جست و جو در سایت :: www.siranguav.ir
saeedhasani

saeedhasani

به‌راحتی می‌توانید تنها با نگاهی ساده متوجه شوید که گیاهان دارای کمبود کلسیم، به‌خوبی رشد نمی‌کنند. کمبود کلسیم باعث آسیب بافتی و در نهایت مرگ گیاه می‌شود. برگ‌های تازه بالایی گیاه تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند و به قهوه‌ای میل می‌کنند. گیاهانی که کمبود کلسیم دارند معمولاً دارای شاخ‌وبرگ کمی هستند و ارتفاع آن‌ها نسبت به دیگر همنوعان خود بسیار کوتاه‌تر است.

 

saeedhasani

saeedhasani

قبل از هر کاری، بهتر از ان را روی خاک تست کنید زیرا نیترات کلسیم بیش از اندازه هم می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلفی شود.

برای جلوگیری از فساد میوه‌ها، می‌توانید قبل از کاشتن، یک لایه از ان را روی خاک بپاشید.

بعد از رشد گیاهان و قبل از میوه دادن، دوباره از آن استفاده کنید. در این زمان بهتر است از محلول رقیق‌تر ان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که سلول‌های گیاهان در برابر فساد و ایجاد مشکلاتی چون گند زدن شکوفه جلوگیری کند.

بسیاری از باغچه‌بان‌ها گیاهانی که به میزان کلسیم حساس هستند را بیشتر از گیاهان دیگر در معرض نیترات کلسیم قرار می‌دهند. بعد از رشد هم بسته به نیاز، می‌توانید یک یا دوبار دیگر هم از ان استفاده کنید.

به طور کلی، باید میزان متعادل برای هر گیاه را پیدا کنید.

گیاهانی مانند سیب، گوجه و فلفل از جمله گیاهانی هستند که نیترات کلسیم می‌تواند به رشد آن‌ها کمک کند.

nasiri

nasiri

مزایای داربست:

۱) وزن درخت را تحمل می‌کند

۲) کمک می‌کند شاخه‌ها به طور یکنواخت گسترده شوند

۳) و همگی در معرض نور خورشید و گردش مناسب هوا قرار بگیرند.

اگر داربست نباشد

درخت انگور از هر چیزی که نزدیک آن باشد، بالا می‌رود و این هرس کردن درخت را دشوار می‌کند و از طرف دیگر خوشه‌هایی که نزدیک زمین‌ هستند، در معرض انواع بیماری‌ها و آفت‌ها قرار می‌گیرند.

behtuyi

behtuyi

من چندین بار در پستهای مختلف به شوری و راه رهایی از شوری اشاره کردم.

این بحران رو جدی بگیرید.در ادامه باز به یک سری راه حل های جدید و مهم اشاره کردم.

این موضوع رو فراموش نکنید که من و همکارانم کنار شما هستیم.تا با کاهش مصرف سم و کود مزرعه و باغتون رو از خطر شور شدن نجات بدیم.

چطوری؟

بله،با استفاده از پهپاد کشاورزی که بارها تاکید کردم ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش مصرف نهاده رو به همراه داره.

این فوق العاده ست. 

این فرصت رو از دست ندید.

اصلاح کننده‌های خاک و آب در رابطه با تنش شوری چگونه است؟

اصلاح کننده‌های خاک و آب، نفوذ آب به خاک را بهبود می‌بخشند. آنها جزء مهمی از یک برنامه احیا برای کاهش نمک در ناحیه‌ی ریشه هستند. نمونه برداری و تجزیه و تحلیل آب و خاک باید در اوایل آبان انجام شود. تا اینکه مشخص گردد در صورت نیاز چه اصلاح کننده‌هایی باید مورد استفاده قرار گیرد. مواد اصلاح کننده منبعی از کلسیم را برای جایگزینی سدیم (Na) و حذف آن از ناحیه ریشه فراهم می‌کنند. در تنش شوری، سدیم در ریشه زیاد می‌شود و باید آن‌ را با مواد اصلاح کننده کاهش داد.

این‌کار را می‌توان با استفاده مستقیم از گچ کشاورزی یا با استفاده از محصولات اسیدی که با کلسیم ترکیب شده‌اند انجام داد. این مواد کلسیم دار توسط HCO3 یا آهک خاک (CaCO3) واکنش می‌دهند تا یون کلسیم آزاد شود و به صورت محلول در اختیار خاک قرار گیرد.

 

 

با من مهشید بهتوئی همراه باشید🙌

 

شرکت پروازیاران سیرنگ

 

مشاوره،آموزش،فروش و خدمات پهپاد کشاورزی سیرنگ

09922789844👉

09925482826👉

آمینو اسید

آمینو اسید

از بزرگترین اتفاق‌های که بعد از شروع فعالیت درختان و همچنین شروع جوانه‌زنی برای درختان و گیاهان می‌افتد، گیاهان تحت استرس‌های محیطی بوده و به دلیل محدود بودن محرک‌های رشد اصلی مانند: نور، زمان روشنایی و گرما، همچنین به دلیل سرد بودن خاک و آب جذب بسیاری از عناصر غذایی برای گیاه، بسیار دشوار و تقریباً غیر‌قابل جذب است.
saeedhasani

saeedhasani

سولفات آهن در اصل یک نوع آهن است و معمولا در مواد غذایی که در طی روز مصرف می‌کنیم وجود دارد. آهن در بدن ما به دو بخش پروتئین هموگلوبین و میوگلوبین متصل می‌شود. وظیفه هموگلوبین انتقال اکسیژن از خون به بافت‌ها و اندام‌ها است. وظیفه میگلوبین نیز کمک‌ رسانی به ذخیره اکسیژن در سلول‌های ماهیچه‌ای است. 

یکی از استفاده‌های سولفات آهن در درمان کم خونی ناشی از کمبود آهن است. مکمل آهن در واقع همان سولفات آهن (ll) است. نمک‌های آهن یکی از انواع آهن معدنی هستند. به طور معمول از این نمک‌ها به عنوان مکمل برای درمان کمبود آهن در بدن استفاده می‌کنند. ویتریول سبز و ویتریول آهن نام دیگر سولفات آهن هستند و فقط یکی از اشکال هندسی عنصر فلزی آهن است.

برای شناخت بهتر سولفات آهن دانستن روش‌های تولید آن می‌تواند مفید باشد. از روش‌های تولید سولفات آهن می‌توان به فرآیند آبکاری فولاد اشاره کرد که در آن این ترکیب شیمیایی معدنی به صورت محصول جانبی تولید می‌شود. محصولات فولادی را در پایان کار قبل از پوشش زدن یا آبکاری در حمام‌های اسید سولفوریک قرار می‌دهند. در این روش تیمار، مقادیر زیادی سولفات آهن (ll) به عنوان محصول جانبی تولید می‌شود. 

 

فرمول این روش:                                       Fe +  H2SO4  →  FeSO4  + H2

 

همچنین در روشی دیگر سولفات آهن از طریق فرآیند اکسیداسیون پیریت نیز به صورت تجاری تهیه و تولید می‌شود: 

 

فرمول این روش:                   2FeS2  +  7O2  +   2H2O  →  2FeSO4  +  2H2SO4 

 

همچنین با جایگزینی فلزات کمتر واکنش‌پذیر نسبت به آهن، این واکنش می‌تواند از محلول‌های سولفات آن‌ها انجام شود:

 

                                               CuSO4  +  Fe  →  FeSO4  +  Cu 

saeedhasani

saeedhasani

خود ما نیز ممکن است بار‌ها آشنا‌ترین و مهم‌ترین کاربرد این ماده را دیده باشیم. احتمالاً گاهی اوقات، پس از اینکه طالبی یا میوه دیگری از این خانواده را خریده‌اید، متوجه بوی خاصی شده‌اید. پس از اینکه به آن دست زدید، دستتان نیز همان بو را می‌دهد. بله این بوی گوگرد است که استفاده فراوانی در کشاورزی دارد.

کاهش PH

بیشتر گیاهان به خاک با PH بین ۵.۸ تا ۷.۰ نیاز دارند. برخی از گیاهان مانند آزالیا، یاسمن و زغال اخته در خاک اسیدی‌تر رشد بهتری دارند. PH خاک در مناطق دارای سنگ آهک ممکن است تا ۸.۰ اندازه‌گیری شود و این خاک‌ها ممکن است تا پنجاه‌درصد از آهک تشکیل شده باشند. چنین خاک‌های قلیایی باعث کمبود آهن، روی و منگنز می‌شوند. گیاهان برگی ممکن است در این شرایط زرد شوند. کود مبتنی بر سولفات ممکن است این مشکلات را حل کند اما در موارد شدیدتر، گوگرد پودری موردنیاز است. گوگرد باید به‌خوبی با خاک مرطوب و هوادهی شده مخلوط شود تا مطمئن شویم که درمان عمل می‌کند.

دافع یا نابود کننده قارچ

گوگرد به کنترل کپک پودری و قارچ روی برگ گیاهان کمک می‌کند. اگر زمانی که برگ‌ها خشک هستند از گوگرد استفاده شود، این ماده بهترین عملکرد خود را خواهد داشت. علاوه بر این گوگرد پودری مانعی در برابر کپک زدن گیاهان است اما باید در نظر داشت که قبل از مستقر شدن قارچ استفاده شود. پس از باران شدید نیز، استفاده مجدد از گوگرد ضروری است.

گوگرد پوسیدگی قلمه‌های گیاهان گوشتی مانند بگونیا را متوقف می‌کند، به این صورت که ساقه گیاه را قبل از تکثیر به گوگرد آغشته می‌کنند. همچنین باعث توقف کپک زدن روی پیازها و ریزوم‌ها می‌شود. اما عیبی که دارد این است که در دمای بالای ۹۰ درجه فارنهایت (حدوداً ۳۲ درجه سلسیوس) ممکن است برگ‌ها را بسوزاند.

mvali

mvali

پرواز یاران سیرنگ

سیرنگ در افق 2025/1404 شرکتی است پیشرو در صنعت پهپادهای کشاورزی و رهبر بلامانع بازار ایران و بازیگر جدی بازارهای بین المللی، الهام بخش فعالین صنعت و منشا نوآوری های متهورانه در حوزه کشاورزی و هوش مصنوعی.

ما آغازگر عصر نوینی در کشاورزی هستیم، عصری که در آن، کشاورزی به کمک فناوری های نوین، بهره ورتر، آسان تر و عادلانه تر خواهد بود.

ما در سیرنگ تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا بهره برداران پهپادهای کشاورزی و کشاورزان را به دانش و تکنولوژی مجهز کنیم و علی الخصوص ترویج و آموزش اصولی به کارگیری پهپادهای کشاورزی و حمایت از اکوسیستم پهپادهای کشاورزی در توسعه این اکوسیستم بکوشیم.

اصول و ارزش ها:

راستگویی و صداقت: ما صداقت و راستی را سرلوحه کار خود قرار می دهیم و برای منافع شخصی یا سازمانی صداقت را فدا نمی کنیم.

حفظ احترام: حفظ کرامت متقاضیان و همکاران و رقبا در سیرنگ، یکی از اصول مهم است. ما از بیان کلمات یا ابراز رفتارهایی که این کرامت را از بین ببرد، خودداری می کنیم.

حرمت کلام: ما به کلاممان پایبندیم و کلمات برای ما از قراردادهای رسمی و دستورالعمل های رسمی معتبرترند.

مسئولیت پذیری: همه سیرنگی ها، خود را مسئول انجام شدن یا نشدن کارهای خود می دانند و تا انجام کامل مسئولیت های محوله، پیگیر انجام آن هستند. همواره در تلاش هستیم که کوچکترین خواسته های مشتریان بی جواب نماند.

بهبود مستمر: ما در سیرنگ به دنبال بهبود دائمی دانش، مهارت و توانمندی های خود در ابعاد شخصی و سازمانی هستیم.

