جست و جو در سایت :: www.siranguav.ir
nasiri

nasiri

 عناصر غذایی در گیاهان

آهن (Fe) : افزایش قدرت جوانه زنی بذر، سبزینگی گیاه، رشد و فتوسنتز

روی (Zn) : جلوگیری از ریزش گل و جوانه‌ها، گرده افشانی، تشکیل میوه و دانه

بر (B) : رشد ساقه و ریشه، ترمیم بافت‌های آوندی، تشکیل جوانه‌های برگ و گل، تولید میوه و دانه

مس (Cu) : رشد و فتوسنتز، تشکیل میوه، افزایش دانه‌بندی، افزایش طعم و رنگ میوه

منگنز (Mn) : افزایش جوانه‌زنی بذر، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها، زودرسی محصول

مولیبدن (MO) : تثبیت بیولوژیک نیتروژن، کاهش تجمع نیترات در گیاه

سیلیسیم (Si) : افزایش مقاومت به ورس، آفات و بیماری‌ها، افزایش جذب فسفر

کبالت (Co) : تاثیر بر تثبیت بیولوژیک نیتروژن، افزایش فتوسنتز

نیکل (Ni) : فعال‌سازی آنزیم اوره و کاهش سمیت اوره در گیاه، تولید متابولیت‌های ثانویه

nazeri

nazeri

گیاهان آپارتمانی و خانگی سمی و خطرناک

اینها  گیاهان  خانگی و آپارتمانی با بالاترین میزان سمیت و خطر هستند:

1. فیلودندرون:

آن ها به راحتی رشد می کنند و نیاز به نگهداری و مراقبت کمی دارند. با این حال, این گیاهان حاوی کریستال های نامحلول در اگزالات کلسیم هستند، که عنصری سمی است و به طور بالقوه آنها را خطرناک می سازد.

درحالی که کریستال های اگزالات کلسیم اغلب تاثیر بسیار خفیفی بر انسان دارند, اما ممکن است برخی افراد نسبت به آن ها حساسیت بسیاری نشان دهند. تماس با شیره این گیاه ممکن است باعث ایجاد احساس سوزش در پوست, خارش و ورم لب ها و همچنین زبان شود.

اگزالات کلسیم همچنین برای حیوانات خانگی مانند گربه ها و سگ ها نیز سمی است. پس از بلع, ممکن است علائم احتمالی شامل:افزایش ترشح بزاق, تورم زبان, استفراغ, تشنج, کاهش هوشیاری, مشکلات تنفسی و مشکل بلع غذا ایجاد شود.

اگر یکی از این گیاهان را در خانه خود دارید و حیوان خانگی شما برخی از این علائم را نشان می دهند, بدن آسیب دیده او را با یک حوله خیس و نم دار پاک کنید. مطمئن شوید که تمام گیاه قابل مشاهده را از پوستش از بین برده باشید.

اگر می خواهید گیاه خانگی خود را نگه دارید, آن را در مکانی بالا نگاه دارید که خارج از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی است. هم چنین حتما پیچک ها و برگ هایش را اصلاح و هرس کنید.

2. دیفنباخیا:

دیفنباخیا, عصای خاموش نیز نامیده می شود, با برگ های بزرگ و رنگی اش قطعاً به فضای داخلی خانه شما زیبایی خاصی می افزاید. اما باید از این واقعیت آگاه باشید، که این گیاه خانگی می تواند برای کودکان و حیوانات خانگی خطری را ایجاد کند.

برگ ها, ساقه و ریشه آن ها شدیداً سمی هستند. سلول های این گیاه حاوی کریستال های اگزالات کلسیم است که بسیار سمی هستند. یک ترکیب سمی دیگر که در این گیاه یافت می شود, پروتئینی به نام آسپاراژین است.

هم کودکان و هم حیوانات خانگی در برابر این ماده سمی، آسیب پذیر هستند.

هنگامی که برگ های آن جویده می شوند, کریستال های اگزالات کلسیم می تواند میزبان علائم از جمله بی حس کردن شدید, سوزش دهان, ریختن آب و تورم موضعی باشد. در موارد نادر, حتی می تواند باعث مشکل تنفس و بلعیدن شود.

3. خرزهره:

خرزهره یک بوته گل دهنده زیبا است که می تواند در داخل و خارج از خانه کشت شود. اما تمام قسمت های این گیاه برای انسان و حیوان سمی هستند.

حاوی ترکیباتی به نام گلیکوزید است که باعث علائمی چون ضربان قلب نامنظم, ترشح بزاق بیش از حد, عرق ریختن, سوزش دهان, تهوع, استفراغ, اسهال, گرفتگی بینی, تنفس عمیق, عدم همخوانی و حتی مرگ از نارسایی قلبی می شود.

لاتکس شیری اش می تواند پوست را تحریک کند. در واقع بهتر است هنگام تماس با این گیاه, دستکش بپوشید. اگر کودکان و حیوانات کوچکی در خانه دارید, این گیاه را از دسترس دور نگه دارید.

هم چنین بقایای این گیاه را با دقت از بین ببرید، آن ها را بسوزانند چرا که دود تولید می کند. این گیاه برای خانه ای که گربه دارد، توصیه نمی شود.

4. پتوس طلایی:

پتوس طلایی، یکی دیگر از گیاهان خانگی است که برای حیوانات خانگی خطرناک است. برای جلوگیری از ظلم به حیوانات (ASPCA), این ماده را به صورت سمی برای گربه ها و سگ ها لیست کرده است.

هم ساقه و هم برگ ها حاوی کلسیم نامحلول است، که پس از جویده شدن و گاز زدن ممکن است که برای گربه ها و سگ ها مضر باشد. کلسیم اگزالات موجب سوزش بافتی و ورم احتمالی لب ها, زبان, حفره دهان و راه هوایی فوقانی در هنگام جویدن می شود.

اگر ورم شدید باشد, حیوانات حتی ممکن است نشانه هایی از مشکل تنفسی یا بلعیدن را نشان دهند. نشانه های بالینی دیگر مسمومیت در صورت شامل کدری،, کف کردن, وکمبود اشتها و استفراغ است.

مراقبت صحیح باید برای اطمینان از عدم خوردن این گیاه توسط حیوانات خانگی انجام شود. علاوه بر این, این گیاه می تواند برای کودکان نیز سمی باشد.

5. سینگونیوم:

این گیاه دوست داشتنی با برگ های بلند, بسیار زیبا به نظر می رسد و با هر دکور خانه ای تماس خوبی دارد. چنانچه در این بخش از نمناک اشاره شده است با توجه به زیبایی و نگهداری آسان آن, مردم سراسر جهان عاشق این هستند که بدون آگاهی از ماهیت سمی آن, در خانه های خود داشته باشند.

هم انسان ها و هم حیوانات نسبت به طبیعت سمی آن آسیب پذیر هستند. آب یا شیره این گیاه شامل کریستال های اگزالات است که بسیار سمی هستند. تماس با شیره یا برگ هایش می تواند منجر به سوزش پوست, تورم و گزش در دهان, گلو و معده شود.

هنگامی که سگ ها و گربه ها برگ ها را می بلعند, ممکن است آب از دهانشان سرازیر شود و در دهان, مشکل بلع, تورم و حتی استفراغ را نشان دهند. وقتی گیاه به سرعت رشد می کند و برگ هایش زیاد می ریزند, شما باید برگ های ریخته شده را بررسی کنید و هر چه زودتر آن ها را دور بیندازید.

6. تاج خار:

یوروفیه ها و فرفیون ها مانند تاج خار برای انسان و نیز حیوانات خانگی سمی هستند. تمام قسمت های این گیاه سمی هستند و ممکن است موجب سوزش معده و دهان به همراه علائمی نظیر ترشح بزاق اضافی, تورم در مورد چشم ها و دهان, درد معده, تهوع, استفراغ و اسهال شود.

 

تماس با پوست ممکن است باعث قرمزی, ورم و تاول شود. عنصر سمی در این گیاه دیترپن استر است که در شیره شیری موجود در رگ های این گیاه وجود دارند. بنت قنسول، گیاه گل سرخ سنتی کریسمس، نیز متعلق به خانواده فرفیون ها است. با این حال، مانند یوروفیه ها و فرفیون ها سمی نیست.

 

 

 

 

 

nazeri

nazeri

آهن– آهن نقش مؤثری در تولید کلروفیل دارد و چنانچه خاک گیاهان قلیایی یا آهکی باشد، گیاه در جذب آهن دچار مشکل خواهد شد که معمولاً به صورت زرد شدن برگ‌ها به خصوص برگ‌های جوان در فاصله بین رگبرگ‌ها می‌شود تا جایی که در صورت بروز کلروز ناشی از فقر آهن رنگ آن‌ها به سمت تیرگی می‌رود و این یکی از علائم کمبود عناصر غذایی در گیاهان است. کمبود آهن با استفاده از محلول پاشی کود کلات آهن و نیز سولفات آهن حین رشد گیاهان درمان پذیر است.

منگنز- کمبود منگنز به خصوص در رگبرگ‌ها موجب بروز علائم زردی شده و می‌تواند در بوته‌های نظیر گوجه فرنگی و حبوبات موجب کوتاه شدن گیاه توأم با رشد ناقص شود. بهتر است از کود سولفات منگنز استفاده شود تا علائم کمبود برطرف گردد و یا می‌توان از کودهای سه گانه آهن-روی- منگنز و نیز کلات منگنز استفاده نمود.

مس- به مرور گره میانی و انتهایی دمبرگ به ساقه و کلیه برگ‌های قرار گرفته در قسمت‌های در حال رشد (حدود 10 برگ) دچار زردی می‌شود. در این میان نقش مس در متابولیسم نیتروژن و تشکیل کربوهیدرات‌ها انکارناپذیر است که در صورت فقدان، رشد گیاه متوقف شده و کوتاه می‌شود. مس همچنین با سنتز بافت لیگنین دیواره سلولی به آن استحکام و انعطاف لازم را می‌دهد تا از بروز علائمی نظیر پژمردگی جلوگیری شود. در گیاهان دانه ریز مانند برخی دانه‌های روغنی (کتان، کلزا) و خردل باعث نازکی و خشکی سرشاخه‌ها می‌شود.

کمبود مس بیشتر در خاک‌های درشت دانه شنی که فاقد مواد آلی هستند رخ می‌دهد و با افزایش PH توان ریشه در جهت کشش مواد غذایی به سمت بالا کاهش خواهد یافت. همچنین تجمع بیش از حد آهن و فسفر در خاک از جذب مس جلوگیری نموده و علائم کمبود را سبب می شود.

به منظور جلوگیری از کمبود مس می‌توان از کود سولفات مس به صورت کود خاکی و محلول پاش استفاده نمود.

بور- معمولاً در PH برابر 7 بیشترین قابلیت جذب بور توسط گیاه رخ می‌دهد که در شرایط خاک‌های اسیدی یا فاقد عناصر آلی نظیر خاک‌های شنی و زمین‌های با بارندگی زیاد علائم کمبود رخ خواهد داد. به دلیل اینکه بور در تشکیل دیواره سلولی نقش دارد اولین اثر کمبود آن در رشد ساقه و کوتاه شدن آن مشاهده می‌شود. در اثر کمبود بور به ویژه در فصول خشک که فعالیت ریشه محدود می شود بر ماندگاری گل، گرده افشانی و جوانه زنی آن تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.  

