمل کنند و همین محدودیت هم هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.
آفات مختلف درختان هلو و شلیل(2) حامد محمدولی

آفات مختلف درختان هلو و شلیل(2)

قبلا درباره درخت هلو و شلیل و همینطور آفات آنها صحبت کرده بودیم. اکنون به بررسی مهم ترین آفات و بیماری های درختان هلو و شلیل میپردازیم.
گیاه پتوس مریم رخشانی مقدم

گیاه پتوس

همه چیز درباره روش نگهداری گیاه پتوس یا پوتوس
گیاه قاشقی مریم رخشانی مقدم

گیاه قاشقی

شرایط نگهداری گیاه زیبای قاشقی در اپارتمان
مشخصات فلفل دلمه‌ای نسیم نصیری

مشخصات فلفل دلمه‌ای

فلفل دلمه‌ای با نام علمی (Bell pepper) یکی از فلفل‌های شیرین و خوشمزه است که به خانواده سیب زمینیان تعلق دارد. زادگاه فلفل دلمه‌ای، مکزیک و امریکاست و بزرگترین تولید کننده آن کشور چین است. به دلیل طعم شیرینش در انگلیس و ایرلند به فلفل شیرین معروف است. فلفل دلمه‌ای تنوع رنگی بالایی دارد و در رنگ‌‌های سبز، زرد، قرمز و نارنجی دیده می‌شود.
آفت گیلاس نسیم نصیری

آفت گیلاس

مهمترین آفت درخت گیلاس مگس گیلاس است. این حشره در زمستان در عمق سه الی پنج سانتی خاک زندگی می‌کند و در فصل بهار به صورت مگس کامل می‌شود و پرواز می‌کند، مگس سفید با حمله به میوه‌ی نارس با خرطوم خود شکافی در بدنه میوه ایجاد می‌کند و تخم خود را در داخل میوه قرار می‌دهد، زمان برداشت گیلاس، بر روی بدنه آثار کرم خوردگی دیده نمی‌شود اما درون گیلاس یک عدد کرم سفید است
سمپاشی درخت سیب مریم رخشانی مقدم

سمپاشی درخت سیب

آفت شپشک واوی سیب چیست؟

به نقل از آریا نهالبیماری‌ های گیاهی مانند شپشک واوی، یکی از اصلی ترین عللی هستند که می‌توانند بر عملکرد محصولات کشاورزی اثر بگذارند. از آنجایی که با توجه به رشد روز افزون جمعیت، معضل کمبود مواد غذایی بیش از گذشته احساس می ‌شود، مبارزه با این بیماری‌ها اهمیت ویژ‌ه‌ای خواهد داشت. در این راستا شناخت آفات و بیماری‌های گیاهی می‌تواند به ما در کنترل آن‌ها کمک کند.

بیماری شپشک واوی سیب، (Lepidosaphes malicola) ، یکی از بیماری‌های گونه درختان است که هر ساله صدمات زیادی به بار می‌آورد. در این مقاله هدف ما معرفی این بیماری و راه‌های کنترل و مبارزه با آن است. با ما همراه باشید تا اطلاعات گسترده ‌ای در مورد آن به دست آورید.
برای سمپاشی با پهپاد. کشاورزی با شماره۰۹۱۹۸۶۰۴۰۴۶ تماس حاصل فرمائید

کاشت هسته انبه نسیم نصیری

کاشت هسته انبه

هسته بسیاری از میوه‌ها را می‌توانیم با شیوه صحیح ریشه‌دار کنیم و در گلدان یا باغچه خانه خود نگهداری کنیم. یکی از هسته‌هایی که به تازگی مورد توجه قرار گرفته، هسته انبه است که در صورت سبز شدن به گیاهی زیبا تبدیل شده و در دراز مدت برای شما میوه می‌دهد. انبه با نام انگلیسی Mango یکی از میوه‌های گرمسیری است که به کشور هند، پاکستان و آسیای شرقی تعلق دارد. این میوه خوشمزه سرشار از ویتامین‌های مختلف کلسیم، آهن، فسفرو ... است. انبه گونه‌های متنوعی دارد و متعلق به خانواده Anacardiaceae است.
پایش محصولات با پهپاد کشاورزی سیرنگ حامد محمدولی

پایش محصولات با پهپاد کشاورزی سیرنگ

برای آگاهی از وضعیت زمین های کشاورزی وسیع، بهترین راه تصویر برداری هوایی توسط پهپاد میباشد.با استفاده از این تصاویر اطلاعات زیادی از جمله وضعیت سلامت گیاهان، نحوه توزیع محصولات، چرخه عمر آن‌ها و نقشه‌های دقیق GPS از زمین زراعی را می‌توان جمع آوری کرد.

از تصاویر ماهواره‌ای یا هواپیما برای داشتن دید وسیع از مزرعه در گذشته استفاده میشد که به علت دقت کم و پر هزینه بودن آنها نسبت به پهپاد کشاورزی، امروزه طرفداران زیادی ندارد. با پهپاد نه تنها می‌توان تصاویر را در زمان دلخواه و بدون تعلل تهیه کرد، بلکه تصاویر مبتنی بر زمان را نیز می‌توان تهیه کرد که روند پیشرفت محصول را در زمان واقعی نشان می‌دهند.

آفات مختلف درختان هلو و شلیل حامد محمدولی

آفات مختلف درختان هلو و شلیل

یکی از عملیات مهم و بسیار حساس، مدیریت مبارزه با آفات درختان هلو و شلیل میباشد، چرا که با مصرف حداقل سموم و تولید محصول ارگانیک، علاوه بر تولید میوه ی سالم، جذاب و بازار پسند، می تواند از نظر کیفیت و حفظ محیط زیست ارزش زیادی را دارا باشد.

همکاری با سیرنگ

سیرنگ در استان های مختلف، نمایندگی اعطا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را با دقت تکمیل کنید و منتظر تماس سیرنگ بمانید.