نوآوری و پیشرو بودن: ما هیچ موقع متوقف نخواهیم شد و همیشه رهبر نوآوری های صنعت باقی می مانیم.

رهبری استعدادها: مدیران سیرنگ همواره تجارب و حمایت هایشان را در جهت استفاده از تمام ظرفیت و استعدادهای کارکنان به کار می گیرند و دلسوزانه به رشد سازمان کمک می کنند.

همکاری: ما هرکاری که قادر به انجام تیمی باشد را فردی انجام نمی دهیم.

اصالت و قانونمندی: همه فعالیت های سیرنگ در بسترهای قانونی و از مبادی اصیل انجام می شوند و ما مخالف سرسخت قاچاق کالا و قطعات تقلبی و رویه های غیرقانونی هستیم.

رفتار حرفه ای: همه سیرنگی ها در تعلاملات خود در سازمان و خارج از سازمان، اصول و قواعد رفتار حرفه ای را رعایت می کنند. این رفتارهای حرفه ای در ترویج، آموزش و سازمان رعایت می شود.

کود روی کلاته جامد

کود روی کلاته جامد

اگرچه روی (Zn) یکی از عناصر غذایی کم مصرف بوده و به مقدار کم مورد نیاز گیاهان است، با این حال از ضروری‌ترین عناصر مورد نیاز گیاه است و بیش از 60% اراضی کشاورزی ایران به دلیل آهکی یا قلیایی بودن خاک‌ها دچار کمبود شدید روی هستند.
behtuyi

behtuyi

خب در این پست میخوام بهتون بگم که بعد ازینکه متوجه شدید علائم شوری مزرعه تون چه هست،و احیانا بعد از تشخیص شوری مزارعتون،

در کنار استفاده قطعی از پهپا  کشاورزی سم پاش و محلول پاش برای پاشش سم و محلول از چه روش تکمیلی استفاده کنید؟؟!!

برای از بین بردن مشکل شوری،و خارج کردن سدیم تثبیت شده در زمین،باید از گچ استفاده کنید .

 

برای از بین بردن مشکل شوری یا به اصطلاح پفکی شدن خاک،و خارج کردن سدیم تثبیت شده در زمین،باید از گچ استفاده کنید .

عناصر گچ با سدیم واکنش داده و ترکیب میشوند.میزان سدیم تثبیت شده در خاک کاهش میابد و در نتیجه شاهد کاهش شوری خاک خواهیم بود.

در شالیزار شاهد آسیب جدی به محصولات هستیم،خصوصا بعد از آبگیری و نگهداری آب در کرتها.

توصیه:قبل از هر گونه کشت،اول از میزان املاح و عناصر موجود در آب آبیاری و خاک مزرعه توسط آزمون آب و خاک مطلع شوید.

 

با من،بهتوئی،همراه باشید

مشاوره،خدمات و فروش پهپاد کشاورزی

شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844

09925482826

divazi

divazi

کاغذ حساس به آب، کاغذی سفت و سخت، با سطحی زرد رنگ با پوششی خاص، که توسط قطرات آب که به آن برخورد می‌کنند، به رنگ آبی تیره در می‌آیند. این کاغذ برای استفاده میدانی توسط کمپانی های سازنده برای ارزیابی سریع اسپری های کشاورزی توسعه یافته است. مهم ترین مزیت آن برای ارزیابی قطرات اسپری‌های آب، این است که دیگر نیازی به افزودن رنگ برای مشاهده ذرات ندارند. كافي است كاغذها را قبل از اسپري در ناحيه مورد نظر قرار دهند. پس از قرار گرفتن در معرض اسپری، کاغذهای حساس به آب لکه دار می شوند. به محض خشک شدن کاغذها را بر می‌دارند و الگوی قطرات را بررسی می‌کنند. برای تخمین سریع، کلکتورهای نوردهی شده را با یک استاندارد شناخته شده مقایسه می‌کنند یا با استفاده از یک لنز دستی یا یک تحلیلگر تصویر خودکار، قطرات را می‌شمارند.

کاغذ حساس به آب را می توان برای: بررسی توزیع اسپری، بررسی چگالی قطرات از اسپری‌های هوایی و زمینی و اندازه گیری سایز قطرات استفاده کرد. در عکس زیر میزان کیفیت اسپری را در سرعت های اسپری متفاوت نشان می‌دهد.

توزیع بیش از حد محلول  در کمترین حالت منجر به اتلاف است. اگر محلول از خانواده علف‌کش‌ها باشد، ممکن است منجر به خسارت و سوختگی محصول شود. اگر حشره کش‌ باشد، مصرف کم ممکن است آفت را از بین نبرد. روند کار به این صورت است که سمپاش را کالیبره می‌کنند و الگوی اسپری را بررسی می‌کنند. کاغذهای حساس به آب به شما کمک می کند تا محیط تست تمیز نگه داشته شود. در عکس زیر سمت راست ترین کاغذ بهترین حالت اسپری و سمت چپ ترین نامطلوب ترین حالت اسپری را نشان می‌دهد.

کمپانی سیرنگ هم از این روش برای تست نازل های خود استفاده می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که استانداردهای مطلوب رعایت شود. نمونه تست کاغذ حساس نازل‌های سیرنگ در عکس زیر مشخص است.

behtuyi

behtuyi

خب در ادامه پست قبلی چگونگی تاثیر پهپاد کشاورزی رو بر حاصلخیزی خاک با کاهش شوری زمین براتون توضیح دادم.الان میخوام بهتون بگم که چطور در شالیزار متوجه بشید که مزرعه تون دچار مشکل شوری هستش.

اگر دقت کنید خیلی راحت میشه تشخیص داد.اگر نوک برگهای بوته ها دچار سوختگی یا نوک سوزه شده باشه،سوزنی شدن ظاهری برگها،حالت کچکلی که در شالیزار اتفاق میفته،و گاهی مشاهده میشه در وسط زمین این کم رشدی یا کچلی بیشتره بدلیل ارتفاع بیشتر زمین نسبت به اطراف زمین،اصولا اینطور گمان میکنن که مشکل کمبود روی هستش،باید بهتون بگم کمبود روی یکی از دلایلش هستش،و زمین شما از مشکل شوری هم عذاب میکشه،

در پست قبلی توضیح دادم که چطور پهپاد کشاورزی میتونه مزرعه تون رو از مشکل شوری نجات بده و باعث افزایش حاصلخیزی مزرعه تون بشه.

با من ،بهتوئی،همراه باشید

شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844

09925482826

 

 

 

behtuyi

behtuyi

هدایت الکتریکی در آزمون آب و خاک بسیار مورد اهمیت هست.حتما میدونید که هدایت الکتریکی همون میزان شوری یا وجود املاح در خاک هست.که از ۵ درصد شروع میشه گاهی در بعضی مناطق تا ۸۰ درصد هم افزایش پیدا می کنه.

وقتی که سم که خاصیت اسیدی داره برای محصولاتمون استفاده میکنیم با این املاح ترکیب میشن و نمک تولید میکنن و در نتیجه شوری خاک افزایش پیدا میکنه و معلومه که عملکرد محصولمون کاهش پیدا میکنه....

 

اما چقدر با مزایای پهپاد کشاورزی آشنا هستید؟؟؟

 

اصلا پهپاد کشاورزی چطوری در این زمینه نجات بخشه؟؟؟؟

 

اون عزیزانی که از پهپاد کشاورزی استفاده کردن خیلی خوب میدونن که با پهپاد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد در مصرف سم صرفه جویی میشه.

خب همین کافیه یعنی تقریبا تا ۵۰ درصد از تولید نمک جلوگیری میشه، و زمینمون کمتر شور میشه،

خب بنظرتون این برای افزایش حاصلخیزی زمینتون کافی نیست؟؟؟!!!

 

 

با من همراه باشید.

مشاوره،فروش،خدمات پهپاد کشاورزی سیرنگ

شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844

09925482826

 

مزارع شناور

مزارع شناور

امروزه شیوه‌های مختلفی برای افزایش بهره‌وری در تولیدات کشاورزی در سراسر دنیا وجود دارد، که یکی از آنها پرورش ماهی در آب دریا و دریاچه‌ها است که نیازی به استفاده از منابع آبی موجود و تغییرات در اکوسیستم ندارد. استفاده از منابع در راستای توسعه پایدار، نوین و همچنین استفاده مستقیم از انرژی خورشیدی شیوه دیگری برای افزایش بهره‌وری هستند که در طرحی به نام مزارع شناور بکار بسته شده‌اند.
nasiri

nasiri

در کشور تنها یک عدد از این دستگاه وجود دارد که در اختیار شرکت پارس است، ما‌بقی تولید‌کننده‌های بذر ذرت، برای تغذیه مزارع بذری در مرحله دانه‌بندی از توربولاینر استفاده می‌کنند.

استان اردبیل 80 درصد نیاز بذری مزارع ذرت دانه‌ای و سیلویی کشور را تامین می‌نماید و در آن اجرای پروژه تغذیه متعادل مزارع ذرت بذری به خوبی رعایت می‌گردد، بطوریکه عملکرد مزارع بذری ذرت در سال 1399 به بیش از 4 تن در هکتار رسیده است.

از آنجا که تغذیه مزارع ذرت بالاخص در مزارع بذری، در مرحله تلقیح و پر کردن بلال از اهمیت بالایی برخوردار است و تنها راه ورود به مزرعه، استفاده از دستگاه شاسی بلند عنکبوتی است که در استان اردبیل در سطح قابل توجهی از آن استفاده می‌شود.

چرا کود می‌دهیم اما نتیجه نمی‌گیریم!؟

چرا کود می‌دهیم اما نتیجه نمی‌گیریم!؟

خیلی از مواقع برای ما پیش آمده است که بهترین کود به زمین خود داده‌ایم اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است و ما فکر می‌کنیم که کودی که استفاده کرده‌ایم خوب نبوده یا تقلبی بوده است، در صورتی که اصلاً اینطور نیست.
انواع انگور: انگور یاقوتی

انواع انگور: انگور یاقوتی

در مقاله های قبلی با انگور، درخت انگور و انواع آن آشنا شده ایم. در این مقاله به بررسی انگور یاقوتی میپردازیم.
همه چیز درباره توفوردی(24D)

همه چیز درباره توفوردی(24D)

اين علف كش در بازار با نام تجاري يو ۴۶ كمبي فلويد U46 combi fluid 67.5% SLوجود دارد. توفوردي + ام سي پ آ علف كشي است هورموني، انتخابي و سيستميك كه داراي ۳۶۰ گرم توفوردي و ۳۱۵ گرم ام سي پ آ به صورت نمك آمينه در هر ليتر مي‌باشد.
divazi

divazi

سیم های نسوز سیلیکونی به دلیل داشتن مقاومت شیمیایی بالا در برابر اسید و مقاومت دمایی جهت کاربرد در صنایع هوایی و ریلی، نیروگاه‌ها، صنایع تولید فولاد و آهن، صنایع متالوژی، شیمی و پتروشیمی و کارخانجات سیمان، شیشه و سرامیک مناسب می باشند. از این سیم‌ها در سیستم‌های روشنایی، انواع تجهیزات گرمایشی و سیستم‌های اعلام حریق استفاده می شوند. از سیم نسوز و کابل نسوز سیلیکونی می‌توان در تمام صنایع و مراکز حساس کشور استفاده کرد تا ایمنی در برابر خطرات ناشی از شدت جریان بالا تا حد قابل قبولی افزایش یابد چون سیم و کابل‌های سیلیکونی نسبت به سیم و کابل‌های پی وی سی در برابر حرارت مستقیم و غیر مستقیم یا حرارت ناشی از شدت جریان الکتریسیته مقاوم تر و تحمل بیشتری دارند.

mvali

mvali

کاربرد موقعیت یاب در کشاورزی

GPS یا موقعیت یاب ابزاری است که به کمک آن با پهپاد های کشاورزی میتوانید به راحتی سمپاشی زمین های زراعی خود را انجام دهید. نقش سیستم موقعیت یاب در کشاورزی دقیق ، قرار گرفتن در مکان مناسب ، انجام کار درست ، در زمان مناسب است. با این وجود انجام یک کار صحیح ممکن است نیاز به مدیران خوبی داشته باشد که آماده انجام روشهای خوب مدیریت مزرعه باشند. سرانجام ، سیستم موقعیت یابی جهانی یکی از منابع اصلی داده های اولیه مفید برای کشاورزان و محققان کشاورزی بوده است.