کمبود بور به خصوص در محصولاتی با ذخیره قند بالا نظیر چغندر قند موجب خرابی قسمت‌های داخلی و مغز گیاه (سیاه شدگی، لکه دار شدن و شکاف فرورفتگی) می‌شود. علائم دیگر آن مشابه کمبود کلسیم باعث تغییر رنگ قسمت‌های انتهایی نوک ساقه‌ها به رنگ قهوه‌ای و بعد سیاه شدن و مرگ تدریجی آن می‌شود.

در مرکبات با ضخیم شدن دیواره و رگبرگ داخلی، ماده‌ای صمغی شکل به درون آن تجمع یافته که در نتیجه مغز میوه پوک و تا حدی تلخ و نارس می‌شود. در اوایل فصل بهار هنگام نمایان شدن شکوفه های اول بایستی به نسبت معین محلول پاشی انجام شود.

ازت- همانطور که می‌دانیم عنصر نیتروژن جزو پرمصرف ترین عناصر غذایی گیاهان به منظور تأمین اسیدهای آمینه و نیز پروتئین سازی آن‌ها است و نیز کلروفیل مورد نیاز گیاهان مختلف از این عنصر شکل می‌گیرد. در گیاهان پنجه‌ای نظیر جو، گندم و گیاهان تزئینی باعث کوتاه شدن، ورس (خوابیدگی، بادزدگی)، رشد نازک برگ، زردی (از برگ‌های جوان ظهور کرده و در برگ‌های مسن زودتر از موعد) و چروک شدگی را در پی دارد. برگ‌ها به تدریج از سبز به سبز روشن تغییر رنگ داده و سپس نوک برگ‌های مسن شروع به زرد شدن خواهند کرد. جهت رفع کمبود ازت و تأمین مورد نیاز آن بایستی از کودهای دامی، آلی و نیز ازته نظیر سولفات آمونیوم (سولفات نیتروژن) گرانوله، آمونیم فسفات‌ها و سایر کودها استفاده نمود.

فسفر- نقش اساسی در سوخت و ساز فرایندهای بیولوژیک گیاهی نظیر ایجاد و کنترل ساختمان آدنوزین دی و تری فسفات‌ها دارند که بر اثر کمبود گیاه از منابع ذخیره کربوهیدرات شروع به جذب شدن می‌کند و به مرور در برگ‌ها از سبز به زرد متمایل شده تغییر رنگ می‌دهند و رگبرگ‌ها نیز که معمولاً به رنگ بنفش هستند به سبز متمایل به زرد تغییر رنگ داده و گیاه شروع به لاغر شدن می‌نماید. همینطور از شکل گرفتن جوانه‌های جانبی جلوگیری شده و طعم شیره داخل میوه ترش و گوشت آن نرم می‌شود. به منظور تأمین منابع مورد نیاز فسفات‌ها از کودهای دی آمونیوم فسفات، N.P.K و سایر فسفاته‌ها استفاده شود تا میزان 1 درصد موجود در خاک و تا حد غلظت 5/0 درصد در برگ‌های گیاهان برآورده شود

پتاسیم- در دماهای سرد جذب نمی شود و در صورتی که خارج از فصل سرما گیاهان و درختان میوه پتاسیم کافی جذب و ذخیره نداشته باشند دچار سرمازدگی و در فصول خشک دچار کم آبی خواهند شد. فرایند حیاتی فتوسنتز در گیاهان با استفاده از عنصر پتاسیم زیاد شده و نیز از بروز آفات درختی جلوگیری خواهد شد. کمبود پتاسیم باعث بروز علائم کاهش فواصل میانگره‌ای، کوتاه شدگی ساقه و شاخه‌ها می‌گردد. همچنین برگ‌‌های گیاه به سبز خاکستری تغییر رنگ داده و نیز برخی دچار زردی، رنگ پریدگی و سوختگی دور برگی می‌شوند. این تغییر از حاشیه به داخل برگ نفوذ کرده و با تشکیل نکروز (دانه‌های قهوه‌ای) کمبود تشدید می‌شود تا جایی که ساقه کاملاً خشک شود. در صورت بروز کمبود پتاسیم بهتر است از کودهای تأمین شونده نظیر کلروپتاس، سولفات پتاسیم و نیترات پتاسیم استفاده نمود.

کلسیم- کلسیم نقش مؤثری به عنوان تأمین کننده دیواره سلولی گیاهان از طریق تولید پکتات‌های کلسیمی ایفا می‌نماید. با بروز کمبود آن، دیگر دیواره سلولی انعطاف پذیری لازم را نداشته و به تدریج انتهای نوک برگ‌ها شروع به جمع شدن نموده (در هنگامی‌که گیاه رشد ناقص داشته) و بافت برگ شروع به سوختگی می‌کند و تا حد خشک شدن پیش می رود. این روند کند بوده و بافت مرده پس از طی مدتی مشخص از گیاه جدا شده و از بین می‌رود. به این صورت که گیاه دیگر مقاومتی در برابر حمله آفات از خود نداشته و به سرعت بیماری‌های آن حتی در میوه گوجه فرنگی به صورت کپک خاکستری انتهای میوه رویت خواهد شد. بروز لکه‌های قهوه‌ای در ریشه، خرابی انتهایی گیاه در نتیجه بریدگی‌های نامنظم اطراف برگ و تیرگی رگبرگ‌ها نهایتاً منجر به مرگ گیاه می‌شود.

بدین منظور در درمان سریع گیاهان مختلف بایستی از کود کربنات به همراه سولفات منیزیم و کلات استفاده نمود.

گوگرد- علائم کمبود گوگرد در گیاهان بسیار شبیه به علائم کمبود نیتروژن است که در این وضعیت برای تولید دانه‌های روغنی و نیز برخی گیاهان با طعم و رایحه تند نظیر سیر، پیاز، فلفل و خردل افت محصول را در پی خواهد داشت. همچنین با کاهش سطح برگ و کوتاه شدن و توقف رشد ساقه‌های مبتلا و نیز کاهش تناژ محصول بر اثر سبک وزنی میوه‌ها کمبود عنصر گوگرد را نشان می‌دهد.

همچنین با شدت گرفتن کمبود گوگرد به خصوص در برگ درختان هلو، شلیل و نظیر آن برگ‌های جوان شروع به زرد شدن، پیچیدگی و در مراحل بالاتر قرمزی کرده و در انتها ریزش خزان در برگ‌های مسن اتفاق می افتد که ساقه‌های جوان نیز چوبی، نازک و خشک خواهند شد.

استفاده از کودهای گوگردی و نیز سولفات آمونیوم می‌تواند در درمان گیاهان مبتلا به کمبود گوگرد نقش مؤثری ایفا نمایند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nazeri

nazeri

هیومیک اسید یکی از اجزای اصلی مواد هیومیک است و دارای رنگ قهوه‌ای تیره می‌باشد. این ترکیب دارای گوگرد، ازت، فسفر با درصدهای مختلف و برخی از فلزات مانند کلسیم، منیزیم، مس و روی می‌باشد. کود اسید هیومیک؛ مخلوطی از چند ترکیب است که به طور کلی خواص شیمیایی شبیه به هم دارند و اثرات مختلفی را بر خاک و رشد گیاهان دارد. این اسید نقش مهمی در افزایش و بهبود توانایی گیاهان دارد.کود هیومیک اسیدموجب افزایش توانایی جذب مواد مغذی از خاک توسط گیاهان می‌شود.

استفاده از هیومیک اسید مزیت‌های فراوانی دارد، که در ادامه به اختصار به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

 • افزودن مواد آلی به خاک‌هایی با کمبود مواد آلی
 • افزایش قدرت ریشه‌ دهی گیاهان و درختان
 • کمک به بهبود جذب مواد مغذی توسط گیاهان
 • افزایش تولید کلروفیل و سبزدانه در برگ درختان
 • بهبود جوانه زنی بذر
 • تحریک فعالیت مفید میکروبی درون خاک
 • بهبود و افزایش نگهداری حاصلخیزی خاک باغات و مزارع
 • حفظ و افزایش سلامت گیاه و افزایش بازدهی تولید محصول
 • استفاده از اسید هیومیک در آبیاری، در کنترل برخی از بیماری های ریشه نقش مؤثری دارد.
 • ارگانیک بودن و در نتیجه سالم و بی خطر بودن برای محیط زیست، حیوانات، گیاهان و انسان
 • محرک آنزیم های گیاهی
 • افزایش فعالیت های آنتی اکسیدانی
 • منبع خوب از فسفات و کربن است و باعث تحریک جمعیت میکرو فلور می‌شود. این موضوع موجب داشتن خاکی سالم تر با فلور متعادل در گیاهان سالم می‌گردد.
 • به تقلیل و کاهش سمیت موادی همچون فلزات سنگین، هیدروکربن‌ها و آفت کش‌ها کمک نموده و سدیم سمی را کاهش می‌دهد.
 • از طریق افزایش انسجام ذرات ریز خاک، باعث کاهش فرسایش خاک می‌گردد.

یکی از وظایف هیومیک اسید کمک به کاهش pH خاک‌های قلیایی و آهکی است. البته برای اصلاح خاک‌های قلیایی و آهکی و به منظور کاهش اسیدیته خاک زمین‌های کشاورزی از مواد دیگری همچون اسید سولفوریک و یا کود سولفات آمونیوم نیز می‌توان استفاده نمود. همچنین اسید هیومیک مقاومت نسبت به شوری آب و خاک، کم آبی و سرما را هم در گیاهان افزایش می‌دهد. کود هیومیک اسید از یک سو  موجب انحلال و جذب عناصر نامحلول در خاک شده و از طرف دیگر سبب حفظ و نگهداری این عناصر در خود و انتقال آن در زمان مناسب به ریشه گیاه می‌شود

 

nazeri

nazeri

گیاه اسطوخدوس به عنوان یکی از بهترین گیاهانی شناخته می شود که می توان به راحتی در خانه پرورش داد. گل های این گیاه دوست داشتنی علاوه بر زیبایی از خواص متعددی هم برخوردار است. علاوه بر این پراکنده شدن عطر فراوان این گیاه در محیط موجب آرامش ذهن و روح شما می شود.

معرفی گیاه دارویی اسطوخدوس (لاواندا)

قبل از اینکه به روش کاشت و پرورش گیاه اسطوخودوس بپردازیم، بد نیست در مورد این گیاه با ارزش بیشتر بدانید. گیاه اسطوخودوس با نام علمی لاواندا در دسته ی گیاهان علفی چندساله و همیشه سبز قرار دارد و دارای عمر کوتاهی است. این گیاه اغلب به شکل درختچه های کوچک رشد می کند. شکل برگ های آن با سایر گیاهان دیگر تفاوت دارد و به صورت کشیده با کرک های سفید است. لاواندا در زمان باز شدن گل هایش ظاهر بسیار زیبایی پیدا می کند. گل های این گیاه اغلب به رنگ های بنفش ، صورتی ، آبی و ارغوانی دیده می شود.

