فرم درخواست نمایندگی

سیرنگ در راستای توسعه فعالیت های خود در سراسر کشور از متقاضیان واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.چنانچه علاقه مند به فعالیت در حوزه پهپاد می باشید فرم زیر را به طور کامل تکمیل نموده و منتظر تماس سیرنگ باشید.

تازه های وبسایت

 نقش ریزمغذی‌ها در گیاهان

نقش ریزمغذی‌ها در گیاهان

 عناصر غذایی در گیاهان

آهن (Fe) : افزایش قدرت جوانه زنی بذر، سبزینگی گیاه، رشد و فتوسنتز

روی (Zn) : جلوگیری از ریزش گل و جوانه‌ها، گرده افشانی، تشکیل میوه و دانه

بر (B) : رشد ساقه و ریشه، ترمیم بافت‌های آوندی، تشکیل جوانه‌های برگ و گل، تولید میوه و دانه

مس (Cu) : رشد و فتوسنتز، تشکیل میوه، افزایش دانه‌بندی، افزایش طعم و رنگ میوه

منگنز (Mn) : افزایش جوانه‌زنی بذر، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها، زودرسی محصول

مولیبدن (MO) : تثبیت بیولوژیک نیتروژن، کاهش تجمع نیترات در گیاه

سیلیسیم (Si) : افزایش مقاومت به ورس، آفات و بیماری‌ها، افزایش جذب فسفر

کبالت (Co) : تاثیر بر تثبیت بیولوژیک نیتروژن، افزایش فتوسنتز

نیکل (Ni) : فعال‌سازی آنزیم اوره و کاهش سمیت اوره در گیاه، تولید متابولیت‌های ثانویه

گاوهایی که عینک واقعیت مجازی می‌زنند

گاوهایی که عینک واقعیت مجازی می‌زنند

این روز‌ها تقریباً همه ما با عینک‌های واقعیت مجازی آشنا هستیم، این نوع عینک‌ها علاوه بر انسان‌ها برای حیوانات نیز استفاده می‌شوند. به نقل از نیویورک پست، برای انسان‌هایی که در طول زمستان در داخل خانه گیر کرده‌اند، عینک واقعیت مجازی یک موهبت محسوب می‌شد، اکنون گاوها نیز در طول زمستان از عینک هوشمند استفاده می‌کنند. گاوها فکر می‌کنند بیرون و در یک زمین تابستانی هستند و به نظر می‌رسد که این نوع گاوها، شادتر از سایر گاوها باشند. این هدست‌ها با کمک دامپزشکان توسعه یافتند و در ابتدا در مزرعه‌ای در مسکو آزمایش شدند.

ایزت کوکاک، یک دامدار در ترکیه، عینک واقعیت مجازی را برای افزایش تولید شیر گاوها امتحان کرد و این کار نتایج مثبتی داشت. ایزت آن را روی دو گاو آزمود و شیر خروجی آنها از ۵.۸ گالن به ۷ گالن در روز رسید. ایزت که قبلاً برای افزایش بازدهی گاوها، موسیقی کلاسیک را مورد استفاده قرار می‌داد، اکنون از بازخورد حیوانات از طریق هدست‌ها بسیار راضی است، او می‌گوید آنها در حال تماشای یک مرتع سرسبز هستند، این به آنها روحیه می‌دهد و استرس کمتری دارند  و قصد دارد که مقدار هدست‌ها را افزایش دهد.

وزارت کشاورزی روسیه گفت: این سیستم  بر اساس این اصل توسعه یافته است که گاوها سایه‌های قرمز را بهتر از سایه‌های آبی و سبز درک می‌کنند.

آفت مینوز گوجه‌فرنگی

آفت مینوز گوجه‌فرنگی

 آفات گوناگون نه تنها مزارع وسیع گوجه‌فرنگی در اقلیم‌های مختلف را مورد حمله و خسارت قرار می‌دهند بلکه گلخانه‌ها هم از خطر آن در امان نیستند. یکی از این آفات مینوز گوجه‌فرنگی است. این آفت چند نسلی است، خواب زمستانه یا تابستانه ندارد و در یکسال بین ۱۰ تا ۱۲ نسل دارد. آفت مینوز یک پروانه کوچک است که در شب قدرت پرواز دارد که به آن شب‌پره می‌گویند. شب‌پره‌های بالغ به رنگ قهوه‌ای مایل به نقره‌ای هستند، لاروها به رنگ کرم یا زرد روشن تا سبز هستند.