گیرنده های سیستم موقعیت یاب به کشاورزان عزیز این اجازه را میدهد تا بعد ها به مکان های خاص برگردند و در صورت لزوم هرگونه اصلاح را انجام دهند.

behtuyi

behtuyi

فرصتی مناسب برای رسیدن به خواسته هایتان👌

مزرعه را غنی کنید.

خلبان پهپاد کشاورزی شوید.

سلامتی را به خودتان و فرزندانتان هدیه کنید.

 

با پهپاد کشاورزی سیرنگ،هر هکتار از مزرعه را در ۷ دقیقه با کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی سم ،سمپاشی کنید.

علاوه بر درامدزایی شگفت آور،غذای سالم را به زنجیره غذایی برگردانید.

 

برای مشاوره با من،بهتوئی خلبان پهپاد کشاورزی و نماینده شرکت پروازیاران سیرنگ تماس بگیرید.

09922789844

09925482826

شرکت پروازیاران سیرنگ

 

 

مگس گیلاس

مگس گیلاس

از جمله میوه‌های پرطرفدار و همه پسند در فصل بهار و تابستان می‌توان به گیلاس و آلبالو اشاره کرد. این دو میوه هسته‌دار از نظر مصرف تازه‌خوری و همچنین صنایع غذایی از اهمیت بالایی برخوردارند و به صورت خشک شده نیز مصرف می‌شوند.
mvali

mvali

ابزار مناسب برای سمپاشی و محلول پاشی

ابزار مناسب سم پاشی قیمت بالاتر و به همان اندازه کیفیت بالایی نیز دارند که این مزیت باعث می‌شود مقدار سم و آب کمتری در سم پاشی استفاده شود همچنین تاثیر سموم چندین برابر خواهد شد، مثلا سمپاشی که اندازه قطرات کوچکتر (۱ الی ۱۰۰۰ میکرون ) داشته باشد بسیار تاثیر گذار تر از یک نازل یا سمپاشی است که قطرات بزرگتری اسپری می‌کند، در نتیجه مقدار آب و سم کمتری مصرف می‌شود و پیرو آن هزینه ها بسیار پایین می‌آید. پس ابزاری که بتواند قطرات کوچکتری اسپری کند برای سمپاشی بسیار مناسب تر است.

پهپاد کشاورزی سیرنگ نیزبه علت دارا بودن نازل میکرونر بسیار برای سمپاشی ابزار مناسبی است و این امکان را برای شما فراهم میسازد تا تمامی سطح محصول خود را سمپاشی نمایید.

 

behtuyi

behtuyi

امروز می خوام کتاب مرتبط با موضوع پهپاد رو بهتون معرفی کنم.

اینکه اصلا پیشینه پهپاد در دنیا و ایران چه بوده تا به امروز.

کتابی که مدتی پیش مطالعه کردم،مطمئنم که از مطالعه ش لذت میبرید.

 

حتی شما عزیزی که هیچ چیزی از پهپاد نمیدونی.

 

من،مهشید بهتوئی در زمینه پهپاد کشاورزی فعالیت دارم.

 

مطمئنم بعد از مطالعه ی کتاب ،به این تکنولوژی علاقه مند میشید،

و به زودی یکی از ما خواهید شد.

من در کنارتون هستم.و میتونم از تجربیاتم شما رو بهره مند کنم.

 

 

                                        تماس با ما

                               شرکت پروازیاران سیرنگ

 

                                   09922789844

                                   09925482826

                                          بهتوئی

 

 

عوامل موثر آب و هوایی در هنگام عملیات سمپاشی

عوامل موثر آب و هوایی در هنگام عملیات سمپاشی

سرعت جهت باد و درجه حرارت از این عوامل مهم هستند که به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.
behtuyi

behtuyi

برگزاری همایش ترویجی با عنوان کاربرد پهپاد در کشاورزی

شرکت پروازیاران سیرنگ این همایش را در زنجان با حضور کشاورزان پیشرو و بزرگ مالکین برگزار نمود.نمایندگان و اوپراتورهای پهپاد کشاورزی شرکت سیرنگ جناب آقای مهندس امید امین پور و سرکار خانم مهندس بهتوئی ارائه دهندگان برنامه مذکور بوده اند.در این برنامه ترویجی مباحث کاربردها و قبلیت های پهپاد کشاورزی،مزایای محلولپاشی با پهپاد،اشتغالزایی به روش پهپاد عنوان گردید.

                                                              شرکت پروازیاران سیرنگ

                                                           تولید،فروش،مشاوره،ارائه خدمات

                                                                    تماس با ما

                                                              09922789844 

                                                              09925482826

 

 

 

انواع انگور: انگور شاهانی (شانی)

انواع انگور: انگور شاهانی (شانی)

در گذشته با انواع انگور آشنا شده و به توضیح اطلاعات کامل آن پرداخته بودیم. حال در این مقاله به بررسی انگور شاهانی (شانی) یا همان انگور سیاه میپردازیم.
چه زمانی تعویض گلدان کنیم؟!

چه زمانی تعویض گلدان کنیم؟!

نشانه‌های زیر جزء رایج‌ترین نشانه‌های زمان تعویض گلدان است: _ خارج شدن ریشه از زیرگلدان _ کند شدن رشد گیاه _ متناسب نبودن اندازه گیاه نسبت به گلدان _ ایجاد نشانه‌های کمبود مواد مغذی در گیاه
بهترین روش نگهداری گرده خشک نخل خرما

بهترین روش نگهداری گرده خشک نخل خرما

گرده گل خشک شده نخل خرما را چگونه نگهداری کنیم؟ از بهترین روش‌های نگهداری از دانه گرده خشک "قرار دادن آن درون ظرف شیشه‌ای سربسته و نفوذ ناپذیر در برابر هوا در شرایط یخچال که درجه آن ۴ تا ۵ سانتی گراد است." استفاده از کلرید کلسیم که جاذب رطوبت است، به میزان ۲۰۰ گرم به ازای هر کیلو گرم دانه گرده، در خشک نگه داشتن دانه گرده موثر است. همچنین می‌توان از ظروف شیشه‌ای سردار استفاده کرد و یک سوم تا نیمی از آن را با گرده پر کرد و در فضای خالی پنبه خشک برای جذب رطوبت احتمالی قرار داد و سر ظرف را بست.
mvali

mvali

بازار ۱۲۷ میلیاردی پهپاد های کشاورزی

توجه به اینکه صنعت پرنده‌های هدایت‌پذیر کاربردهای فراوانی در حوزه‌های غیرنظامی دارد؛ حاشیه سود بالایی برای آن رقم خورده است.

بر اساس آخرین آمار، این صنعت در دنیا در زمینه کاربردهای غیرنظامی بازاری معادل ۱۲۷ میلیارد دلار در جهان دارد که سهم ایران از این بازار پرسود، حدود ۳ الی ۵ میلیارد دلار است.

rakhshani

rakhshani

ضرورت سمپاشی مرکبات

بارها این اتفاق افتاده است که وقتی پرتقال یا مرکبات دیگر پرورش می دهیم به سایز و کیفیت مورد نظر نمی رسند. در این زمینه دو موضوع مهم مطرح است.
موضوع اول حشرات، باکتریها، ویروس ها و همینطور قارچ هایی هستند که به مرکبات حمله می کنند، در صورتی که در پروسه پرورش مرکبات به این موارد دقت نشود شاهد عدم رشد مناسب مرکبات هستیم.
مورد دوم علف های هرز و گیاهان مزاحم همسایه هستند که سبب می شود سمپاشی مرکبات اهمیت پیدا کند. سمپاشی مرکبات در واقع روشی است که به واسطه آن از ریشه، ساقه، گیاه و میوه حفاظت شود. در این زمینه سهل انگاری نکنید.

با پهپاد کشاورزی در بهترین زمان با کمترین هزینه میتوانید خدمات سمپاشی بگیرید

برای اطلاعات بیشتر با شماره۰۹۱۹۸۶۰۴۰۴۶ تماس حاصل نمایید

nasiri

nasiri

_ نیاز کود‌های فسفر و پتاس در زمینهای رسی می‌باشد.

_ استفاده از سولفات آمونیم و سولفات پتاسیم باعث کاهش تدریجی PH خاک‌های قلیایی می‌شود.

_ بایستی توجه داشت که مصرف زیاد فسفر مانع جذب عناصر آهن، روی و منگنز یا حتی عناصر ازت و پتاس می‌شود.

_ مصرف کود سولفات پتاسیم در زمینهای شور موجب کاهش کلرور سدیم می‌گردد اما در خاک‌هایی که شور نیست از کلرور پتاسیم هم می‌توان استفاده کرد..

_ استفاده بی رویه از ازت بعلت افزایش رشد سبزینه‌ای و بر هم زدن نسبت کربن به نیتروزن (C بهN) مناسب نیست.

_ کود اوره به عنوان مهمترین ترکیب ازت‌دار، تقریباً برای هر خاکی مناسب است.

_ بهترین کود در مراحل اولیه رشد کودهای فسفر بالا و پتاس بالا هستند.

 

behtuyi

behtuyi

  با انگیزه بودن هیچ هزینه ای برایتان ندارد،

اما می تواند همه چیز را برای شما فراهم کند.

 

                                        موری نیولند

 

         ما روز مهندس را به همه ی شما عزیزان تبریک می گوییم

                                شرکت پروازیاران سیرنگ

                مشاوره،خدمات،تولید و فروش پهپاد کشاورزی

                                            تماس با ما

                                        09922789844

                                       09925482826

behtuyi

behtuyi

برگزاری کارگاه آموزشی طرح مدیریت پایدار تولید در اراضی شالیزار

این کارگاه آموزشی در23 بهمن 1400 در دانشگاه آزاد اسلامی ویژه مروجین پهنه و مربیان بسیجی استان گیلان برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی که با حضور اساتید هیات علمی دانشگاه ها،مسئولان سازمان موسسه تحقیقات کشاورزی استان گیلان،رئیس صندوق بیمه بانک کشاورزی،نماینده شرکت پرواز یاران سیرنگ،شماری از مسئولان و مدیران سپاه استان گیلان و سازمان بسیج مهندسین گیلان و شهرستان لاهیجان،کارشناسان کشاورزی،مروجین پهنه و مربیان طرح همگام با کشاورز استان گیلان نیز شرکت داشتند.

این کارگاه با محوریت محلول های ریز مغذی به سخنرانی جناب آقای دکتر صفرزاده استاد عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت،زراعت توسط جناب آقای دکتر اخگری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد،آفات و بیماری های برنج توسط خانم دکتر خشکدامن عضو سازمان موسسه تحقیقات برنج استان گیلان،شرایط و تسهیلات بیمه محصولات کشاورزی توسط آقای مهندس عبداللهی پور رئیس صندوق بیمه بانک کشاورزی و کاربرد پهپاد در کشاورزی به سخنرانی خانم مهندس بهتوئی نماینده شرکت پرواز یاران سیرنگ ارائه گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاربرد پهپاد کشاورزی با شماره 09922789844-09925482826 تماس حاصل فرمایید.

nasiri

nasiri

مزرعه‌ای در ایالت کوئینزلند استرالیا نخستین مزرعه گل آفتابگردان در جهان است که گل‌های آفتابگردان آن به وسیله پهپاد کاشته شده است.