احتمالا در خصوص خواص بی نظیر روغن اسطوخودوس شنیده اید. این روغن در تمام قسمت های این گیاه یافت می شود. علاوه براین رایحه فوق العاده برگ های گیاه اسطوخودوس نیز از خاصیت درمانی برخوردار است

.

خواص گیاه دارویی اسطوخدوس

استفاده در صنعت عطر سازی                      درمان کننده رماتسیم، آرتروز و نقرس

ضد عفونی کردن زخم ها و جراحات              رفع استرس و افسردگی

رفع بی‌خوابی                                           برطرف کردن مشکلات هاضمه

موثر در درمان انواع سردردها                       موثر در برطرف کردن مشکلات پوستی

تقویت معده                                             از بین برنده کرم‌های روده و معده

برطرف کردن سرفه                                     تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی

درمان کننده زردی                                      درمان کننده آسم

 

 • کاشت گیاه دارویی اسطوخدوس از طریق قلمه زدن

برای این منظور باید قلمه ی گیاه را از مراکز تولید گل و گیاه اسطوخودوس تهیه کنید. با توجه به اینکه این گیاه بعد از رشد دارای شاخ و برگ های زیادی می شود ، بنابراین بهتر است قلمه اسطوخدوس را در گلدانی نسبتا بزرگ با زهکشی مناسب بکارید. پس از اینکه از زهکشی گلدان مطمئن شدید آن  را با مقداری خاک مناسب پر کنید. خاک مناسب برای گیاه اسطوخدوس معمولا ترکیبی از خاک باغچه ، ماسه و پرلیت است. در ابتدا باید نصف کمتر گلدان را با خاک پر کنید. پس از قرار دادن قلمه گیاه در وسط گلدان مابقی خاک را به گلدان اضافه کنید و با دست فشار دهید تا قلمه در جای خود محکم شود.

همچنین در صورتی که قلمه را از گیاه اصلی تهیه کرده اید، برای ریشه دهی زودتر گیاه باید آن را به هورمون ریشه زایی آغشته کرده و در یک بستر سبک و مرطوب بکارید تا ریشه دهد ، سپس بعد از ۷ روز  آن را به گلدان مورد نظر منتقل کنید.

شایان ذکر است سرشاخه های گلدار گیاه اسطوخودوس به عنوان قسمت اصلی برای مصارف دارویی محسوب می شود که شما می توانید از اول تیر تا اواسط مرداد آنها را بچینید.

نکات مهم جهت نگهداری از گیاه اسطوخودوس در روش قلمه زدن

-ساقه قلمه گیاه باید حدود ۶ سانتی متر زیر لبه گلدان باشد. بعد از آن مقداری از خاک را با کود مخلوط کرده و روی خاک گلدان بریزید.

-قلمه باید به طور کامل آبیاری شود به گونه ای که آب از ته گلدان خارج گردد.

-گلدان را در مکانی پر نور و گرم قرار دهید. توجه داشته باشید که گیاه اسطوخودوس به سرما حساس است ، بنابراین بهتر است همیشه در گلدان از آن نگهداری کنید تا در فصول سرد سال بتوانید به راحتی آن را به داخل منزل منتقل نمایید.

-رشد قلمه در ابتدا به مدت ۱ سال کند خواهد بود. در سال های اولیه گیاه را بیشتر هرس کنید تا برای رشد بیشتر تحریک شده و از رشد طولی آن هم جلوگیری شود. ( طول گیاه در سال اول نباید از ۱۵ الی ۲۰ سانتی متر بیشتر شود.)

 

شرایط مورد نیاز  برای نگهداری از گیاه اسطوخودوس

 • نور

بهترین نور برای رشد گیاه اسطوخودوس ، نور کامل آفتاب است. این نور باید در طول روز به مدت ۸ الی ۱۰ ساعت به گیاه شما بتابد.

 • آبیاری

اسطوخودوس از گیاهان مقاوم به شمار می رود که می تواند تا حدودی خشکی خاک را تحمل کند. به همین خاطر در زمان دو آبیاری اجازه دهید خاک گیاه کاملا خشک شود.

 • دما

در بخش های قبلی به حساسیت زیاد این گیاه نسبت به سرما اشاره شد. در واقع مناسب ترین دما برای رشد گیاه اسطوخودوس دمایی ما بین ۲۵ الی ۱۸ درجه سانتی گراد است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nasiri

nasiri

این روز‌ها تقریباً همه ما با عینک‌های واقعیت مجازی آشنا هستیم، این نوع عینک‌ها علاوه بر انسان‌ها برای حیوانات نیز استفاده می‌شوند. به نقل از نیویورک پست، برای انسان‌هایی که در طول زمستان در داخل خانه گیر کرده‌اند، عینک واقعیت مجازی یک موهبت محسوب می‌شد، اکنون گاوها نیز در طول زمستان از عینک هوشمند استفاده می‌کنند. گاوها فکر می‌کنند بیرون و در یک زمین تابستانی هستند و به نظر می‌رسد که این نوع گاوها، شادتر از سایر گاوها باشند. این هدست‌ها با کمک دامپزشکان توسعه یافتند و در ابتدا در مزرعه‌ای در مسکو آزمایش شدند.

ایزت کوکاک، یک دامدار در ترکیه، عینک واقعیت مجازی را برای افزایش تولید شیر گاوها امتحان کرد و این کار نتایج مثبتی داشت. ایزت آن را روی دو گاو آزمود و شیر خروجی آنها از ۵.۸ گالن به ۷ گالن در روز رسید. ایزت که قبلاً برای افزایش بازدهی گاوها، موسیقی کلاسیک را مورد استفاده قرار می‌داد، اکنون از بازخورد حیوانات از طریق هدست‌ها بسیار راضی است، او می‌گوید آنها در حال تماشای یک مرتع سرسبز هستند، این به آنها روحیه می‌دهد و استرس کمتری دارند  و قصد دارد که مقدار هدست‌ها را افزایش دهد.

وزارت کشاورزی روسیه گفت: این سیستم  بر اساس این اصل توسعه یافته است که گاوها سایه‌های قرمز را بهتر از سایه‌های آبی و سبز درک می‌کنند.

nasiri

nasiri

 آفات گوناگون نه تنها مزارع وسیع گوجه‌فرنگی در اقلیم‌های مختلف را مورد حمله و خسارت قرار می‌دهند بلکه گلخانه‌ها هم از خطر آن در امان نیستند. یکی از این آفات مینوز گوجه‌فرنگی است. این آفت چند نسلی است، خواب زمستانه یا تابستانه ندارد و در یکسال بین ۱۰ تا ۱۲ نسل دارد. آفت مینوز یک پروانه کوچک است که در شب قدرت پرواز دارد که به آن شب‌پره می‌گویند. شب‌پره‌های بالغ به رنگ قهوه‌ای مایل به نقره‌ای هستند، لاروها به رنگ کرم یا زرد روشن تا سبز هستند.

خسارت آفت مینوز گوجه‌فرنگی

لاروهای این آفت از قسمت گوشتی برگ که بین لایه رویی و زیرین برگ است به شدت تغذیه می‌کنند و علاوه بر این باعث از بین بردن سبزینه برگ می‌شوند، فضولات سیاه آنها درون این دالان مشاهده می‌شود. در ساقه هم، لارو آفت، تونل‌هایی ایجاد می‌کند که باعث قطع شدن آوند‌ها  و کم شدن رشد گیاه می‌شود. خسارت اصلی این آفت روی میوه‌ها است که باعث فساد و نابودی میوه و کاهش بازارپسندی ان می‌شود. خسارت آفت روی میوه های سبز دیده می‌شوند  و میوه رسیده ممکن است کاملاً از بین برود. دالان‌های روی میوه که در اثر تغذیه لارو آفت مینوز ایجاد می‌شوند، می‌تواند راه ورود عوامل میکروبی و قارچی باشند که باعث ایجاد ساد روی میوه می‌شوند.

آگاهی از نحوه خسارت و راه‌های کنترل این آفت نقش موثری در کاهش کنترل این آفت دارد. رعایت تناوب زراعی، استفاده از نشاء‌های سالم، کنترل علف‌های هرز، شخم عمیق خاک و آفتاب‌دهی و در صورت لزوم کاربرد روش‌های شیمیایی برای جلوگیری از خسارات این آفت توصیه می‌شود. به کار‌‌گیری پهپاد کشاورزی برای سمپاشی باعث از بین رفتن این آفت می‌شود. 

nazeri

nazeri

جمع‌آوری علف‌های هرز اطراف حاشیه مزرعه و از بین بردن آن باعث می‌شود تا زمستان‌گذرانی آفت کرم ساقه‌خوار برنج صورت نگیرد. شخم مزرعه در فصل زمستان، آب بستن شالیزار برای ایجاد یخ باعث از بین رفتن آفت کرم ساقه‌خوار برنج می‌شود.

حاصلخیزی خاک شالیزار
برای حاصلخیزی خاک می‌توان از کودهای حیوانی کاملاً پوسیده که عاری از هرگونه آفت و بیماری است استفاده کرد، همچنین از شبدر برای حاصلخیزی خاک مزرعه می‌توان استفاده کرد. با خاک شناسی می‌توان کمبود سایر کودها را با استفاده از کودهای بیولوژیک و ارگانیک جبران کرد، باید نکات مهم علمی را دقیق اجرا کرد.
 
بذرپاشی و خزانه‌گیری
از بذر سالم، عاری از آفت و بیماری، بدون دستکاری ژنتیکی که بومی است, استفاده کنیم. خزانه‌گیری را باید در زمین اصلی انجام دهیم تا انتقال نشاءها بدون تنش و استرس انجام گیرد.
 
انتخاب بذر و بذرپاشی در خزانه
در کشاورزی ارگانیک، سعی کنیم از بذر برنج‌هایی که بومی منطقه است با شرایط آب و هوایی اقلیم منطقه کشت سازگار است تهیه کنیم. بذر سالم، عاری از هرگونه آفت و بیماری است انتخاب کنیم، بذری که یک‌دست درشت با قوه نامیه بالا است. ابتدا محلول آب نمک را تهیه می‌کنیم به‌طوری که یک عدد تخم‌مرغ را وقتی داخل محلول مورد نظر قرار دادیم به‌اندازه  یک سکه، قسمتی از تخم‌مرغ از محلول بالا آمده باشد. بذور را داخل محلول می‌ریزیم.
 
بذور سبک روی آب می‌آیند، آنها را جدا می‌کنیم، بذور سنگین در ته ظرف باقی می‌مانند، سپس این بذور را با آب معمولی چندین بار شست‌وشو می‌کنیم تا کاملاً نمک از بذر جدا شود, بدین منظور که تأثیر منفی روی قوه نامیه بذر نگذارد. سپس  بذور را داخل یک ظرف مناسب که به‌اندازه کافی آب داخل آن است می‌ریزیم به‌مدت 24 ساعت تا خواب بذور از بین برود.
 