خسارت آفت مینوز گوجه‌فرنگی

لاروهای این آفت از قسمت گوشتی برگ که بین لایه رویی و زیرین برگ است به شدت تغذیه می‌کنند و علاوه بر این باعث از بین بردن سبزینه برگ می‌شوند، فضولات سیاه آنها درون این دالان مشاهده می‌شود. در ساقه هم، لارو آفت، تونل‌هایی ایجاد می‌کند که باعث قطع شدن آوند‌ها  و کم شدن رشد گیاه می‌شود. خسارت اصلی این آفت روی میوه‌ها است که باعث فساد و نابودی میوه و کاهش بازارپسندی ان می‌شود. خسارت آفت روی میوه های سبز دیده می‌شوند  و میوه رسیده ممکن است کاملاً از بین برود. دالان‌های روی میوه که در اثر تغذیه لارو آفت مینوز ایجاد می‌شوند، می‌تواند راه ورود عوامل میکروبی و قارچی باشند که باعث ایجاد ساد روی میوه می‌شوند.

آگاهی از نحوه خسارت و راه‌های کنترل این آفت نقش موثری در کاهش کنترل این آفت دارد. رعایت تناوب زراعی، استفاده از نشاء‌های سالم، کنترل علف‌های هرز، شخم عمیق خاک و آفتاب‌دهی و در صورت لزوم کاربرد روش‌های شیمیایی برای جلوگیری از خسارات این آفت توصیه می‌شود. به کار‌‌گیری پهپاد کشاورزی برای سمپاشی باعث از بین رفتن این آفت می‌شود. 

کود سولفوپتاس

کود سولفوپتاس

کود سولفوپتاس دارای عناصر گوگرد و پتاسیم به میزان لازم است. سولفوپتاس PH سطح ریشه‌ها در خاک‌های قلیائی و شور را کاهش داده و در نتیجه حلالیت و جذب فسفر، آهن و ریزمغذی‌ها بوسیله ریشه گیاهان تسهیل می‌شود. این محصول دارای پائین‌ترین ضریب شوری و شاخص آبشوئی نسبت به سایر کود‌های پتاسیمی است. 

کود پتاسیمی مناسب برای کاهش نیترات است. با توجه به اینکه نیترات بیش از حد در موقع تشکیل میوه باعث افت کیفیت میوه می‌شود، این محصول برنامه‌های کوددهی را به منظور تامین نیاز بموقع محصول با نیترات پائین تنظیم می‌نماید.

سولفوپتاس اثر مثبت در تولید انواع ویتامین‌ها، نشاسته‌ها و قند‌ها داشته، در نتیجه ارزش غذایی محصولات را بالا می‌برد.

واجد عنصر پر اهمیت گوگرد که به صورت یون سولفات در این محصول وجود دارد که به سهولت بوسیله گیاهان جذب می‌شود و  برای ساختمان ترکیبات مهمی مثل آمینو اسید‌ها و پروتئین‌ها به کار رفته و در واکنش‌های فتوسنتز دخالت دارد. 

تماس : 09925482920

پسیل گلابی یا عسلک گلابی

پسیل گلابی یا عسلک گلابی

یکی از آفات درجه ۱ گلابی پسیل گلابی است که با نام‌های مختلفی چون شیره یا عسلک گلابی یا آفت روغن چراغی نامیده می‌شود. محل تغذیه و خسارت در درجه اول برگ‌ها هستند، به این صورت که با مکیدن شیره گیاه باعث تضعیف درخت می‌شود. عسلک بر روی برگ باعث تمرکز نور خورشید می‌شود که حالت ذره ‌بینی پیدا می‌کند و سبب سوختن برگ درخت و ریزش آنها می‌شود. پسیل گلابی فصل زمستان را به صورت حشره کامل زیر برگ‌هایی که اطراف گیاه ریخته شده‌، می‌گذراند و هم زمان با شروع رشد جوانه‌های درخت فعال می‌شود و شروع به تخم ریزی می‌کند.

 برای جلوگیری از خسارت ناشی از این آفت، نیاز است که سمپاشی با ترکیب ارگانیک پسیلا در ساعات خنک، یعنی صبح زود یا بعد از ظهر انجام شود. یکی از بهترین روش‌های سمپاشی استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ است که سرعت عملیاتی بسیار بالایی دارد.

تماس با ما :

09925482920

دانه‌های روغنی

دانه‌های روغنی

دانه‌های روغنی به منظور استخراج روغن از دانه‌ آنها تولید می‌شوند، ولی به عنوان منبع با‌ ارزش پروتئین نیز مطرح هستند و بقایای محصول بعد از روغن کشی بدین منظور به کار می‌رود. هم روغن و هم کنجاله به همان اندازه اهمیت داشته و احتیاج به تجزیه‌های ویژه دارند که دقت در خلوص دانه رقم (کولتیوار) اهمیت دارد. ناخالصی بسیار کمی با سایر مواد ژنتیکی ممکن است کیفیت روغن به دست آمده را به شدت پایین آورده یا کنجاله تولیدی از آنها حاوی مواد سمی باشد؛ بنابراین تولید کنندگان بذر می‌بایست دقت ویژه‌ای برای جلوگیری از آمیزش یا آلودگی منابع نامناسب گرده داشته باشند.