در این مزرعه پهپاد‌ها دانه‌ها را از آسمان بر روی زمین قرار می‌دهند.

در این روش به طور تجاری از پهپاد بزرگ مخصوص کارهای کشاورزی استفاده شده که می‌توان دانه‌ها را در سطح وسیعی از مزرعه پخش نماید.

در حال حاضر از این روش برای کاشت دانه‌هایی همانند جو، یونجه و گندم استفاده می‌شود.

rakhshani

rakhshani

با توجه به کمبود آب در کل دنیا بهتر است در کشاورزی نیز به این امر فکر بشه

در کشورهای نوین سمپاشی به کمک پهپاد بسیار زیاد شده

از مزایای پهپاد برای سمپاشی میتوان به کاهش ۹۵ درصدی مصرف آب

و کاهش مصرف سموم کشاورزی

بدون دخالت مستقیم کشاورز

حتی در شب هم میتوان سمپاشی کرد

باعث لهیدگی محصول نمیشود

به کلیه نقاط محصول سم میرسد

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۹۸۶۰۴۰۴۶ رخشانی تماس حاصل نمایید.

nasiri

nasiri

از آنجایی که کلسیم در گیاه، غیر متحرک است و قادر به جابجایی از برگ‌های مسن به نقاط رشد نیست، کمبود آن اغلب در برگ‌های جوان مشاهده می‌شود. عمده علائم کمبود کلسیم حتی در شرایط خاک‌های آهکی با مقدار کلسیم بالا نیز بروز می‌کند. علت کمبود کلسیم به رغم آهکی بودن خاک‌ها را می‌توان چنین بیان نمود که کلسیم به وسیله آوندهای چوبی حرکت می‌کند و در آوندهای آبکش به دلیل تثبیت در واکوئل، درشتی یون و نداشتن حامل انتقال نمی‌یابد، لذا کمبود آن در گیاه به وفور مشاهده می‌شود.

فعالیت آنزیم پلی‌گالاکتروناز و پکتین محلول، افزایش می‌یابد و در نهایت باعث قهوه‌ای شدن اندام زایشی می‌گردد.

پیچ خوردگی و سوختگی نوک برگ‌های جوان، سبز تیره شدن برگ‌های مسن، از بین رفتن استحکام بافت‌های گیاه، ایجاد عارضه لکه تلخ سیب و پوسیدگی گلگاه در گوجه فرنگی از علائم کمبود کلسیم و کاهش جذب پتاسیم و منیزیم از علائم بیش‌بود آن است.

بدلیل اینکه برگ‌های جوان و قسمت‌های بالایی گیاه علائم کمبود را نشان می‌دهد، محلول پاشی به وسیله "پهپاد کشاورزی سیرنگ" با استفاده از "کود  Ca 14%  سادونا" بهترین نتیجه را خواهد داشت.

 

 

mvali

mvali

مزایا استفاده از قارچ کش

  • افزایش باروری گیاه
  • افزایش میزان تولیدات محصول
  • جلوگیری از گندیدن میوه
  • جلوگیری از طعم نداشتن میوه
  • افزایش زمان انبارداری محصول
  • افزایش کیفیت محصول
باکتری مهندسی شده جایگزین کود کشاورزی می‌شود

باکتری مهندسی شده جایگزین کود کشاورزی می‌شود

محققان نوعی باکتری خاکی را طوری مهندسی ژنتیکی کرده‌اند که آمونیاک تولید کند و به عنوان کود برای محصولات کشاورزی به کار رود.
mvali

mvali

در این زمان به خاطر عدم وجود برگ ها سموم کمتری برای پوشش درختان لازم است و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. همچنین پاشش سموم به آسانی صورت می گیرد و آفات کش ها به تمام شاخه ها، ساقه ها و تنه ی درختان تاثیر خواهد گذاشت.

از علل دیگر انتخاب اواخر زمستان به عنوان بهترین زمان سمپاشی، می توان به نبود محصول اشاره نمود که مسمومیت در محصول ایجاد نمی گردد. استفاده از سم در زمان باز شدن شکوفه ها، منجر به آسیب زدن به زنبورها، گرده افشانی و شکوفه ها می شود. عدم گرده افشانی مناسب، منجر به کاهش بازدهی در میوه می شود.

بیماری آتشک سیب و راه‌های کنترل آن

بیماری آتشک سیب و راه‌های کنترل آن

بیماری آتشک سیب یکی از مهمترین آفات و بیماری‌های درخت سیب می‌باشد. خسارت‌های این بیماری قابل مقایسه با هیچ یک از بیماری‌های دیگر نبوده و خسارت وارده بر محصولات باغی در برخی سال‌ها غیر قابل جبران می‌باشد.
divazi

divazi

در دوره ای که درگیر پاندمی کرونا هستیم، یکی از اساسی ترین نیازهای ما برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی است؛ یکی از روش‌های نوین در پروسه ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی، از جمله ورزشگاه‌ها، پارک‌های آبی غیر سر پوشیده، شهربازی‌ها و دیگر اماکنی که امکان پرواز پرنده‌های Heavy Lift در آن‌ها وجود دارد، استفاده از پهپادهای محلول پاش مثل پهپادهای سم پاش سیرنگ است؛ که می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن و کمترین مقدار مصرف محلول‌های ضدعفونی با هزینه ای متناسب با خدمات ارائه شده، از عهده این کار برآید.

در عکس زیر ضدعفونی شدن یکی از ورزشگاه‌های فوتبال را با پرنده‌های سیرنگ مشاهده می‌کنید:

۵ کار مهمی که در هرس نباید انجام داد

۵ کار مهمی که در هرس نباید انجام داد

هرس عبارت است از قطع کامل یا جزئی قسمتی از درخت به منظور تحت تاثیر قراردادن، هدایت و نحوه رشد و باروری گیاه. هرس در میزان باردهی، نوع رشد و به طور کلی آینده درخت تاثیر‌گذار است. بنابراین هرس را باید یک مسئله جدی و یک تخصص در نظر گرفت. در ادامه با ۵ کار مهمی که در هرس نباید انجام داد آشنا می‌شویم
آفتاب‌ دهی خاک چیست؟

آفتاب‌ دهی خاک چیست؟

علف‌های هرز یکی از مشکلات اصلی سیستم‌های کشاورزی می‌باشند. این گیاهان نه تنها با گیاه زراعی بر سر آب و مواد غذایی و همچنین نور آفتاب رقابت می‌کنند، بلکه می‌توانند با ایجاد شرایط مناسب، جایگاهی برای اسکان آفات و عوامل بیماری‌زا باشند. همچنین در صورتی که این گیاهان حذف نگردند، آفات می‌توانند از گیاه زراعی سمپاشی شده دور شده و به طور موقت بر روی این گیاهان تجمع کنند، پس از مدتی با کاهش اثرات سم دوباره به گیاه زراعی و درختان باغی هجوم ببرند.
rakhshani

rakhshani

 

به منظور مطالعه تاثير زمان علف كش هاي هورموني بر عملكرد گندم آزمايشاتي در سال هاي زراعي 1387 و 1388 در گلخانه (تهران) و مزرعه (ورامين و گنبد) انجام شد. آزمايش به صورت طرح بلوك ها كامل تصادفي در 4 تكرار و تيمارهاي آزمايشي شامل علف كش هاي توفوردي (72% اس ال) 1.5 ليتر، توفوردي+ام ث پ آ (67.5% اس ال) 1.5 ليتر، بروماكسينيل+ام ث پ آ 40% امولسيون، 1.5 ليتر وديكلورپرو پ پي+ مكوپراپ پي+ام ث پ آ، (60% اس ال)، 2.5 ليتر در هكتار، در مراحل اول پنجه زني (زادوكس21 )، اواخر پنجه زني (زادوكس29 )، بعد از گره اول و قبل از گره دوم ساقه (زادوكس 32) و قبل از خوشه دهي (زادوكس 45) گندم به همراه شاهد هاي با و بدون علف هرز بود. آزمايش گلخانه در قالب طرح كاملا تصادفي با 5 تكرار و علف كش هاي فوق در مقادير اشاره شده با اضافه شدن يك تيمار در مرحله شروع شيري (زادوكس 71) انجام شد. نتايج آزمايشات نشان دادند كه علفكش هاي هورموني استفاده شده را ميتوان بطور قطعي در مراحل پنجه اول (زادوكس 21) تا گره دوم (زادوكس32 ) گندم سمپاشي نمود. اما، بروماكسينيل+ام ث پ آ را تا مرحله قبل از خوشه دهي (زادوكس 45) نيز ميتوان سمپاشي كرد. در ورامين سمپاشي گندم توسط هيچ يك از علف كش ها در مرحله قبل از خوشه دهي (زادوكس 45) نيز به گندم خسارت وارد نياورد.
به کمک پهپاد های کشاورزی میتوانید به راحتی سمپاشیتان را انجام دهید با فرصت شغلی پهپاد. بیشتر. اشنا شوید
با شماره ۰۹۱۹۸۶۰۴۰۴۶
تماس حاصل نمایید.
آفلاتوکسین پسته چیست؟

آفلاتوکسین پسته چیست؟

آفلاتوکسین نام یک ماده سمی و شیمیایی است که در شرایطی بسیار خاص و به وسیله قارچی به نام آسپرژیلوس تولید می‌شود. این قارچ سمی در شرایطی که دما و رطوبت مناسبی روی محصولات کشاورزی از جمله پسته باشد، رشد می‌کند. عوامل متعددی مانند بقایای آلی آلوده به قارچ، نیش حشرات و مقاومت گیاه در میزان آلودگی محصولات به آفلاتوکسین تاثیرگذارند. برای مثال این سم قارچی می‌تواند از طریق نیش حشرات وارد بافت آسیب پذیر گیاه شود و محصولات را مسموم کند.
بهترین کود برای درشتی میوه ها

بهترین کود برای درشتی میوه ها

برای اینکه گیاه بتواند بهتر عمل کند و تولیدات خود را افزایش دهد باید شاخ و برگ درشت‌تر، پهن‌تر و سرسبزتری داشته باشد اگر چنین نشود گیاه به مواد اولیه یعنی همان کود معدنی بیشتری احتیاج دارد و از صرفه اقتصادی خارج می‌شود.
divazi

divazi

زنجرک خرما با تغذیه از شیرۀ برگ و ترشح عسلک، موجب ضعف نخل های خرما و کاهش شدید کیفیت میوه و بازار پسندی آن میشود. برای کنترل شیمیایی این آفت در نخلستان های کشور، غالباً از سمپاش های لانسدار پشت تراکتوری استفاده میشود. این روش، به دلیل فشار بالای پاشش، موجب اتلاف محلول حشره کش و افزایش میزان مصرف آن در هکتار و آلودگی محیط زیست میشود. استفاده از پهپاد سمپاش، میتواند راهکاری برای کاهش معایب اشاره شده باشد.