برای ضدعفونی بذور از قارچ‌کش‌های بیولوژیک استفاده می‌کنیم. در کشاورزی ارگانیک حق استفاده از سموم شیمیایی را نداریم. خزانه را به‌صورت پوشش نایلونی تهیه می‌کنیم، یادآور شویم که خزانه را در زمین اصلی تهیه کنید تا در مرحله کندن و انتقال به زمین اصلی کمترین استرس و تنش به گیاه وارد شود.
nazeri

nazeri

کشاورزی ارگانیک یک نظام مدیریت تولید جامع‌نگر است که موجب افزایش سلامت کشت بوم از نظر تنوع زیستی، چرخه طبیعی عناصر غذایی و فعالیت‌های میکروبی و زیستی خاک می‌شود. جهت تغذیه گیاهی و حفظ حاصلخیزی خاک تا حد امکان متکی به تناوب زراعی، استفاده از بقایای گیاهی، کود حیوانی، بقولات، کود سبز، پسماندهای آلی برون مزرعه‌ای، کنترل مکانیکی علف‌های هرز، سنگ‌های معدنی و برای کنترل آفات و بیماری‌ها، متکی بر ارگانیک است. کشاورزی ارگانیک را از طریق شاخص‌های زیر اندازه گیری می‌کنند:

الف) رعایت استانداردهای تولید در رشد محصول
ب) بذر و نهال
ج) مدیریت کنترل آفات و علف‌های هرز در مزرعه
د) مدیریت و نظارت بر بسته بندی، آماده سازی و شستشو، انبارداری، حمل و نقل و روش‌های برچسب گذاری و بر این اساس کشت ارگانیک را دارای مزایای ذیل می‌دانند:

– رعایت ملاحظات زیست محیطی
– هزینه پایین‌تر تولید نسبت به کشت معمولی و قیمت بالا‌تر محصولات ارگانیک
– سلامت و امنیت غذایی مصرف کنندگان، حفاظت مناسب از منابع آب و خاک
– امکان بکارگیری روش‌های کشت مخلوط مه منجر به افزایش بهره وری می‌شود
– کاهش ضایعات کشاوری به دلیل استفاده آن‌ها به صورت کمپوست در تولید

بر این اساس تعریف فدراسیون بین المللی جنبش کشاورزی ارگانیک (IFOAM)، کشاورزی ارگانیک یک سامانه کشاورزی است که در آن جنبه‌های زیستی، اجتماعی و اقتصادی تولید پایدار غذا، پوشاک، فراورده‌های چوبی و… بهبود می‌یابد.
اهداف کشاورزی اُرگانیک
اهداف زیست محیطی کشاورزی پایدار عبارتند از: توازن زیست بوم، عدم آلودگی شیمیایی، آب و خاک تمیز، مدیریت تولید بر مبنای اگرو اکوسیستم، حفظ منابع طبیعی، حاصلخیزی بالای خاک و مدیریت مخاطرات زیستی در فعالیت‌های کشاورزی.
اهداف اصلی اقتصادی کشاورزی پایدار عبارتند از: دسترسی و ورود به بازار مناسب و تجارت منصفانه، افزایش بهره وری اقتصادی تولید، پایداری اقتصاد خانوار تولیدکننده، افزایش تولید و ارزش افزوده تولیدات، کاهش هزینه‌های تولید، بازده خوب و مداوم، کاهش نهاده‌های بیرونی، بهترین استفاده از منابع محلی.
در کشور ما با توجه به اینکه به لحاظ جغرافیای طبیعی، سیستم کشاورزی به صورت سنتی و پراکنده در روستا‌ها و در قطعات کوچک پا گرفته و کشاورزی صنعتی به طور کامل استقرار نیافته است این فرصت فراهم است تا از این وضعیت برای تبدیل کشاورزی سنتی و معمول به ارگانیک بدون مصرف هزینه زیاد و تنها با نظارت و هدایت فنی استفاده گردد و از این طریق با توجه به قیمت ۲ تا ۳ برابری این محصولات و نیز افزایش اشتغال، ارزش افزوده عاید کشور خواهد شد. به صورت رسمی تا زمستان سال ۱۳۹۰، حدود ۱۲ هزار هکتار اراضی تحت پوشش ارگانیک در ایران ثبت شده است. بر اساس اطلاعات سازمان ملل از تعداد ۶۶ محصول اصلی کشاورزی، ایران در ۷ محصول زراعی و ۱۵ محصول باغی در رتبه‌های اول تا دهم قرار دارد. با توجه به اینکه مصرف سموم در ایرانبسیار کمتر از شرایط کشاورزی صنعتی است و حتی در بیشتر محصولات مانند زعفران، زیره، پسته، انجیر، کشمش، بادام، خرما، سیب درختی، هندوانه، مرکبات، خاویار، می‌گو، پوست، روده، پشم و محصولات باغبانی، دامی و شیلاتی می‌توان فعالیت‌های گسترده‌ای را برای شروع و حضور در تولید محصولات ارگانیک در جهان داشته باشد. بررسی‌های نشان می‌دهد حدود ۲۳۰ هزار هکتار از مزارع کشور شامل ۱۲۵ هزار هکتار باغات و ۱۰۵ هزار هکتار از اراضی زراعی به صورت طبیعی از پوشش مصرف سموم و کودهای شیمیایی خارج بوده. بیش از ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور؛ حدود ۲۵۴ هزار هکتار از باغات و ۵۵۴ هزار هکتار زمین‌های زراعی از سموم شیمیایی استفاده نکرده‌اند.
 
 
 
 
 
 
 
 
nazeri

nazeri

آب مجازی میزان آبی است که یک کالا و یا یک فرآورده کشاورزی در فرآیند تولید مصرف می‌کند تا به مرحله تکامل برسد یا به عبارت بهتر، میزان آبی که برای تولید یک کالا مورد نیاز است. واژه آب مجازی را اولین بار J.A Allan در سال 1993 مطرح کرد و پیش از آن، واژه آب جاسازی شده (Water embedded) برای رساندن این مفهوم استفاده می‌شد. اما این برچسب مجازی بودن از کجا می‌آید؟

اشتباه نکنید این صفت مجازی با معنای امروزی آن که در فضای سایبر آن را بسیار شنیده‌اید متفاوت است. مجازی بودن در این جا بدان معنا است که بخش زیاد آب مصرف شده در فرایند تولید، در محصول نهایی وجود فیزیکی ندارد و در حقیقت بخش بسیار ناچیزی از آب مصرفی در پایان به عنوان آب واقعی در بافت محصول باقی می‌ماند.

اشتباه نکنید این صفت مجازی با معنای امروزی آن که در فضای سایبر آن را بسیار شنیده‌اید متفاوت است.

مجازی بودن در این جا بدان معنا است که بخش زیاد آب مصرف شده در فرایند تولید، در محصول نهایی وجود فیزیکی ندارد و در حقیقت بخش بسیار ناچیزی از آب مصرفی در پایان به عنوان آب واقعی در بافت محصول باقی می‌ماند.با توجه بیشتر دانشمندان و محققان به مفهوم آب مجازی، انجام محاسبات کمی در این زمینه آغاز شد. محاسبات انجام شده از جابجایی جریان عظیمی از آب که به شکل مجازی با تجارت کالاهای آب بر در حال جریان است خبر می‌دهد.

کشورهای خشک و نیمه خشک می‌توانند با واردات کالاهای آب بر نظیر مواد غذایی، آبی را که برای تولید آن نیاز است را برای استفاده در سایر بخش‌ها حفظ کنند. انتقال آب حقیقی در حجم زیاد و در فاصله‌های طولانی به علت مشکلات انتقال و هزینه‌های بالای آن تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد، در این حال تجارت مواد غذایی می‌تواند با انتقال مجازی حجم عظیمی از آب به عنوان همگون‌سازی توزیع ناهمنگون آب به حساب آورده شود.بخش کشاورزی به عنوان پرمصرف‌ترین بخش در حدود 74درصد از منابع آب شیرین جهان را مصرف می‌کند. برخی از کشورهای کم آب برای تامین بخشی از این آب با نادیده گرفتن ظرفیت‌های طبیعی به پمپاژ بیش از حد آب‌های زیرزمینی و نمک‌زدایی آب دریا می‌پردازند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که تولید محصولات در این شرایط بیش از پنج برابر گرانتر است. کشورهای کم آب می‌توانند با دخالت دادن تجارت آب مجازی در سیاست‌های آبی علاوه بر این که میزان دسترسی خود را به منابع آب جهانی افزایش می‌دهند از افزایش فشار بر منابع محدود خود نیز بکاهند.واردات مواد غذایی به منظور استفاده از منبع تجارت آب مجازی بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست یک کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با امنیت غذایی و فرهنگ کشور ارتباط مستقیم دارد. کشورهای کم آب می‌توانند با توجه به شرایط، ظرفیت‌ها و نیازهای داخلی و همچنین ملاحظات امنیت غذایی خود نقطه بهینه‌ای را برای میزان واردات مواد غذایی به کشور پیدا کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nasiri

nasiri

کود سولفوپتاس دارای عناصر گوگرد و پتاسیم به میزان لازم است. سولفوپتاس PH سطح ریشه‌ها در خاک‌های قلیائی و شور را کاهش داده و در نتیجه حلالیت و جذب فسفر، آهن و ریزمغذی‌ها بوسیله ریشه گیاهان تسهیل می‌شود. این محصول دارای پائین‌ترین ضریب شوری و شاخص آبشوئی نسبت به سایر کود‌های پتاسیمی است. 

کود پتاسیمی مناسب برای کاهش نیترات است. با توجه به اینکه نیترات بیش از حد در موقع تشکیل میوه باعث افت کیفیت میوه می‌شود، این محصول برنامه‌های کوددهی را به منظور تامین نیاز بموقع محصول با نیترات پائین تنظیم می‌نماید.

سولفوپتاس اثر مثبت در تولید انواع ویتامین‌ها، نشاسته‌ها و قند‌ها داشته، در نتیجه ارزش غذایی محصولات را بالا می‌برد.

واجد عنصر پر اهمیت گوگرد که به صورت یون سولفات در این محصول وجود دارد که به سهولت بوسیله گیاهان جذب می‌شود و  برای ساختمان ترکیبات مهمی مثل آمینو اسید‌ها و پروتئین‌ها به کار رفته و در واکنش‌های فتوسنتز دخالت دارد. 