نقش اسید آمینه در گیاهان

نقش اسید آمینه در گیاهان

 اسید آمینه در گیاهان از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا فرماندهی گیاه بوسیله اسید آمینه‌ها انجام می‌شود، به نحوی که کنترل :

_ رشد ریشه

_ رشد ساقه و برگ

_ جوانه‌ها

_ کلروفیل

_ رشد میوه

_ رنگ میوه

_ گل دهی

_ گرده افشانی و لقاح

_ مقاومت در برابر استرس‌ها

توسط اسید آمینه‌ها انجام می‌شود. اسید آمینه‌ها بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها هستند و به طور  کلی در بسیاری از فرآیند‌های زیستی دخالت دارند. گیاهان می‌توانند اسید آمینه مورد نیاز خود را بسازند ولی با صرف انرژی زیادی همراه است، برای جلوگیری از مصرف انرژی گیاه بهتر است اسید آمینه‌ها را به روش‌های مختلف در اختیار گیاه بگذاریم .اسید آمینه به دو گروه ضروری و غیر ضروری تقسیم می‌شوند.

گیاهان تراریخته

گیاهان تراریخته

گیاه تراریخته به گیاهی گفته می‌شود که یک یا چند ژن محدود را از گونه‌های دیگری به جز خزانه ژنتیکی آن گیاه از طریق روش‌های مدرن ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک دریافت کرده باشد‌. هدف از این کار، بهبود مقاومت گیاه نسبت به برخی از آفات یا بیماری‌های گیاهی (تنش‌های زیستی)، افزایش تحمل تنش‌های غیر زنده نظیر شوری، کم‌آبی، بهبود کیفیت و بازار پسندی محصول، افزایش تولید و عملکرد گیاه، افزایش بهره‌وری در کشاورزی و در نهایت، افزایش سطح سلامت جامعه از طریق کاهش مصرف انواع سموم و کود‌های شیمیایی است.استفاده از محصولات تراریخته همان اندازه که طرفدارانی دارد، مخالفانی نیز در دنیا دارد که بر این باورند که رهاسازی محصولات دستکاری شده ژنتیکی آثار غیر قابل جبران و شومی بر سرزمین و سلامت افراد داشته و محیط زیست را به ورطه نابودی خواهد کشاند.این عده معتقد هستند که اگر این محصولات مشکلی ندارند، چرا در بسیاری از کشورها، مصرف آن را برای گروه‌های سنی حساس مثل کودکان، مادران باردار و ...، ممنوع اعلام شده است.در میان همه مخالفت‌ها و موافقت‌ها، انجام پژوهش و بررسی‌های علمی دقیق‌تر، موضوع مورد توافق طرفین است.

آیا از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ مطلعید؟؟؟؟؟!!!!! 09922789844جهت مشاوره با خانم مهندس بهتوئی

آیا از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ مطلعید؟؟؟؟؟!!!!! 09922789844جهت مشاوره با خانم مهندس بهتوئی

مزایای پهپاد کشاورزی بر بخشی از کشاورزان گرامی ثابت شده،اما وقتش رسیده از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ اطلاع پیدا کنیم.

 

 

✅✅✅تمایز ویژه پهپاد کشاورزی سیرنگ

 

✅اطلاع دارید که با مه پاش کردن محلول سطح مقطع ذرات محلول  بیشتر شده

⬅️⬅️این موضوع باعث میشود که کشاورز سم کمتری تهیه کند در نتیجه از لحاظ اقتصادی به نفع کشاورز یا بهره بردار محترم هست.

 

 

✅اطلاع دارید که نازل های پهپاد کشاورزی *سیرنگ* قابلیت سمپاشی هر نوع سمی را داراست؟؟؟!!!

 

 

⬅️⬅️⬅️آگاهی حق شماست

⬅️⬅️⬅️⬅️⬅️آگاهی از کالا⬅️⬅️خرید مطمئن⬅️⬅️آسایش تضمینی

 

برای خرید و بهره برداری از خدمات  تیم های زبده ی خلبانی 

کافی ست با شماره 09922789844تماس حاصل فرمایید.

مبارزه هوشمند با علف هرز مزارع 09922789844

مبارزه هوشمند با علف هرز مزارع 09922789844

از علف هرزهای مزارع خسته شدید؟؟؟یکدست از بین نمیرن؟؟؟؟خیلی زود شروع به رشد مجدد میکنه؟؟؟؟

 

 

مزارع خودتون رو به ما بسپارید.

 

مهندس مهشید بهتوئی

09922789844

همکاری با سیرنگ

سیرنگ در استان های مختلف، نمایندگی اعطا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را با دقت تکمیل کنید و منتظر تماس سیرنگ بمانید.