مبارزه با انگل لرنه آ با استفاده از پهپاد سیرنگ

مبارزه با انگل لرنه آ با استفاده از پهپاد سیرنگ

انگل لرنه آ ( کرم قلاب دار ) در واقع نوعی سخت پوست است که باعث به وجود آمدن لکه های سفید و فرو رفته روی بدن ماهی شده و ماهی را بیمار می کند.
مبارزه با آفات صیفی جات با پهپاد سیرنگ(قسمت اول: سبزی جعفری)

مبارزه با آفات صیفی جات با پهپاد سیرنگ(قسمت اول: سبزی جعفری)

جعفری محصول فصل خنک است و در دماهای پایین رشد بهتری دارد. جعفری گیاه نیرومندی است که اغلب از آلودگی حشرات رنج نمی‌برد. پیشگیری اغلب مؤثرتر از متوسل شدن به کنترل‌های شیمیایی است.
آفات درخت آلبالو و گیلاس

آفات درخت آلبالو و گیلاس

از جمله میوه‌های پرطرف‌دار و همه‌پسند در فصل بهار و تابستان می‌توان به گیلاس و آلبالو اشاره کرد.این دو درخت میوه در کنار بار به نسبت بالایی که سالیانه تولید می‌کنند، باغداری سخت‌تری را نیز می‌طلبند و معمولاً پذیرای طیف وسیعی از آفات و بیمارگرهای گوناگون هستند.هم‌زمانی تشکیل میوه این درختان با آغاز فعالیت بسیاری از حشرات سبب شده تا این دو میوه میزبان‌های مناسبی برای این آفات باشند.
محلول پاشی

محلول پاشی

کشاورزی ارگانیک (کشاورزی پایدار) بخش مهمی از توسعه پایدار است که یکی از پیش نیاز‌های آن مدیریت و مصرف کود‌های آلی و معدنی می‌باشد. محلول پاشی یا کود‌دهی برگی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.
همه چیز در مورد درخت گوجه سبز آفات آن

همه چیز در مورد درخت گوجه سبز آفات آن

گوجه سبز گروهی از کولتیوارهای آلوهای اروپایی هستند. این گیاه اولین بار در فرانسه پرورش یافت. گوجه یا گوجه سبز نام درختی است از تیره ی گل سرخیان که میوه ی آن کوچک و آبدار، دارای پوست نازک به رنگ سبز یا سرخ و یک هسته ی سخت است.
nasiri

nasiri

هرس زمستانه (سیاه)

هرس زمستانه منجر به ضعف کمتر و تقویت بیشتر جوانه‌های باقی مانده بر روی درخت می‌شود. هرس شدید زمستانه منجر به تاخیر باردهی گیاه شده و در صورت سرمای شدید بایستی هرس را پس از رفع سرما انجام داد. اصولاً بهتر است این هرس را زمانی انجام داد که برگ‌ها خزان کرده یا شروع به ریزش کنند.

هرس تابستانه (سبز)

این هرس درخت پسته، بیشتر در درختان جوان قبل از باردهی انجام می‌شود. در درختان بالغ نیز هرس تابستانه به منظور حذف شاخه‌های معیوب، حذف پاجوش‌ها و مانع انجام می‌شود. این هرس یک هرس کامل و مناسبی بوده که در تنظیم میوه‌دهی تاثیر زیادی داشته و مکمل هرس زمستانه است.

زمان شخم زدن زمین و مهمترین عوامل موثر بر تعیین زمان انجام آن

زمان شخم زدن زمین و مهمترین عوامل موثر بر تعیین زمان انجام آن

زمان شخم زدن زمین در زمان آماده سازی زمین جهت کشت نهال و یا کشت زراعی، بسیار اهمیت دارد. شما باید بهترین زمان ورود به مزرعه را انتخاب کنید تا هم تاریخ کشت گیاه به تعویق نیافتاده و هم امکان استفاده از ادوات وجود داشته باشد. با توجه به اینکه در قسمت‌های مختلف ایران اقلیم متفاوت است، لازم است برای تعیین زمان شخم زدن زمین کلیه جزئیات را در نظر بگیریم.
nasiri

nasiri

طبق آمار‌های رسمی، سالانه 8  میلیون متر مکعب چوب برای صنایع کل کشور نیازه که حجم نسبتاً زیادی با برداشت‌های غیر قانونی از منابع جنگلی کشور انجام میشه!

ادامه این روند موجب نابودی جنگل‌ها میشه و از طرفی طرح کشت درخت صنوبر با توجه به بازدهی 7 الی 10 ساله این درخت، تامین کننده این نیاز نیست و واردات چوب هم به دلیل هزینه بالا منطقی نیست.

راه حل این مشکل کشت درخت پالونیا هست که صرفه اقتصادی داره و بازدهی زود هنگام این درخت به منظور تولید چوب، میتونه کمک زیادی به این صنعت بکنه!

درخت پالونیا در مدت ۳ سال با قطری حدود 35 الی 40 سانتی متر به سن بهره برداری میرسه و حدوداً 1 متر مکعب چوب میده که میتونه طرح توجیهی خوبی رو به ارمغان بیاره!

 کنترل علف های هرز به کمک پهپاد سیرنگ

کنترل علف های هرز به کمک پهپاد سیرنگ

علف های هرز گیاهان ناخواسته ای هستند که در باغ یا چمن ما رشد می کنند. علف های هرز به طور معمول دارای تولید بذر فراوان هستند، انعطاف پذیر هستند و می توانند با سرعت بالایی گسترش یابند.
behtuyi

behtuyi

معجزه ی کشاورزی،

پهپاد کشاورزی محلول پاش و سمپاش

زمانش کی هست؟!

کامل بخونش...

حدودا دو هفته بعد از اینکه نشا برنج رو به کرت های پر از آب شالیزار انتقال دادید، با سمپاشی یکنواخت علیه علف هرز در کمتر از 15 دقیقه، با علف هرز یک هکتار زمین مبارزه کردی.

چه جوری؟!

بدون اینکه کارگری وارد مزرعه ت بشه و نشاهای برنجت خراب بشه و لگد مال بشه

تازه،،

با سم کمتری،محصول بیشتر و سالم تری درو می کنی.

 

گوشه ای از سلامت بچه های ایران در دستان زحمتکش توست

 

پهپاد کشاورزی سیرنگ

شرکت پروازیاران سیرنگ

مهندس مهشید بهتوئی

09922789844

09925482826

razaghi

razaghi

یکی از رایج ترین کاربردهای پهپاد در کشاورزی نوین، سم پاشی و محلول پاشی توسط پهپادهای سمپاش می‌باشد. به طور سنتی سم پاشی زمین‌های کشاورزی با تراکتور یا به صورت دستی، و یا حتی در بعضی از موارد توسط هواپیمای تک سرنشین انجام می‌شود.

روش‌های سنتی معایب فراوانی دارند؛ چرخ‌های تراکتور باعث آسیب رسانی به بافت خاک و قسمتی از محصولات می‌شوند و امکان ورود تراکتور به زمین انواع زیادی از محصولات وجود ندارد (همانند شالیزارها، کلزا و …).روش دستی نیز بسیار زمان‌بر است و تنفس سم توسط افراد می‌تواند آسیبی جدی به آن‌ها برساند. استفاده از هواپیما نیز بسیار هزینه بر است و باعث انتشار سم در کل ناحیه می‌شود و در بسیاری از کشورها منسوخ شده است.

سمپاشی هوایی توسط پهپاد باعث می‌شود محدودیت­های مربوط به نوع محصول و شرایط زمین کشاورزی از بین بروند. پهباد سمپاش می‌تواند با گرفتن مختصات زمین از اپراتور، پاشش محلول را به صورت خودکار و در مسیری منظم انجام دهد، که این امر باعث می‌شود سم کل سطح محصولات را به طور یکنواخت پوشش دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس با شماره تلفن های : ۰۹۰۲۰۳۹۹۰۳۱ و ۴۴۱۶۶۹۷۵_۰۲۱ 

 

behtuyi

behtuyi

-پهپاد کشاورزی سمپاش و محلول پاش-

 

برای کسانی که متفاوت هستند و فکر می کنند می توانند جهان را تغییر دهند.

 

کشاورزان و بهره برداران می خواهند بدانند چه کاری برایشان انجام می دهید.

 

بدون اینکه وارد زمین کشاورزی بشی و به سم دست بزنی،

فقط نگاه کن و پول درار.

 

با ما در تماس باش

شرکت پرواز یاران سیرنگ

مهندس بهتوئی

09922789844

09925482826

احداث باغ انگور

احداث باغ انگور

برای احداث باغ ۷ مرحله باید رعایت شود مرحله اول: آزمایش خاک، مرحله دوم: زیرشکنی و اصلاح خاک، مرحله سوم: انتخاب نژاد مناسب، مرحله چهارم: خرید نهال استاندارد، مرحله پنجم: کاشت نهال‌ها، مرحله ششم: اجرای داربست و قیم، مرحله هفتم: کمی عشق و مراقبت
با پهپاد مه پاش سیرنگ نگران سرما زدگی باغات خود نباشید.

با پهپاد مه پاش سیرنگ نگران سرما زدگی باغات خود نباشید.

هرساله، یکی از عمده ترین ضررهای وارده به باغات سرمازدگی گلها و جوانه های تازه تشکیل شده در ابتدای بهار است. در طی سالهای اخیر تغییرات اقلیمی مزید بر علت شده و تقریبا هر ساله با این مشکل مواجه هستیم و قسمت اعظمی از محصولات و یا شاید کل محصولات در بعضی از کشتها به دلیل سرمازدگی از بین می روند.
روغن ولک

روغن ولک

( نام عمومی: Petrolium Oils ) رنگ: کرم مایل به زرد ویژگی: حشره کش و کنه کش با اثر تخم کشی، علف کش تماسی. یکی از راه‌های کنترل و کاهش خسارت آفاتی مانند شپشک‌ها، شته‌ها، کنه‌ها و تخم‌های بعضی آفات و کنترل بعضی از بیماری‌های درختان میوه استفاده از روغن ولک می‌باشد، بطوری که استفاده از این روغن باعث می‌شود با پوشش سطح بدن حشرات و سطح تخم‌ها و بستن منافذ تنفسی و حیاتی آنها نیز جلوگیری از پراکنش اسپورها در بعضی قارچ‌ها از خسارت آنها جلوگیری کند.
mvali

mvali

مبارزه با آفات با نظارت مداوم

به طور معمول کل سطح زیرکشت توسط پهپاد سمپاشی می‌شود. اما در بعضی موارد، در صورت تشخیص به موقع بیماری گیاهان در قسمت خاصی از زمین، می‌توان با تنها سمپاشی کردن همان ناحیه از گسترش بیماری جلوگیری کرد. این امر نیازمند نظارت مداوم بر زمین است، اما باعث صرفه جویی کلان در هزینه‌ها می‌شود. کشاورزان دارای زمین‌های وسیع می‌توانند با داشتن یک پهپاد دوربین دار جهت پایش محصولات و تشخیص بیماری، و یک پهپاد دیگر جهت سم‌پاشی، به این شکل با گسترش آفات مبارزه کنند.

کاشت کنجد با پهپاد سیرنگ

کاشت کنجد با پهپاد سیرنگ

کنجد یکی از قدیمیترین گیاهان زراعی می باشد. بنابراین کاشت کنجد از زمان های قدیم در ایران رواج داشته است و حتی زمانی به عنوان بخشی از صادرات کشور محسوب می شد. از دانه گیاه کنجد در تهیه حلو و انواع شیرینی استفاده فراوان می شود.
نیروی لیفت یا برآ چیست و در مولتی روتورها چگونه ظاهر می‌شود؟

نیروی لیفت یا برآ چیست و در مولتی روتورها چگونه ظاهر می‌شود؟

نیروی برآ (Lift) مولفه‌ای از نیروی وارد شده بر یک جسم توسط سیال است که در راستای عمود بر راستای سرعت سیال وارد می‌شود. تفاوت آن با...
rakhshani

rakhshani

۱) افزایش سرعت محلول‌پاشی

یکی از پارامترهای مهم در فرآیند سمپاشی سرعت انجام سمپاشی می باشد. از مزایای اصلی سمپاشی با پهپاد، سرعت چشمگیر آن می‌باشد به شکلی که به کمک پهپاد در هر ساعت می‌توان ۶ الی ۷ هکتار را سم پاشی انجام گردد. اما در روش های سنتی حداکثر می‌توان هر ساعت یک الی دو هکتار را سم‌پاشی کرد. سرعت بالای حرکت پهپاد این امکان را می‌دهد که هر هکتار از زمین کشاورزی در مدت ۸ الی ۱۲ دقیقه محلول‌پاشی گردد. این سرعت بالا، موجب می‌شود که بتوان در هر روز بین ۲۵ الی ۵۰ هکتار را محلول‌پاشی کرد (بسته به میزان یک دست و شکیل بودن مزرعه).