تماس : 09925482920

nazeri

nazeri

دسترسی به غذاي سالم و کافی، آب آشامیدنی و هواي پاك از بدیهی ترین حقوق همه انسانها و تولید و تأمین این نیازها براي شهروندان، وظیفه ذاتی همه دولتها است. از طرفی حفظ محیط زیست در کنار فعالیت هاي تولیدي کشاورزي و صنعتی از اهمیت فراوانی برخوردار است. رفع آلودگی محیط زیست و ایجاد محیط زیست پایدار دغدغه اصلی کلیه انسانهاي روي زمین است. همچنین فلزات سنگین مثل سرب، کادمیم و جیوه از طریق پسماندها و فاضلابهاي حاوي آنها در صنایع، مراکز خدماتی بهداشتی و درمانی، نساجیها، کارخانههاي رنگسازي، صنایع فلزي آهن، فولاد، صنایع غیر آهنی، زبالهها، پسماندهاي حاوي لامپهاي سوخته و باطريهاي مستعمل و ... به محیط زیست راه پیدا میکنند. جیوه، سرب و کادمیم از طریق مصرف سوختهاي فسیلی و یا استفاده از زباله سوزيهاي شهري براي دفع زبالهها نیز آلودگی ایجاد میکنند. آلودگی فلزات سنگین یکی از اساسیترین مشکلات زیستمحیطی است که جهان مدرن با آن روبرو است

در سال های اخیر ، استفاده از گیاهان برای پاکسازی خاک از انواع آلاینده ها مانند انواع علف کش ها ، حشره کش ها و هیدروکربن ها ی آروماتیک امکان جدیدی به منظور مدیریت پساب ها و فاضلاب ها در اختیار محققان این رشته قرار داده است . این روش راه حلی عملی برای پالایش و تصفیه مقادیر زیاد خاک هایی است که الودگی کمی دارند

با اینکه تکنولوژیهایی مانند هوادهی و پالایش از طریق میکروارگانیسم ها و جامد سازی بدین منظور بکار میروند ، این کار از لحاظ اقتصادی برای حجم های زیاد خاک مقرون به صرفه نیست.
از طرفی تکنولوژی های خارج از محل ، عملا برای حجم های بالای خاک ناکارامد و گران قیمت به شمار میروند . در این زمینه به نظر میرسد تنها راه عملی ، استفاده از گیاهان به منظور پالایش خاک باشد.
گیاه پالایی عبارتست از استفاده از گیاهان سبز و سایر ارگانیسم های اوتوتروف ( گیاهانی برای تامین نیاز خود به گیاه دیگری وابستگی ندارند) به منظور پاک سازی آلاینده ها در خاک . نکته مهم آنست که وجود گیاهان می تواند باعث تامین کربن ، مواد مغذی و … در خاک شود و در نتیجه باکتری های هتروتروف ( گیاهانی برای تامین نیاز خود به گیاه دیگری وابستگی دارند ) امکان رشد و تجزیه آلاینده ها را پیدا کنند .
مطابق آزمایش ها ، هیدروکربن ها می توانند برای برخی از گیاهان مانند هورمون ها عمل کنند . کاشت درختانی مانند صنوبر که ریشه عمیقی در خاک ایجاد می کند ، می تواند تا ۱۱ درصد آترازین را از خاک رس و شن و تا ۹۱ درصد از خاک شن و سیلیس پاکسازی کند .
به طور کلی هدف از این تکنیک ، افزایش انتقال آلاینده ها از خاک به بخش های هوایی گیاه است ، به گونه ای که با هر بار محصول دهی ، بیشترین میزان آلاینده ها از محیط خاک خارج شود . این روش ارزان قیمت است و منافع مستقیم و غیر مستقیم فراوانی دارد . به عنوان مثال ، منطقه آلوده به آلاینده ها توسط گیاه پوشش داده می شود و مانع انتقال و جابجایی خاک آلوده توسط باد و باران می شود . کاشت ، داشت و برداشت گیاهان فرایندی اشتغال زا و پیوسته است که هزینه زیادی ندارد . علاوه بر این ، میزان تولید مواد زاید در آن بسیار کم است . زیرا در روش شستشوی خاک ، مقدار زیادی مایعات حاوی فلزات سنگین به ویژه منیزیم ، آهن و آلومینیوم تولید می شود.

 

nasiri

nasiri

یکی از آفات درجه ۱ گلابی پسیل گلابی است که با نام‌های مختلفی چون شیره یا عسلک گلابی یا آفت روغن چراغی نامیده می‌شود. محل تغذیه و خسارت در درجه اول برگ‌ها هستند، به این صورت که با مکیدن شیره گیاه باعث تضعیف درخت می‌شود. عسلک بر روی برگ باعث تمرکز نور خورشید می‌شود که حالت ذره ‌بینی پیدا می‌کند و سبب سوختن برگ درخت و ریزش آنها می‌شود. پسیل گلابی فصل زمستان را به صورت حشره کامل زیر برگ‌هایی که اطراف گیاه ریخته شده‌، می‌گذراند و هم زمان با شروع رشد جوانه‌های درخت فعال می‌شود و شروع به تخم ریزی می‌کند.

 برای جلوگیری از خسارت ناشی از این آفت، نیاز است که سمپاشی با ترکیب ارگانیک پسیلا در ساعات خنک، یعنی صبح زود یا بعد از ظهر انجام شود. یکی از بهترین روش‌های سمپاشی استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ است که سرعت عملیاتی بسیار بالایی دارد.

تماس با ما :

09925482920

nasiri

nasiri

دانه‌های روغنی به منظور استخراج روغن از دانه‌ آنها تولید می‌شوند، ولی به عنوان منبع با‌ ارزش پروتئین نیز مطرح هستند و بقایای محصول بعد از روغن کشی بدین منظور به کار می‌رود. هم روغن و هم کنجاله به همان اندازه اهمیت داشته و احتیاج به تجزیه‌های ویژه دارند که دقت در خلوص دانه رقم (کولتیوار) اهمیت دارد. ناخالصی بسیار کمی با سایر مواد ژنتیکی ممکن است کیفیت روغن به دست آمده را به شدت پایین آورده یا کنجاله تولیدی از آنها حاوی مواد سمی باشد؛ بنابراین تولید کنندگان بذر می‌بایست دقت ویژه‌ای برای جلوگیری از آمیزش یا آلودگی منابع نامناسب گرده داشته باشند.

nasiri

nasiri

 اسید آمینه در گیاهان از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا فرماندهی گیاه بوسیله اسید آمینه‌ها انجام می‌شود، به نحوی که کنترل :

_ رشد ریشه

_ رشد ساقه و برگ

_ جوانه‌ها

_ کلروفیل

_ رشد میوه

_ رنگ میوه

_ گل دهی

_ گرده افشانی و لقاح

_ مقاومت در برابر استرس‌ها

توسط اسید آمینه‌ها انجام می‌شود. اسید آمینه‌ها بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها هستند و به طور  کلی در بسیاری از فرآیند‌های زیستی دخالت دارند. گیاهان می‌توانند اسید آمینه مورد نیاز خود را بسازند ولی با صرف انرژی زیادی همراه است، برای جلوگیری از مصرف انرژی گیاه بهتر است اسید آمینه‌ها را به روش‌های مختلف در اختیار گیاه بگذاریم .اسید آمینه به دو گروه ضروری و غیر ضروری تقسیم می‌شوند.

nasiri

nasiri

گیاه تراریخته به گیاهی گفته می‌شود که یک یا چند ژن محدود را از گونه‌های دیگری به جز خزانه ژنتیکی آن گیاه از طریق روش‌های مدرن ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک دریافت کرده باشد‌. هدف از این کار، بهبود مقاومت گیاه نسبت به برخی از آفات یا بیماری‌های گیاهی (تنش‌های زیستی)، افزایش تحمل تنش‌های غیر زنده نظیر شوری، کم‌آبی، بهبود کیفیت و بازار پسندی محصول، افزایش تولید و عملکرد گیاه، افزایش بهره‌وری در کشاورزی و در نهایت، افزایش سطح سلامت جامعه از طریق کاهش مصرف انواع سموم و کود‌های شیمیایی است.استفاده از محصولات تراریخته همان اندازه که طرفدارانی دارد، مخالفانی نیز در دنیا دارد که بر این باورند که رهاسازی محصولات دستکاری شده ژنتیکی آثار غیر قابل جبران و شومی بر سرزمین و سلامت افراد داشته و محیط زیست را به ورطه نابودی خواهد کشاند.این عده معتقد هستند که اگر این محصولات مشکلی ندارند، چرا در بسیاری از کشورها، مصرف آن را برای گروه‌های سنی حساس مثل کودکان، مادران باردار و ...، ممنوع اعلام شده است.در میان همه مخالفت‌ها و موافقت‌ها، انجام پژوهش و بررسی‌های علمی دقیق‌تر، موضوع مورد توافق طرفین است.

rahimi

rahimi

۱.باعث افزایش بهره وری و کارایی فرایند سمپاشی می‌شود

۲.میزان سموم نفوذ کرده به آب های زیر زمینی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

۳.همچنین سمپاشی زمین های زراعی با استفاده از پهپاد کشاورزی در مدت زمان بسیار کمتری نسبت به سایر روش های سنتی صورت می گیرد.

behtuyi

behtuyi

مزایای پهپاد کشاورزی بر بخشی از کشاورزان گرامی ثابت شده،اما وقتش رسیده از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ اطلاع پیدا کنیم.

 

 

✅✅✅تمایز ویژه پهپاد کشاورزی سیرنگ

 

✅اطلاع دارید که با مه پاش کردن محلول سطح مقطع ذرات محلول  بیشتر شده

⬅️⬅️این موضوع باعث میشود که کشاورز سم کمتری تهیه کند در نتیجه از لحاظ اقتصادی به نفع کشاورز یا بهره بردار محترم هست.

 

 

✅اطلاع دارید که نازل های پهپاد کشاورزی *سیرنگ* قابلیت سمپاشی هر نوع سمی را داراست؟؟؟!!!

 

 

⬅️⬅️⬅️آگاهی حق شماست

⬅️⬅️⬅️⬅️⬅️آگاهی از کالا⬅️⬅️خرید مطمئن⬅️⬅️آسایش تضمینی

 

برای خرید و بهره برداری از خدمات  تیم های زبده ی خلبانی 

کافی ست با شماره 09922789844تماس حاصل فرمایید.

behtuyi

behtuyi

از علف هرزهای مزارع خسته شدید؟؟؟یکدست از بین نمیرن؟؟؟؟خیلی زود شروع به رشد مجدد میکنه؟؟؟؟

 

 

مزارع خودتون رو به ما بسپارید.

 

مهندس مهشید بهتوئی

09922789844

nasiri

nasiri

کود مایع مرغی کودی سرشار از تمامی عناصر غذایی اعم از عناصر ماکرو، میکرو و ریز مغذی‌ها می‌باشد که با اضافه کردن کود هیومیک اسید همراه بافولیک اسید به ریشه‌زایی گیاهان کمک شایانی می‌کند.

کود مایع مرغی حاوی ترکیبات مفیدی است که توسط گیاه جذب شده و به کیفیت و همچنین افزایش آن می‌تواند کمک فراوانی بکند. کود مرغی برای سبزیجات می‌تواند یک مکمل خوب باشد، زیرا حاوی مقادیر بسیار زیادی از اسید‌های آمینه می‌باشد. مقدار مصرف کود مایع مرغی در هر هکتار برای محصولات زراعی یا محصولات باغی با هم فرق دارند.

کود‌های مایع مرغی ایرانی با توجه به شرایط اقلیمی آب و هوایی ایران، و زیر نظر گیاه پزشکان داخلی تولید می‌شود، کاملاً با خاک و محصولات زراعی سازگاری لازم را پیدا می‌کند.

انواع مصارف کود مایع مرغی

_برای انواع زمین‌های زراعی مانند گندم، سبزیجات، چغندر، ذرت و ...