 

معمولاً آفت‌ها یک دوره سم پاشی داشته و در صورتی که در آن دوره سمپاشی نشود خسارات زیادی به محصولات وارد می کنند. این مسئله در زمانی که سرعت مقابله اهمیت دارد، هنگام بروز بیماری و آفت خاص، به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر، حیاتی است. از سوی دیگر به دلیل همین سرعت بالا، امکان اجرای مراحل متعدد محلول‌پاشی به کاربر داده می‌شود. به کمک پهپاد کشاورزی میتوانید به راحتی انجام دهید

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09198604046 تماس حاصل نمایید

آفت پسیل یا عسلک زیتون

آفت پسیل یا عسلک زیتون

این آفت برفک هم شناخته می‌شود. در ایران آلودگی شدید آفت در مناطقی از باغات مشاهده می‌شود که با توجه به عدم کنترل مطلوب و به موقع در زمان فعالیت، عملکرد درخت کاهش می‌یابد آفت پسیل یا عسلک زیتون : با تغذیه‌ی شیره‌ی گیاهی، ماده‌ای به اسم عسلک را تولید می‌کند.این امر نیز موجب جذب گرد و خاک و مانع از تنفس و فتوسنتز برگ می‌گردد، در نهایت سبب افت عملکرد کمی و کیفی درختان زیتون می‌شود. نام‌های دیگر آفت پسیل، عباراتی مانند سفیدک، برفک و عسلک زیتون می‌باشد.
rakhshani

rakhshani

کرم برگخوار پنبه یا پرودنیا با نام علمی Spodoptera littoralis آفتی است با دامنه میزبانی وسیع که در مناطق گرمسیری انتشار دارد و علاوه بر پنبه گیاهانی از قبیل چغندر قند، گوجه‌فرنگی، نخود، پیاز، بادمجان، هویج، یونجه، شبدر، آفتابگردان، توتون، لوبیا و درختان میوه از قبیل سیب، انواع مرکبات را مورد تغذیه قرار می‌دهد.
با کمک پهپاد کشاورزی میتوانید. به راحتی از شر این گونه افات نجات پیدا کنید.
برای همکاری با شرکت سیرنگ با شماره۰۹۱۹۸۶۰۴۰۴۶ تمتس حاصل نمایید.

انواع انگور: انگور ریش بابا

انواع انگور: انگور ریش بابا

در این مقاله درباره انگور بسیار دلچسب ریش بابا صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
behtuyi

behtuyi

درست همین جا و الان وقتشه.✌

 

با انتخاب یک پهپاد کشاورزی مدرن و کاربردی و اقتصادی

زمان کم بیار!

برای چی؟!

برای شمارش پولهایی که از درآمدش کسب میکنی👍

 

فقط یک ماه فرصت دارید👉

بهترین زمان سرمایه گذاری رو از دست ندید.👌

 

                                      با ما در تماس باش     

                                شرکت پرواز یاران سیرنگ

                                      مهندس بهتوئی

 

                                     09922789844👉

                                     09925482826👉

 

rahimi

rahimi

rahimi

rahimi

hadisharifian

hadisharifian

divazi

divazi

آیا ملخ های فیبر کربن بهتر از ملخ های پلاستیکی هستند؟ هنگام انتخاب ملخ های مولتی روتور، نه تنها باید اندازه و گام ملخ ها را در نظر بگیریم، بلکه باید نوع متریال را نیز انتخاب کنیم: فیبر کربن، پلاستیک، فایبرگلس تقویت شده، ملخ های چوبی و غیره.

مقایسه مزایا و معایب آن‌ها:

 

مزایای فیبرکربن:

• ملخ های فیبر کربنی به دلیل سفتی خود لرزش کمتری تولید می کنند و در هنگام چرخش نیز بی صداتر هستند.

• لرزش کمتر در فیلم برداری (توسط پرنده).

• در هنگام تصادف سبک تر و به طور قابل توجهی قوی تر از پلاستیک هستند، اما تخریب ناپذیر نیستند.

• از بالانس بهتری برخوردارند (معمولا).

• در RPM بالا عملکرد خوبی دارند (با موتورهای KV بالا به خوبی کار می‌کنند).

• ملخ‌های سبک وزن به معنای اینرسی کمتر است، بنابراین سرعت موتور سریع‌تر تغییر می‌کند، و کنترل واکنش‌پذیرتر است.

 

معایب فیبرکربن:

• گران قیمت اند.

• ملخ های فیبر کربنی زمان پرواز کمی کمتر از ملخ های پلاستیکی با همان اندازه/گام دارند.

• رانش و تراست کمتر از ملخ های پلاستیکی.

• از آنجایی که شکستن آن در هنگام تصادف سخت و سخت است، بلبرینگ موتور بیشترین ضربه را خواهد گرفت.

 

در انتها می‌بینیم که هرکدام مزایا و معایب خاصی دارند که بسته به نوع کاربرد باید بهترین گزینه را برگزینیم.

نهال بادام دیمی

نهال بادام دیمی

خصوصیات نهال بادام دیم به صورت کلی نهال‌های بادام دارای برگ‌های بزرگ، بلند و نوک‌تیز هستند که در آب و هوای خشک مقاومند. گل‌هایی که بر آن شکوفا می‌شوند معمولاً به رنگ صورتی و سفید هستند و میوه آن پوستی سبز و کرکی دارد. بادام در مناطق خشک بسیار مقاوم است. این رقم از خشکبار خواص بسیار زیادی نیز دارد و در مصارف خوراکی و تولید محصولات پوستی و زیبایی از آن استفاده می‌شود. نوع پوست چوبی این میوه بستگی به نوع بادام دارد.
انواع انگور: انگور عسگری

انواع انگور: انگور عسگری

همانطور که گفتیم انگور دارای گونه های مختلفی است که در این مقاله به بررسی انگور عسگری میپردازیم.
کاشت گیاه کلزا

کاشت گیاه کلزا

کلزا یکی از مهم ترین گیاهان روغنی است که دانه های کوچک آن حاوی بیش از ۴۰ درصد روغن هستند و کنجاله ی آن نیز در همین حدود پروتئین دارد . طی دهه های اخیر کشت کلزا در جهان گسترش یافته و تولید آن در بین گیاهان عمده تولید کننده روغن در جهان دارای رتبه سوم است . در ایران نیز زراعت کلزا به عنوان زراعتی امید بخش برای افزایش تولید روغن خوراکی مورد توجه قرار گرفته است .
behtuyi

behtuyi

ماه دیگه سمپاشی برای علف هرزهای مزارع گندم و جو و ... شروع میشه و استرس و دلهره و سختی کار اذیتت میکنه؟

                                                      چرا؟؟؟؟!

شما که تا سال گذشته برای کارگر و مصرف زیاد سم و سمپاشی سنتی کلی هزینه کردی!

 

تازه کلی از محصولاتت له شد و با مصرف زیاد سم هم خودت اذیت شدی،هم کلی به محیط زیست آسیب رسوندی!

 

                                           ما یه راه حل ویژه برات داریم.....

با پهپاد کشاورزی سیرنگ بدون اینکه نفر و دستگاهی وارد مزرعه ت بشه ،با مصرف کمتر سم خیلی دقیق تموم محصولاتت سمپاشی می شه،تازه،کشاورز نمونه هم میشی بابت تولید محصول بیش تر و سالم تر.

 

                                                  با ما در تماس باش

 

                                              شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844        

09925482826

 

بهترین کود برای درخت گردو

بهترین کود برای درخت گردو

میزان موردنیاز کود درخت گردو بستگی به نوع درخت گردو و شرایط اقلیمی ‌آن دارد.مقدار بهترین کود برای باردهی درخت گردو به اندازه تنه درخت بستگی دارد.
همه چیز در مورد آفت درخت انار

همه چیز در مورد آفت درخت انار

آفت درخت انار با بسیاری از درختان مشترک است. بهتر است ابتدا نوع آفت این میوه را بشناسید تا در صورت بروز، راه های مقابله مناسبی را برای درخت انار به کار ببرید. این روش ها به گونه ای انتخاب می شوند که کمترین ضرر ممکن را به محصول درخت برسانند.
rakhshani

rakhshani

در مواقعی که بارندگی زیاد باعث خیس و گل‌آلوده شدن زمین کشاورزی شده است و امکان ورود تراکتور و ادوات سم‌پاشی به زمین کشاورزی عملاً امکان‌پذیر نمی‌باشد اما سم‌پاشی مزرعه لازم و ضروری است، خوشبختانه پهپاد ها می‌توانند به این مزارع ورود کنند و سم‌پاشی را انجام دهند. همچنین در زمین‌های ناهموار و شیب‌دار که حرکت ادوات کشاورزی مشکل است می‌توان از پهپادها کمک گرفت.

 

عدم ورود ماشین‌آلات به مزرعه و جلوگیری از خوابیدگی و لهیدگی محصول و درنتیجه حذف تلفات و عملکرد بالاتر هنگام برداشت از دیگر مزایای استفاده از پهپاد های سم‌پاش می‌باشد. با عبور چرخهای ماشین‌آلات کشاورزی به مزرعه بخش بزرگی از محصول در اثر لهیدگی و خوابیدگی از بین می‌رود (در گندم و جو حدود ۱۰ درصد و در کلزا که ساقه‌ها بلندتر هستند حدود ۲۰ درصد)

برای اطلاعات بیشتر با شماره09198604046 تماس حتصل نمایید

behtuyi

behtuyi

خلبانی پهپاد کشاورزی ،یک شغل شگفت انگیز و خاصه که خیلی ها آرزوی این تخصص رو دارند.و خیلی هام هیچ اطلاعی ازش ندارند.

ما برای رسیدن شما به این تخصص،یک راه کوتاه  و البته آسون پیشنهاد می کنیم.

 

با شرکت در دوره های آموزشی خلبانی پهپاد کشاورزی،خیلی زود می تونید خلبان پهپاد کشاورزی بشید و شروع کنید به درآمدزایی.

 

درآمدی که انتظار داشتید رو در مدت زمانی که انتظار نداشتید  با ما تجربه کنید.

 پس👇

 

با ما در تماس باشید

شرکت پرواز یاران سیرنگ

مشاوره،دوره های آموزشی،خدمات سمپاشی و فروش پهپاد کشاورزی سیرنگ

مهندس بهتوئی

09922789844

09925482826

کاشت زیر پلاستیک

کاشت زیر پلاستیک

کاشت زیر پلاستیک یکی از روش‌هایی است که توسط کشاورزان برای کشت انواع گیاهان مانند هندوانه، خیار، خربزه، توت فرنگی، گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان و ... در مناطق گرم دنبال می‌شود.
کاربرد کامپوزیت در صنعت هوافضا

کاربرد کامپوزیت در صنعت هوافضا

کامپوزیت Composite، طبق تعریف انجمن فلزات آمریکا، به ترکیب ماکروسکوپی دو یا چند مادهٔ مجزا که سطح مشترک مشخصی بین آن‌ها وجود داشته باشد، کامپوزیت گفته می‌شود. ماده مرکب یا چندسازه است، یک جامد غیر یکنواخت است که از دو یا چند ماده مختلف تشکیل شده که به صورت مکانیکی یا متالورژی بهم پیوند خورده‌اند...
برد توزیع توان یا PDB چیست؟

برد توزیع توان یا PDB چیست؟

PDB اساسا انرژی را از باتری به ESC (اسپید کنترل) های پهپاد توزیع می کند. به زبان ساده تر...
باغ

باغ

باغ چیست؟ زمینی که بخشی از آن به کاشت گیاهان، درختان، میوه‌ها، گلها یا سبزیجات اختصاص داده شده است. باغ می‌تواند تجاری باشد، یعنی در سطح وسیع و ارقام یکنواخت کاشته شود و یا اینکه یک باغ خانگی، یعنی می‌توان در نیمی از حیاط خانه، دو درخت یا در کمترین فضای ممکن مثل گلدان‌ها، بام خانه، روی دیوار یا هر جای دیگری باغداری کرد. باغ‌ها در هر فصلی زیبا هستند از شکوفه‌های بهاری تا برگ‌های رنگارنگ پاییزی.
behtuyi

behtuyi

آفات گیاه کنف:

از مهمترین آفات کنف می توان به آفات کرم خاردا،کارادرینا،تریپس،آگروتیس و شته اشاره کرد. سم مورد مصرف برای تریپس و شته ،متاسیستوکس ۱.۵ در هزار است که با استفاده از پهپاد کشاورزی سمپاش و محلولپاش این میزان به ۱ لیتر در هکتار می رسد.