_برای انواع درختان میوه از جمله مرکبات، گردو، انار، پسته، سیب و تمامی درختان بارده

nasiri

nasiri

برنج محصول ارزشمندی است که مورد حمله آفات و بیماری‌های زیادی قرار می‌گیرد. همه آفت‌ها در وهله اول کارشان آسیب رساندن و صدمه زدن به گیاه است و سبب کمتر شدن میزان تولید و محصول کشاورزی می‌شوند. این آفت‌ها از قبیل کرم ساقه‌خوار، شب پره یک نقطه‌ای، سر خرطومی، زنجره، کرم سبز برگ‌خوار، مگس‌ خزانه بوده و آفات درجه دوم برنج شامل سن، تریپس، گنجشک، ملخ، مگس گالزای ساقه برنج و آبدزدک هستند.

برای جلوگیری از این آفات شما می‌توانید اقدام به سمپاشی کنید. با استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ در هر شرایط زمانی و مکانی حتی در دل شب و زمانی که مزرعه غرقاب است و نیز بعد از هر بارش برای سمپاشی مزارع، در کمترین زمان ممکن، با بالاترین دقت از محصولات خود در مقابل آسیب آفت‌ها محافظت کنید.

تماس با ما :

09925482920

nazeri

nazeri

 

کاشت زعفران در ایران به سه هزار سال پیش برمی‌گردد و تاریخچه زعفران به ما می‌گوید که از دوران مادها در ایران زعفران کشت شده است.

زعفران را در چه آب و هوایی میتوان کشت کرد؟

زعفران یک گیاه نیمه گرمسیری می‌باشد و در مقابل گرما و سرما مقاومت خیلی خوبی از خود نشان می‌دهد. زعفران در مناطقی که دارای زمستان ملایم و تابستان گرم و خشک دارد می‌توان کشت کرد

زعفران در بیشتر مناطق کشور رشد خوبی میتواند داشته باشد ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که منطقه شما نباید در تابستان رطوبت داشته باشد و همینطور نباید زمستان‌های گرمی داشتید باشید چون زعفران در آب و هوای سرد رشد فوق العاده‌ای را می‌تواند داشته باشد

چرخه رشد زعفران از اوایل مهرماه از طریق آبیاری شروع می‌شود و تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه دارد و در اردیبهشت ماه به خواب بهاری و تابستانی می‌رود. در دوره خواب به هیچ عنوان نباید آبیاری نمود چون باعث شکستن خواب زعفران می‌گردد و چرخه طبیعی زعفران مختل می‌شود.

 

دمای لازم برای کشت زعفران چقدر است؟

به طور متوسط زعفران در مناطقی که حداکثر دمای ۳۵ الی ۴۰ درجه سانتی‌گراد و ارتفاع بین ۱۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا و زمستان متوسط با تجربه چند بار یخ زدگی و دمای حداقل -۳۰ درجه، عملکرد خوبی را به جا می گذارد.

تکنیک های مختلفی در کاشت زعفران وجود دارد، که بسته به منطقه و موقعیت جغرافیایی از روش‌های مختلفی استفاده می شود که در ۸ گام توضیح داده‌ایم:

گام ۱- آماده سازی زمین برای کشت زعفران

بهترین زمان برای شخم زمین:بهترین زمان برای شخم زمین اواخر پاییز یا اول زمستان می باشد و اگر شرایط مهیا نبود می توان قبل از کشت اقدام به این کار کرد خاک را باید تا عمق ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری شخم زده و در مرحله بعد کود گاوی پوسیده شده را به میزان ۴ تن به همراه ۲۵ کیلو گرم سولفات پتاسیم گرانوله ، ۲۵ کیلو گرم سوپر فسفات تریپل و ۵۰ کیلو گرم گوگرد بنتونیت دار در هر هزار متر پخش نموده و اقدام به مخلوط نمودن کود با خاک توسط دستگاه کلتیواتور می نمایند،  بعد از این مرحله باید خاک را کاملا مسطح نموده و پستی و بلندی های خاک را رفع نماییم به طوری که موقع کاشت زعفران شاهد ظاهری نامطلوب نباشیم.

گام ۲- تهیه پیاز زعفران مرغوب

گام ۳- ضدعفونی کردن پیاز زعفران

گام ۴- عملیات کاشت زعفران

گام ۵- آبیاری زعفران

گام ۶- سله شکنی مزرعه زعفران

گام ۷- مبارزه با آفات زعفران

گام ۸- برداشت گل زعفران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nazeri

nazeri

کشاورزی می تواند به عنوان استفاده سیستماتیک و کنترل شده از محیط زیست به منظور بهبود وضعیت انسان و تامین مواد غذایی مورد نیاز آن تعریف شود. زمین کشاورزی نیز بخشی از زمین است که به دلیل توانایی آن برای رشد محصولات غذایی در آن کشاورزی صورت می گیرد. منابع زمین های کشاورزی و گیاهان زراعی قابل رشد، همگی مبتنی بر ترکیبات خاک و آب و هوا هستند و می توانند برای محصول مورد کشت چشم اندازهای متفاوتی را تعریف کنند. شناخت ویژگی های زمین های کشاورزی و شیوه های مدیریت آن مربوط به بررسی پتانسیل و محدودیت های زمین کشاورزی می باشد. در ادامه این مقاله به بررسی ویژگی های یک زمین مناسب برای کشاورزی می پردازیم.

 • خاک

 • دانستن نوع خاک زمین در اولویت اول قرار دارد چرا که خاک محل جایگیری و همچنین منبع تأمین آب و مواد مغذی برای محصول کشاورزی است و اکسیژن مورد نیاز آن توسط خلل و فرج موجود در خاک به گیاه می رسد. بنابراین کیفیت خاک می تواند تاثیر به سزایی در تولید سودآورترین محصول داشته باشد پس اولین اقدام برای شناسایی زمین مناسب بررسی نوع خاک آن است. همچنین شما باید از ویژگی ها و محدودیت های خاک زمین کشاورزی مطلع باشید.
 • زیستگاه و شرایط آب و هوایی

 • همانطور که می دانید گیاهان زراعی برای رشد و نمو و تکامل مراحل رشدی خود نیازمند شرایط مناسب آب و هوایی هستند. جهت مشخص نمودن ناحیه های هواشناسی کشاورزی از شاخص هایی نظیر دما، بارش، ارتفاع از سطح دریا، نوع محصول استفاده می شود و بر این اساس کشور ایران به شش ناحیه آب و هوایی کشاورزی تقسیم شده است. یکی از عوامل آب و هوایی اثر گذار در انتخاب زمین کشاورزی، میزان بارش آن منطقه است.چرا که بارندگی تامین کننده رطوبت مورد نیاز گیاهان زارعی است. در مناطقی که بارش متوسط سالانه کمتر از ۳۰۰ میلیمتر باشد معمولا رطوبت کافی برای گیاه درخاک ذخیره نمی شود.

 

 • نزدیکی زمین به خدمات مورد نیاز و دسترسی آسان پرسنل

 • یکی از مواردی که در انتخاب زمین کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است نزدیکی زمین به بازار ، مشتریان ، نیروی کار و خدمات پشتیبانی و تامین کالاست در غیر این صورت منابع مالی و زمانی زیادی صرف تامین موارد گفته شده خواهد شد.
 • جهت زمین

 • جهت و مقدار تابش نور خورشید باید در تمام نقاط زمین بررسی شود. مثلا دقت کنید که آیا در زمین کشاورزی مناطق سایه دار وجود دارد؟ تپه ها، درختان و ساختمان ها می توانند مشکلات سایه ای ایجاد کنند. باید توجه داشته باشید که شما در تابستان متوجه مشکلات مربوط به سایه ها نمی شوید، اما بعد از آن در فصلی که خورشید در آسمان پایین تر است، این مشکل تشدید خواهد شد.چرا که زمین های مخصوص تولید سبزیجات باید در نور کامل خورشید قرار بگیرند. این بدان معنی است که آنها باید حداقل ۶ ساعت از روز از  نور مستقیم خورشید بهره مند شوند. دسترسی کمتر به نور، رشد گیاهان را کاهش می دهد و در نتیجه عملکرد شما کاهش می یابد

 

شیب زمین

توجه داشته باشید که در راه اندازی باغات دیم جهت کاشت گیاهان زراعی مثل گندم ، نخود و غیره زمین هایی با شیب کمتر از ۸ درصد مورد نیاز است چرا که در زمین های با شیب بالاتر از ۸ درصد معمولا در اثر باران و تولید رواناب فرسایش خاک به وجود می آید به ویژه برای زراعت گندم دیم ، لازم است بدانید هنگامی که در جهت شیب زمین شخم زده شود ، فرسایش با شدت بیشتری اتفاق می افتد. بنابر این در صورت مناسب بودن سایر شرایط زمین کشاورزی باید فرسایش خاک و جاری شدن رواناب نیز کنترل  شود. همچنین در این اراضی ، شیب زمین می تواند به هدایت رواناب و جمع آوری آن به مخازن یا پای درختان کمک کند.

 

 • بررسی وزش باد و نسیم

 • آیا اغلب نسیم یا باد در زمین کشاورزی شما می وزد؟ برای تولید کنندگان سبزی، باد های قوی می توانند تونل های بزرگ و پوشش های ردیف را از بین ببرند. از سوی دیگر، یک نسیم آرام می تواند برگ های گیاهان خشک را جدا کند  و از شیوع بیماری بین گیاهان جلوگیری کند،. پس نسیم سبک می تواند یک مزیت باشد. اما بادهای قوی موجب فرسایش خاک خواهد شد.

 

 • بررسی آلودگی

 • برای ، شما نیازمند انجام یک آزمایش جامع خاکی هستید. اطلاعات مربوط به “تست های محیط زیستی” می تواند شامل ضایعات صنعتی، سرب، آرسنیک، جیوه و غیره باشد.
 • منابع آبی

 • منابع آبی زمین کشاورزی را شناسایی کنید و اطمینان حاصل کنید که آب کافی برای استفاده شما وجود دارد. مثلا برای تولید سبزیجات، در طول فصل اصلی رشد، حداقل یک تا دو اینچ آب در هفته نیاز دارید. یک اینچ آب برای یک هکتار ۲۰،۰۰۰ گالن آب است! چاه ها و رودخانه ها می توانند یک منبع مناسب آبی را فراهم آورند.

ممنون از همراهی شما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nasiri

nasiri

ماده موثر این میوه سیاه فشار خون، سنگ کلیه و قند خون را می‌سوزاند.

خرما غنی از پتاسیم است و مواد معدنی‌اش باعث کاهش فشار خون می‌شود.یک خرمای مدجول شامل حدود ۱۶۷ میلی گرم پتاسیم است که نسبت به سایر میوه نسبتاً بالا است. عدم مصرف پتاسیم کافی نیز می‌تواند منجر  به سنگ کلیه شود و فیبر همچنین سطح قند خون را تثبیت می‌کند.اثرات سدیم رژیم غذاییتان را متعادل می‌کند، در نتیجه باعث کاهش فشار خون می‌شود.