جهت اطلاع بیشتر از نحوه کارایی پهپادهای کشاورزی با شماره 09922789844 ،09925482826تماس حاصل کنید.

برگرفته از کتاب زراعت گیاهان لیفی

انواع انگور: انگور بیدانه قرمز

انواع انگور: انگور بیدانه قرمز

انگور انواع مختلفی دارد که هر کدام طعم و شکل و ظاهر متفاوتی را دارا میباشد. در این مقاله به بررسی کلی انگور قرمز بیدانه میپردازیم.
rakhshani

rakhshani

با توجه به سیستم کشاورزی نوین و افزایش قیمت سم یکی از به صرفه ترین روش سمپاشی با پهپاد کشاورزیه

با این روش 95 درصد در مصرف آب صرفه چویی میشه

سم و کود مصرفش 50 درصد کاهش پیدا میکنه

دیگه با سم به صورت مستقیم در ارتباط نیستین

محصولتون افزایش میکنه

برگ سوزی ندارین

لهیدگی محصول ندارین

بعد آبیاری میتونین سمپاشی داشته باشین

یه نکته مهم داره اونم درامدزا بودن پهپاده

اطلاعات بیشتر برای کلیه نکات با شرکت سیرنگ تماس حاصل کنید

44166975 مهندس رخشانی

بهترین ارقام نهال سیب برای پرورش در ایران

بهترین ارقام نهال سیب برای پرورش در ایران

بهترین ارقام نهال سیب و پر فروشترین و پر طرفدارترین آن در کشور نهال سيب گلاب ، نهال سيب گالا ، نهال سيب لبنانى زرد ، نهال سيب قرمز لبنانى می باشد.
نحوه سمپاشی آفات موجود در مزارع و باغات

نحوه سمپاشی آفات موجود در مزارع و باغات

امروزه شاهد سمپاشی های فراوان در بخش کشاورزی هستیم که به جرات می توان گفت ۵۰ درصد آنها بی دلیل است زیرا زمانی که تعداد آفت کمتر از آستانه خسارت اقتصادی است سم پاشی ها انجام می شود که خاصیت پیشگیری ندارند و فقط حشرات مفید را از بین برده و جمعیت آفات را نسبت به سم مقاوم می سازد. و از طرفی ۸۰ درصد این سم پاشی ها بدون هدف بوده و روی آفت مورد نظر تاثیری ندارند.
nasiri

nasiri

آووکادو یا گلابی تمساح یا خوجدیس

(نام علمی: Persea americana)

 درخت و میوه‌ای است که در مناطق گرمسیری و مناطقی با اقلیم مدیترانه‌ای می‌روید و میوه‌ای گوشتی و سبز و براق با هسته‌ای درشت دارد. تکثیر این گیاه معمولاً از طریق پیوند زدن انجام شده و این کار باعث بهبود کیفیت و افزایش محصول این درخت می‌شود. در سال ۲۰۱۷ کشور مکزیک ۳۴ درصد مجموع تولید جهانی آووکادو را در اختیار داشته است. پس از مکزیک کشور‌های دومنیکن، اندونزی، کلمبیا، پرو و امریکا بزرگترین تولید‌کنندگان آووکادو هستند.

علف‌‌های هرز مزارع گندم

علف‌‌های هرز مزارع گندم

علف‌های هرز جزء گیاهانی هستند که به طور ناخواسته خارج از مکان اصلی خود می‌رویند. مثلاً گیاه ذرت در زراعت گندم و جو به عنوان یک علف هرز شناخته می‌شود. علف‌های هرز مزارع گندم به دو دسته پهن‌ برگ و باریک‌ برگ تقسیم می‌شود.
mvali

mvali

انگور دارای انواع مختلفی میباشد که هرکدام شکل و طعم متفاوتی دارد.

انواع انگور ها عبارتند از: انگور بیدانه، انگور عسگری، انگور ریش بابا، انگور شانی، انگور سیاه، انگور رویال پاییزی، انگور قرمز تیره، انگور سیاه موناکو، انگور برونکس، انگور کاردینال، انگور کونکورد، انگور موسکات، انگور ریسلینگ، انگور شاهانی، انگور خلیلی، انگور چفته، انگور ریبیر، انگور شعله سرخ و انگور یاقوتی.

در ادامه مطالب و پست ها به معرفی جدا گانه هرکدام از انواع انگور خواهیم پرداخت.

rakhshani

rakhshani

۱) افزایش سرعت محلول‌پاشی

یکی از پارامترهای مهم در فرآیند سمپاشی سرعت انجام سمپاشی می باشد. از مزایای اصلی سمپاشی با پهپاد، سرعت چشمگیر آن می‌باشد به شکلی که به کمک پهپاد در هر ساعت می‌توان ۶ الی ۷ هکتار را سم پاشی انجام گردد. اما در روش های سنتی حداکثر می‌توان هر ساعت یک الی دو هکتار را سم‌پاشی کرد. سرعت بالای حرکت پهپاد این امکان را می‌دهد که هر هکتار از زمین کشاورزی در مدت ۸ الی ۱۲ دقیقه محلول‌پاشی گردد. این سرعت بالا، موجب می‌شود که بتوان در هر روز بین ۲۵ الی ۵۰ هکتار را محلول‌پاشی کرد (بسته به میزان یک دست و شکیل بودن مزرعه).

معمولاً آفت‌ها یک دوره سم پاشی داشته و در صورتی که در آن دوره سمپاشی نشود خسارات زیادی به محصولات وارد می کنند. این مسئله در زمانی که سرعت مقابله اهمیت دارد، هنگام بروز بیماری و آفت خاص، به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر، حیاتی است. از سوی دیگر به دلیل همین سرعت بالا، امکان اجرای مراحل متعدد محلول‌پاشی به کاربر داده می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر درمورد پهپاد با شماره ۰۹۲۲۶۸۹۴۳۶۹ تماس حاصل نمایید

behtuyi

behtuyi

۱-ضد عفونی خاک قبل از کاشت با علف کش های ترفلان و سونالان

۲-شخم عمیق مزرعه پس از برداشت محصول در پاییز

۳-وجین علف های هرز پس از شروع شاخه دهی

۴-سله شکنی و مبارزه مکانیکی با استفاده از تراکتور در مزارع مکانیزه

کنترل شیمیایی:

۱-استفاده از علف کش ترفلان به صورت پیش از کاشت برای کنترل بذر بسیاری از علف های هرز باریک برگ و پهن برگ.

۲-استفاده از علف کش اپتام به میزان ۳ لیتر در هکتار پس از مرحله ی یک برگی شدن پنبه در بین ردیف های کاشت بلافاصله آبیاری کرد.

منبع:کتاب زراعت گیاهان لیفی

تدوین:جناب آقای دکتر رئوف سید شریفی و جناب آقای دکتر اسماعیل قلی نژاد

لازم به ذکر است برای سمپاشی توسط پهپاد کشاورزی مصرف نهاده تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می کند.

و این موضوع هم برای کشاورز هم مصرف کننده و هم محیط زیست قابل توجه می باشد.

 

 

آفات مهم گوجه فرنگی

آفات مهم گوجه فرنگی

آفات گوناگونی وجود دارند که به اجزای مختلف گیاه گوجه فرنگی حمله می کننند و خسارت می زنند، لازم است کشاورز آن ها را بشناسد تا هنگام کاشت گوجه فرنگی بر روی مدیریت آن ها برنامه ریزی نماید.
در مورد روش نگهداری کوکداما چه میدانید؟

در مورد روش نگهداری کوکداما چه میدانید؟

روش نگهداری کوکداما این توپک خزه ای که امروزه جای بسیاری در دکوراسیون خانه ها پیدا کرده است. کوکداما یک سبک باغبانی به روش ژاپنی ها است.
 کشت بادام زمینی

کشت بادام زمینی

آموزش کاشت بادام زمینی (قبل از تکثیر بادام زمینی بهتر است با عوامل و شرایط پرورشی آن آشنا شوید.)

تازه های وبسایت

مزایای داربست نسیم نصیری

مزایای داربست

مزایای داربست:

۱) وزن درخت را تحمل می‌کند

۲) کمک می‌کند شاخه‌ها به طور یکنواخت گسترده شوند

۳) و همگی در معرض نور خورشید و گردش مناسب هوا قرار بگیرند.

اگر داربست نباشد

درخت انگور از هر چیزی که نزدیک آن باشد، بالا می‌رود و این هرس کردن درخت را دشوار می‌کند و از طرف دیگر خوشه‌هایی که نزدیک زمین‌ هستند، در معرض انواع بیماری‌ها و آفت‌ها قرار می‌گیرند.

مزرعه و باغتون رو نجات بدید مهشید زاد بهتوئی

مزرعه و باغتون رو نجات بدید

من چندین بار در پستهای مختلف به شوری و راه رهایی از شوری اشاره کردم.

این بحران رو جدی بگیرید.در ادامه باز به یک سری راه حل های جدید و مهم اشاره کردم.

این موضوع رو فراموش نکنید که من و همکارانم کنار شما هستیم.تا با کاهش مصرف سم و کود مزرعه و باغتون رو از خطر شور شدن نجات بدیم.

چطوری؟

بله،با استفاده از پهپاد کشاورزی که بارها تاکید کردم ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش مصرف نهاده رو به همراه داره.

این فوق العاده ست. 

این فرصت رو از دست ندید.

اصلاح کننده‌های خاک و آب در رابطه با تنش شوری چگونه است؟

اصلاح کننده‌های خاک و آب، نفوذ آب به خاک را بهبود می‌بخشند. آنها جزء مهمی از یک برنامه احیا برای کاهش نمک در ناحیه‌ی ریشه هستند. نمونه برداری و تجزیه و تحلیل آب و خاک باید در اوایل آبان انجام شود. تا اینکه مشخص گردد در صورت نیاز چه اصلاح کننده‌هایی باید مورد استفاده قرار گیرد. مواد اصلاح کننده منبعی از کلسیم را برای جایگزینی سدیم (Na) و حذف آن از ناحیه ریشه فراهم می‌کنند. در تنش شوری، سدیم در ریشه زیاد می‌شود و باید آن‌ را با مواد اصلاح کننده کاهش داد.

این‌کار را می‌توان با استفاده مستقیم از گچ کشاورزی یا با استفاده از محصولات اسیدی که با کلسیم ترکیب شده‌اند انجام داد. این مواد کلسیم دار توسط HCO3 یا آهک خاک (CaCO3) واکنش می‌دهند تا یون کلسیم آزاد شود و به صورت محلول در اختیار خاک قرار گیرد.