یافته های خرما برای محافظت در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب در مغز ارائه شده است. مصرف منظم خرما و میوه‌های مشابه با خطر بیماری‌های نورودنژراتیک و عملکرد شناختی بهتر در افراد مسن ارتباط دارد؛ مطالعه دیگری نشان می‌دهد با مصرف خرما، احتمال کاهش سرعت پیشرفت آلزایمر نیز وجود دارد. خرما می‌تواند به جلوگیری از التهاب در مغز کمک کند.

سالیانه تعداد زیادی از افراد برای محلول پاشی و گرده افشانی دچار سانحه می‌شوند یا جان خودشون از دست می‌دهند. پهپاد کشاورزی سیرنگ این مشکل را حل کرده است. به راحتی و در کمترین زمان می‌توانید این کار را انجام بدهید.

 

nasiri

nasiri

گوگرد چهارمین عنصر ضروری و پر مصرف برای گیاهان پس از نیتروژن، فسفر، پتاسیم می‌باشد.نظر به اینکه اکثر خاک‌های کشور، قلیایی و آهکی می‌باشد، از طرفی کمبود مواد آلی و میزان آهک زیاد اکثر آب‌های آبیاری باعث محدود شدن حلالیت عناصر غذایی پر مصرف و ریز مغذی‌ها می‌شود و عملاً جذب این عناصر در محیط رشد رویشی به کندی صورت می‌گیرد، تغذیه گوگرد در گیاهان و مصرف آن اهمیت خاصی دارد.سولفور نقش مهمی در دفاع گیاه در مقابل تنش‌ها و آفات گیاهی ایفا می‌کند.

گوگرد نقش کلیدی در متابولیسم گیاهان دارد که عبارتند از:

_تشکیل کلروفیل

_تولید پروتئین

_سنتز روغن‌ها

_فعال سازی آنزیم‌ها

_افزایش عملکرد و بهبود کیفیت محصول

_افزایش تحمل گیاه به سرما، خشکی، فلزات سنگین

_فعالسازی متابولیسم نیتروژن در گیاهان

استفاده از گوگرد باعث بهبود خواص فیزیکی و بیولوژیکی و حاصلخیزی خاک می‌شود.

برخی از نقش‌های گوگرد در حاصلخیزی خاک به شرح زیر است:

_کاهش PH خاک که در نتیجه این اتفاق، فعالیت میکروارگانیسم‌های مفید خاک زیاد شده و حلالیت عناصر غذایی در خاک زیاد می‌شود.

_افزایش کارایی مصرف کود

_ کاهش احتمال سمیت برخی عناصر سنگین مانند مس در بعضی از  گیاهان

_افزایش دسترسی گیاهان به فسفر و ریز مغذی‌هایی مانند آهن، روی و منگنز

در کشاورزی نوین استفاده از پهپاد کشاورزی در محلول پاشی ترکیبات گوگردی، چه با هدف کنترل آفات و قارچ‌های بیماری‌زا و چه در رفع نیازمندی‌های تغذیه‌ای توصیه می‌گردد.

تماس با ما

09925482920

nazeri

nazeri

 

کشت آیروپونیک چیست؟

 • در حال حاضر سیستم آیروپونیک (هواکشت) پیشرفته ‌ترین روش در زمینه کشت ‌های گلخانه‌ای و بیوتکنولوژی محسوب می شود. در کشت آیروپونیک (aeroponic) گیاهان به جای قرارگرفتن در محلول غذایی، در یک ظرف مات و یا محفظه ای که در آن ریشه ها به صورت معلق نگه داشته می شوند قرار می گیرند که در این صورت از طریق مه پاش ها خیس می شوند. این نوع از کشت هم اکنون به شکل وسیعی در مطالعات آزمایشگاهی که در زمینه فیزیولوژی گیاهان صورت می گیرد، کاربرد دارد.

  به عبارت دیگر در کشت آیروپونیک، گیاهان بدون استفاده از خاک یا ماده غذایی متراکم و یا بستر دانه بندی موسوم به ژئوپونیک، در محفظه ای از هوا و محیطی سرشار از غبارات بسیار ریز محلول غذایی پرورش می یابند.

 

 

 • ویژگی های کشت آیروپونیک

 • با توجه به اینکه محیط کاشت آیروپونیک عاری از آفات و بیماری ها است، بنابراین می توان گفت گیاهان آیروپونیک هم سالم هستند و هم سرعت رشد بیشتری نسبت به روش های کاشت در بستر دارند.

  -کنترل محیط رشد آیروپونیک موجب ترقی رشد، سلامتی، نمو، گلدهی و میوه دهی انواع گونه ‌ها و ارقام گیاهان می‌شود.

  -وجه تمایز دستگاه ‌ها و محیط کشت آیروپونیک، حداقل تماس آن با گیاهان است که این باعث شده تا گیاه کاملاً در هوا قرار بگیرد.

 • از آنجایی که این سیستم روشی بدون بستر است، در نتیجه هزینه تهیه بستر که خود هزینه بالایی برای گلخانه دار محسوب می شود را حذف می کند. بنابراین هزینه جاری گلخانه دار ۱۰ تا ۱۵% کاهش می یابد.

 

 

 • کشت آیروپونیک در چه محصولاتی قابل اجراست ؟

 • گیاهانی که تکثیرشان از طریق روش قلمه زدن به سختی ریشه دار می شود

 • گیاهانی که تکثیرشان از طریق کشت بافت است و برای آداپته شدن، به مدت زمان نسبتاً زیادی احتیاج دارند

 • گیاهانی که تکثیرشان از طریق روش هیدروپونیک به دلیل تجمع عناصر غذایی در اطراف ریشه با مشکل مواجه می شود

 • گیاهانی که تکثیرشان از طریق روش تکثیر زایشی به سختی انجام می شود و یا به مدت زمان بیشتری جهت تکثیر نیاز دارند

 • گیاهانی که تکثیرشان در شرایط عادی بسیار وقت گیر است و به تعداد زیادی کارگر احتیاج دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

nazeri

nazeri

آموزش چه نقشی در توانمندسازی کشاورزان ایفا می کند؟

کشاورزی یکی از مهمترین پایه های اقتصادی کشور ایران محسوب می شود چرا که بسیاری از افراد از این طریق به کسب در آمد می پردازند. از طرف دیگر موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی که ایران داشته است باعث شده است که که مردم از دیر باز تا کنون به انجام این کار مشغول باشند. اما اکنون ایران در حال از دست دادن منابع غنی خود است و این مسئله کشاورزان را با مشکلات جدی رو رو کرده است.

از طرف دیگر با افزایش جمعیت، تامین نیاز افراد به سختی قابل انجام است اگر یک رویکرد درست و برنامه ریزی دقیق در زمینه تولید محصولات و کشاورزی وجود نداشته باشد. منابع آبی که در گذشته در ایران در دسترس کشاورزان وجود داشته است، باعث شده است که افراد بدون نگرانی از بحران آب و عدم اطلاع کافی از پدیده گرمایش و بحران آب به هر نحوی از آب برای آبیاری زمین های خود استفاده کنند. از طرف دیگر چون اطلاعات علمی در مود انواع بذر و نحوه کاشت آن ها نداشته اند به اتسفاده از روش آزمون و خطا به کشاورزی می پرداخته اند تا روش درست انجام کار را بیاموزند.

مسئله مهمی که در مورد کشاورزی وجود دارد نحوه آبیاری محصول است. اکنون با توجه به این که ایران در یک دوه خشکسالی قرار دارد باید کشاورزان عزیز سعی کنند  با روش های جدیدی که وجود دارد به کشاورزی پرداخته و در نتیجه در مصرف آب صرفه جویی کنند.(یکی از روش ها استفاده از پهپاد کشاورزی می باشد که مصرف آب را تا حدود 97% کاهش میدهد) 

روش های جدید مهندسی ژنتیک گیاهان نیز وجود دارد که شما می توایند با بهره گیری از آن ها سرعت رشد گیاه را چند برابر کرده و محصولی با کیفیت بهتر ارائه دهید. با استفاده از این تکنیک ها نه تنها شما می توانید سطح کیفیت انجام کشاورزی خود را بالا ببرید بلکه می توانید به نوعی اشتغالزایی در کشاورزی نیز ایجاد کنید. چرا که می توانید کار خود را توسعه داده و از افراد و متخصص به انجام این کار استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

nazeri

nazeri

آموزش چه نقشی در توانمندسازی کشاورزان ایفا می کند؟

کشاورزی یکی از مهمترین پایه های اقتصادی کشور ایران محسوب می شود چرا که بسیاری از افراد از این طریق به کسب در آمد می پردازند. از طرف دیگر موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی که ایران داشته است باعث شده است که که مردم از دیر باز تا کنون به انجام این کار مشغول باشند. اما اکنون ایران در حال از دست دادن منابع غنی خود است و این مسئله کشاورزان را با مشکلات جدی رو رو کرده است.

از طرف دیگر با افزایش جمعیت، تامین نیاز افراد به سختی قابل انجام است اگر یک رویکرد درست و برنامه ریزی دقیق در زمینه تولید محصولات و کشاورزی وجود نداشته باشد. منابع آبی که در گذشته در ایران در دسترس کشاورزان وجود داشته است، باعث شده است که افراد بدون نگرانی از بحران آب و عدم اطلاع کافی از پدیده گرمایش و بحران آب به هر نحوی از آب برای آبیاری زمین های خود استفاده کنند. از طرف دیگر چون اطلاعات علمی در مود انواع بذر و نحوه کاشت آن ها نداشته اند به اتسفاده از روش آزمون و خطا به کشاورزی می پرداخته اند تا روش درست انجام کار را بیاموزند.

مسئله مهمی که در مورد کشاورزی وجود دارد نحوه آبیاری محصول است. اکنون با توجه به این که ایران در یک دوه خشکسالی قرار دارد باید کشاورزان عزیز سعی کنند  با روش های جدیدی که وجود دارد به کشاورزی پرداخته و در نتیجه در مصرف آب صرفه جویی کنند.(یکی از روش ها استفاده از پهپاد کشاورزی می باشد که مصرف آب را تا حدود 97% کاهش میدهد) 

روش های جدید مهندسی ژنتیک گیاهان نیز وجود دارد که شما می توایند با بهره گیری از آن ها سرعت رشد گیاه را چند برابر کرده و محصولی با کیفیت بهتر ارائه دهید. با استفاده از این تکنیک ها نه تنها شما می توانید سطح کیفیت انجام کشاورزی خود را بالا ببرید بلکه می توانید به نوعی اشتغالزایی در کشاورزی نیز ایجاد کنید. چرا که می توانید کار خود را توسعه داده و از افراد و متخصص به انجام این کار استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

behtuyi

behtuyi

برای کشت گیاهان داروئی در مزارع پهناور،با استفاده از پهپاد کشاورزی بذر کار سیرنگ در مصرف سم و زمان و نیروی انسانی صرفه جویی کنید.