 

 

با من مهشید بهتوئی همراه باشید🙌

 

شرکت پروازیاران سیرنگ

 

مشاوره،آموزش،فروش و خدمات پهپاد کشاورزی سیرنگ

09922789844👉

09925482826👉

آمینو اسید نسیم نصیری

آمینو اسید

از بزرگترین اتفاق‌های که بعد از شروع فعالیت درختان و همچنین شروع جوانه‌زنی برای درختان و گیاهان می‌افتد، گیاهان تحت استرس‌های محیطی بوده و به دلیل محدود بودن محرک‌های رشد اصلی مانند: نور، زمان روشنایی و گرما، همچنین به دلیل سرد بودن خاک و آب جذب بسیاری از عناصر غذایی برای گیاه، بسیار دشوار و تقریباً غیر‌قابل جذب است.
درباره سیرنگ حامد محمدولی

درباره سیرنگ

پرواز یاران سیرنگ

سیرنگ در افق 2025/1404 شرکتی است پیشرو در صنعت پهپادهای کشاورزی و رهبر بلامانع بازار ایران و بازیگر جدی بازارهای بین المللی، الهام بخش فعالین صنعت و منشا نوآوری های متهورانه در حوزه کشاورزی و هوش مصنوعی.

ما آغازگر عصر نوینی در کشاورزی هستیم، عصری که در آن، کشاورزی به کمک فناوری های نوین، بهره ورتر، آسان تر و عادلانه تر خواهد بود.

ما در سیرنگ تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا بهره برداران پهپادهای کشاورزی و کشاورزان را به دانش و تکنولوژی مجهز کنیم و علی الخصوص ترویج و آموزش اصولی به کارگیری پهپادهای کشاورزی و حمایت از اکوسیستم پهپادهای کشاورزی در توسعه این اکوسیستم بکوشیم.

اصول و ارزش ها:

راستگویی و صداقت: ما صداقت و راستی را سرلوحه کار خود قرار می دهیم و برای منافع شخصی یا سازمانی صداقت را فدا نمی کنیم.

حفظ احترام: حفظ کرامت متقاضیان و همکاران و رقبا در سیرنگ، یکی از اصول مهم است. ما از بیان کلمات یا ابراز رفتارهایی که این کرامت را از بین ببرد، خودداری می کنیم.

حرمت کلام: ما به کلاممان پایبندیم و کلمات برای ما از قراردادهای رسمی و دستورالعمل های رسمی معتبرترند.

مسئولیت پذیری: همه سیرنگی ها، خود را مسئول انجام شدن یا نشدن کارهای خود می دانند و تا انجام کامل مسئولیت های محوله، پیگیر انجام آن هستند. همواره در تلاش هستیم که کوچکترین خواسته های مشتریان بی جواب نماند.

بهبود مستمر: ما در سیرنگ به دنبال بهبود دائمی دانش، مهارت و توانمندی های خود در ابعاد شخصی و سازمانی هستیم.

نوآوری و پیشرو بودن: ما هیچ موقع متوقف نخواهیم شد و همیشه رهبر نوآوری های صنعت باقی می مانیم.

رهبری استعدادها: مدیران سیرنگ همواره تجارب و حمایت هایشان را در جهت استفاده از تمام ظرفیت و استعدادهای کارکنان به کار می گیرند و دلسوزانه به رشد سازمان کمک می کنند.

همکاری: ما هرکاری که قادر به انجام تیمی باشد را فردی انجام نمی دهیم.

اصالت و قانونمندی: همه فعالیت های سیرنگ در بسترهای قانونی و از مبادی اصیل انجام می شوند و ما مخالف سرسخت قاچاق کالا و قطعات تقلبی و رویه های غیرقانونی هستیم.

رفتار حرفه ای: همه سیرنگی ها در تعلاملات خود در سازمان و خارج از سازمان، اصول و قواعد رفتار حرفه ای را رعایت می کنند. این رفتارهای حرفه ای در ترویج، آموزش و سازمان رعایت می شود.

کود روی کلاته جامد نسیم نصیری

کود روی کلاته جامد

اگرچه روی (Zn) یکی از عناصر غذایی کم مصرف بوده و به مقدار کم مورد نیاز گیاهان است، با این حال از ضروری‌ترین عناصر مورد نیاز گیاه است و بیش از 60% اراضی کشاورزی ایران به دلیل آهکی یا قلیایی بودن خاک‌ها دچار کمبود شدید روی هستند.
مبارزه با شوری مزارع مهشید زاد بهتوئی

مبارزه با شوری مزارع

خب در این پست میخوام بهتون بگم که بعد ازینکه متوجه شدید علائم شوری مزرعه تون چه هست،و احیانا بعد از تشخیص شوری مزارعتون،

در کنار استفاده قطعی از پهپا  کشاورزی سم پاش و محلول پاش برای پاشش سم و محلول از چه روش تکمیلی استفاده کنید؟؟!!

برای از بین بردن مشکل شوری،و خارج کردن سدیم تثبیت شده در زمین،باید از گچ استفاده کنید .

 

برای از بین بردن مشکل شوری یا به اصطلاح پفکی شدن خاک،و خارج کردن سدیم تثبیت شده در زمین،باید از گچ استفاده کنید .

عناصر گچ با سدیم واکنش داده و ترکیب میشوند.میزان سدیم تثبیت شده در خاک کاهش میابد و در نتیجه شاهد کاهش شوری خاک خواهیم بود.

در شالیزار شاهد آسیب جدی به محصولات هستیم،خصوصا بعد از آبگیری و نگهداری آب در کرتها.

توصیه:قبل از هر گونه کشت،اول از میزان املاح و عناصر موجود در آب آبیاری و خاک مزرعه توسط آزمون آب و خاک مطلع شوید.

 

با من،بهتوئی،همراه باشید

مشاوره،خدمات و فروش پهپاد کشاورزی

شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844

09925482826

کاغذ حساس چیست؟ آرش دیوازی

کاغذ حساس چیست؟

کاغذ حساس به آب، کاغذی سفت و سخت، با سطحی زرد رنگ با پوششی خاص، که توسط قطرات آب که به آن برخورد می‌کنند، به رنگ آبی تیره در می‌آیند. این کاغذ برای استفاده میدانی توسط کمپانی های سازنده برای ارزیابی سریع اسپری های کشاورزی توسعه یافته است. مهم ترین مزیت آن برای ارزیابی قطرات اسپری‌های آب، این است که دیگر نیازی به افزودن رنگ برای مشاهده ذرات ندارند. كافي است كاغذها را قبل از اسپري در ناحيه مورد نظر قرار دهند. پس از قرار گرفتن در معرض اسپری، کاغذهای حساس به آب لکه دار می شوند. به محض خشک شدن کاغذها را بر می‌دارند و الگوی قطرات را بررسی می‌کنند. برای تخمین سریع، کلکتورهای نوردهی شده را با یک استاندارد شناخته شده مقایسه می‌کنند یا با استفاده از یک لنز دستی یا یک تحلیلگر تصویر خودکار، قطرات را می‌شمارند.

کاغذ حساس به آب را می توان برای: بررسی توزیع اسپری، بررسی چگالی قطرات از اسپری‌های هوایی و زمینی و اندازه گیری سایز قطرات استفاده کرد. در عکس زیر میزان کیفیت اسپری را در سرعت های اسپری متفاوت نشان می‌دهد.

توزیع بیش از حد محلول  در کمترین حالت منجر به اتلاف است. اگر محلول از خانواده علف‌کش‌ها باشد، ممکن است منجر به خسارت و سوختگی محصول شود. اگر حشره کش‌ باشد، مصرف کم ممکن است آفت را از بین نبرد. روند کار به این صورت است که سمپاش را کالیبره می‌کنند و الگوی اسپری را بررسی می‌کنند. کاغذهای حساس به آب به شما کمک می کند تا محیط تست تمیز نگه داشته شود. در عکس زیر سمت راست ترین کاغذ بهترین حالت اسپری و سمت چپ ترین نامطلوب ترین حالت اسپری را نشان می‌دهد.

کمپانی سیرنگ هم از این روش برای تست نازل های خود استفاده می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که استانداردهای مطلوب رعایت شود. نمونه تست کاغذ حساس نازل‌های سیرنگ در عکس زیر مشخص است.

چطور تشخیص بدیم که شالیزارمون با مشکل شوری مواجه شده؟؟ مهشید زاد بهتوئی

چطور تشخیص بدیم که شالیزارمون با مشکل شوری مواجه شده؟؟

خب در ادامه پست قبلی چگونگی تاثیر پهپاد کشاورزی رو بر حاصلخیزی خاک با کاهش شوری زمین براتون توضیح دادم.الان میخوام بهتون بگم که چطور در شالیزار متوجه بشید که مزرعه تون دچار مشکل شوری هستش.

اگر دقت کنید خیلی راحت میشه تشخیص داد.اگر نوک برگهای بوته ها دچار سوختگی یا نوک سوزه شده باشه،سوزنی شدن ظاهری برگها،حالت کچکلی که در شالیزار اتفاق میفته،و گاهی مشاهده میشه در وسط زمین این کم رشدی یا کچلی بیشتره بدلیل ارتفاع بیشتر زمین نسبت به اطراف زمین،اصولا اینطور گمان میکنن که مشکل کمبود روی هستش،باید بهتون بگم کمبود روی یکی از دلایلش هستش،و زمین شما از مشکل شوری هم عذاب میکشه،

در پست قبلی توضیح دادم که چطور پهپاد کشاورزی میتونه مزرعه تون رو از مشکل شوری نجات بده و باعث افزایش حاصلخیزی مزرعه تون بشه.

با من ،بهتوئی،همراه باشید

شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844

09925482826

 

 

 

هیچ میدونید استفاده از پهپاد کشاورزی مزرعه و باغتون رو حاصلخیزتر میکنه؟؟؟؟ مهشید زاد بهتوئی

هیچ میدونید استفاده از پهپاد کشاورزی مزرعه و باغتون رو حاصلخیزتر میکنه؟؟؟؟

هدایت الکتریکی در آزمون آب و خاک بسیار مورد اهمیت هست.حتما میدونید که هدایت الکتریکی همون میزان شوری یا وجود املاح در خاک هست.که از ۵ درصد شروع میشه گاهی در بعضی مناطق تا ۸۰ درصد هم افزایش پیدا می کنه.

وقتی که سم که خاصیت اسیدی داره برای محصولاتمون استفاده میکنیم با این املاح ترکیب میشن و نمک تولید میکنن و در نتیجه شوری خاک افزایش پیدا میکنه و معلومه که عملکرد محصولمون کاهش پیدا میکنه....

 

اما چقدر با مزایای پهپاد کشاورزی آشنا هستید؟؟؟

 

اصلا پهپاد کشاورزی چطوری در این زمینه نجات بخشه؟؟؟؟

 

اون عزیزانی که از پهپاد کشاورزی استفاده کردن خیلی خوب میدونن که با پهپاد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد در مصرف سم صرفه جویی میشه.

خب همین کافیه یعنی تقریبا تا ۵۰ درصد از تولید نمک جلوگیری میشه، و زمینمون کمتر شور میشه،

خب بنظرتون این برای افزایش حاصلخیزی زمینتون کافی نیست؟؟؟!!!

 

 

با من همراه باشید.

مشاوره،فروش،خدمات پهپاد کشاورزی سیرنگ

شرکت پروازیاران سیرنگ

09922789844

09925482826

 

مزارع شناور نسیم نصیری

مزارع شناور

امروزه شیوه‌های مختلفی برای افزایش بهره‌وری در تولیدات کشاورزی در سراسر دنیا وجود دارد، که یکی از آنها پرورش ماهی در آب دریا و دریاچه‌ها است که نیازی به استفاده از منابع آبی موجود و تغییرات در اکوسیستم ندارد. استفاده از منابع در راستای توسعه پایدار، نوین و همچنین استفاده مستقیم از انرژی خورشیدی شیوه دیگری برای افزایش بهره‌وری هستند که در طرحی به نام مزارع شناور بکار بسته شده‌اند.

همکاری با سیرنگ

سیرنگ در استان های مختلف، نمایندگی اعطا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را با دقت تکمیل کنید و منتظر تماس سیرنگ بمانید.