تماس با ما

09922789844

nazeri

nazeri

با تکنولوژی کشاورزی بیشتر آشنا شوید

تکنولوژی کشاورزی که به نام “ Ag Tech ” هم شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر  تغییرات زیادی داشته‌است. در سال ۲۰۱۵ میلادی سرمایه‌گذاری در حوزه تکنولوژی کشاورزی به رقم چشمگیر ی افزایش داشت. با این حال جمعیت زمین دائما در حال افزایش است و این احتمال وجود دارد که دسترسی به منابع غذایی در آینده دچار مشکل شود. چگونه می‌توانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم؟ افرادی که در صنایع حضور دارند یعنی کشاورزان و تولید کنندگان غذا باید تغییرات دیجیتال در زمینه کشاورزی را با آغوشی باز بپذیرند. بشر با استفاده از تکنولوژی به عنوان یک منبع پایدار و مقیاس‌پذیر قادر است کشاورزی را به سطوح تازه‌ای از پیشرفت برساند و همچنان به آن رونق بدهد.

اینترنت اشیا(LOT) می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور، زندگی‌ ما را تغییر دهد. صنعت پیشرفته، وسایل حمل‌ونقل متصل به هم و شهرهای هوشمند، همگی، بخش‌هایی از اینترنت اشیا هستند. البته، به کار بردن اینترنت اشیا، در زمینه‌های مهمی مانند کشاورزی، می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد و تحولی شگرف ایجاد کند. کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی، می‌تواند بسیار گسترده باشد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، تا سال ۲۰۵۰، جمعیت کره‌ی زمین به ۹.۶ میلیارد نفر می‌رسد. بنابراین، اگر روش‌های فعلی کشاورزی را تغییر ندهیم، مطمئنا در تامین غذا، به مشکل خواهیم خورد. در کنار مشکلاتی مانند گرمایش زمین و کمبود آب، مشکل تامین غذا هم یکی از مشکلات اساسی آینده‌ی زمین است. کشاورزی هوشمند مبتنی بر راهکارهای اینترنت اشیا، به کشاورزان کمک می‌کند، ضایعات را کاهش و نرخ‌ بهره‌وری را افزایش دهند.

در کشاورزی هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT)، سیستمی برای نظارت و مانیتور کردن زمین کشاورزی در اختیار داریم. این سیستم، اطلاعات یکپارچه‌ای با استفاده از سنسورها (نور، رطوبت هوا، رطوبت هوا، دما و …) در اختیار ما قرار می‌دهد و آبیاری زمین را نیز، خودکار می‌کند. کشاورزان می‌توانند، وضعیت زمین را در هر کجای دنیا که باشند، رصد کنند. سیستم‌های کشاورزی مبتنی بر اینترنت اشیا، علاوه بر کاربرد در روش‌های کشاورزی سنتی و در مقیاس بزرگ، قابل استفاده در مزرعه‌های کوچک خانگی و روش‌های کشاورزی ارگانیک و مدرن است.

استفاده از راهکارهای اینترنت اشیا در کشاورزی، در حال افزایش است و بر اساس پیش‌بینی Business Insider Intelligence، تا سال ۲۰۲۰، تعداد زمین‌های کشاورزی مجهز به اینترنت اشیا، به ۷۵ میلیون می‌رسد و سالانه نیز ۲۰ درصد رشد می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، اندازه‌ی بازار کشاورزی هوشمند به ۱۵.۳ میلیارد دلار برسد. (این اندازه در سال ۲۰۱۶، ۵ میلیارد دلار بوده‌است.)

 

در بخش بعدی در مورد  (فواید کشاورزی هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا) با شما همراه خواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

nasiri

nasiri

کاشت مکانیزه و فنی پنبه با استفاده ار بذر دلینته، بذر مال کردن بذر با ریزمغذی‌ها، کشت با بذرکار پنوماتیک، آبیاری مزرعه با سیستم‌های نوین، سم‌پاشی و کوددهی با پهپاد کشاورزی، بکار بردن برگ‌ریز و هورمون پیکس و نهایتاً برداشت با کمباین وش چین ۴ ردیفه خودکششی، با نظارت متخصصین بخش کشاورزی، در اجرای موفقیت‌آمیز عملیات کاشت، داشت و برداشت، کاهش هزینه تولید و افزایش عملکرد محصول را در پی خواهد داشت.

nazeri

nazeri

گیاهان دارویی و جایگاه آنها درجهان

نخست بهتر است به تعاریف گیاهان دارویی و این که چه گیاهانی می توانند ارزش دارویی داشته باشند بپردازیم. گیاه دارویی در واقع به گیاهی گفته می‎شود که تمامی یا قسمتی از اجزای تشکیل دهنده آن به صورت تازه، خشک ‎شده و یا فرآوری شده به منظور تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری خاصی در بدن موجودات زنده نظیر انسان استفاده می گردد.

مواد موثره موجود درگیاهان دارویی از گذشته های بسیار دور تا به امروز نقش ویژه و ارزشمندی را در طب سنتی و طبیعی در سراسر جهان ایفا کرده اند. سرزمین هایی نظیر هند، مصر، روم و چین به عنوان اولین خاستگاه های طب سنتی دنیا شناخته می شوند.

خوشبختانه کشور ایران از لحاظ گیاهان دارویی دارای موقعیت خدادادی منحصر به فردی است که می توان با انجام برنامه ریزی ها و مطالعات درست بر روی آن، به مدل مشخص و گسترده‌ای از تولید و بهره برداری از فرآورده ‌های مبتنی بر گیاهان دارویی دست پیدا کرد که تحقق این امر منجر به صادرات جهانی این محصول ارزشمند و اشتغال زایی در سطح کشور می شود. در ادامه در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

کشت گیاهان دارویی در ایران

 

امروزه بسیاری از گیاهان دارویی در ایران به صورت کاملا هدفمند در مزارع پرورش داده می شوند. اما علاوه بر کشت گیاهان دارویی انجام اقداماتی بر روی این گیاهان نظیر خشک کردن، بسته بندی، عرق‎گیری، تهیه پودر، اسانس و عصاره می تواند  باعث حفظ ارزش دارویی آنها شده و به این ترتیب میزان اثربخشی آنها را افزایش دهد. از این رو فرآوری علمی گیاهان دارویی نیز اهمیت قابل توجهی در افزایش فروش این محصولات خواهد داشت.

 

معرفی گیاهان دارویی که توجیه اقتصادی بیشتری دارند  

 

 • برخی از گیاهان نظیر زعفران و گل‌ محمدی دارای ارزش اقتصادی بالایی هستند و حتی به سراسر جهان صادر می گردند. بنابراین می توانید با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده بر روی آنها سرمایه گذاری نمایید. اما گیاهانی همچون خارمریم، ورون و آلوء ورا به میزان کافی در کشور کشت و تولید می شوند، بنابراین سرمایه گذاری بر روی آنها موجب افت قیمت و ضرر برای کل کشاورزان خواهد شد.

 

 

 • مناطق ساحلی شمال، کوپایه های شمال، غرب و شمال غربی ایران برای کاشت گیاه بنفشه دارویی بسیار مناسب است. لازم به ذکر است این گیاه قبلا نیاز سنجی شده و کشت آن در سطوح گسترده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

 

 • توصیه می شود در مناطق دشتی کشور زیره سبز و سیاه کشت شود. گفتنی است زیره سیاه از بازار بهتری برخوردار است.

 

 

 • زمین هایی که در حال حاضر تحت کشت گیاهان دارویی نظیر گل گاوزبان، بابونه، نعناع فلفلی، زیره سبز، ملیس، آویشن، سرخارگل و کاسنی می باشند کماکان از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار هستند.

 

 

rahimi

rahimi

   در برخی مواقع ممکن است که شما بخواهید عملیات سمپاشی باغات خود را انجام دهید و قطعا بدون استفاده از فناوری‌های نوین این عملیات برای شما سخت و طاقت فرسا خواهد بود. شرکت پرواز یاران سیرنگ با تولید، فروش و ارائه خدمات کشاورزی این امکان را برای شما فراهم ساخته است که با استفاده از این فناوری بتوانید عملیات سمپاشی درختان را با کیفیت بالا و بسیار راحت انجام دهید از جمله سمپاشی نخیلات و مرکبات.

   تمام پهپاد های سیرنگ دارای ارتفاع پروازی 30 متر هستند. این پهپاد ها مدل های مختلفی از جمله 10 لیتری، 15 لیتری و 20 لیتری می‌باشد که به ترتیب هر کدام دارای وزن های 10.5 کیلوگرم، 13.5 کیلوگرم و 18.5 کیلوگرم می‌باشد که هر کدام این امکان را دارند بیش از 2 برابر وزن خود را جابجا کنند.

برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید:

واتسپ: 09020399031

تلفن: 44166975-021

nasiri

nasiri

در راستای سیاست جهاد کشاورزی بر ترویج کاشت محصولات کم آب به جای محصولاتی که به آب بیشتری نیاز دارند، در نظر هست بیش از ۱۰۰۰ هکتار از اراضی جگین تحت پوشش کشت پنبه قرار گیرد.با توجه به زمان کشت پنبه در شهرستان جاسک تاکنون ۲۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت پنبه رفته و پیش بینی می‌شود این سطح به بیش از ۱۰۰۰ هکتار افزایش یابد.

شهرستان جاسک از پتانسیل بسیار خوبی جهت کشت محصولات کم آب برخوردار است.با توجه به آب و هوای مناسب و خاک دشت جگین محصولات پنبه، کلزا، کنجد و دانه‌های روغنی از جمله محصولات کم آب هستند که در شهرستان جاسک به صورت آبیاری تحت فشار برای ترویج آنها برنامه ریزی شده است.

کشت این محصول از نیمه اوایل مهر ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد. 

به دلیل بزرگ بودن اراضی کشاورزی در جگین جاسک، استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ در عملیات سمپاشی علاوه بر کاهش میزان سم، باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز می‌شود.

behtuyi

behtuyi

برگزاری آزمون خلبانی پهپاد کشاورزی سیرنگ در مجموعه آموزشی امام خمینی البرز

با حضور اساتید محترم 

جناب آقای دکتر هادی شریفیان

جناب آقای کاپیتان عیاری

مربی های گرامی

سرکار خانم مهندس مهشید بهتوئی

جناب آقای مهندس امین پور

جهت هماهنگی شرکت در دوره های آموزشی خلبانی فوق سبک با شماره تلفن 09922789844 تماس حاصل فرمایید.

 

rahimi

rahimi

سمپاشی مزارع و باغات در مازندران تا پیش از این به صورت دستی با استفاده از موتورهای مخصوص یا تراکتورهای مجهز به تانکر انجام   می‌شود و در هر دو روش نیروی انسانی نقش اصلی را داشت. در روش سمپاشی با موتور، کشاورز باید این وسیله را به همراه مخزن سم به پشتش بسته و با طی مسیر مزرعه و رعایت یک سری اصول از زدن ماسک گرفته تا چگونگی انتخاب مسیر رفت و برگشت به منظور آسیب نرساندن به محصول، کار سمپاشی را انجام می‌داد. اما امروزه استفاده از پهپادهای کشاورزی در دستور کار بسیاری از کشاورزان قرار گرفته است.

با استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ در کمترین زمان ممکن، با سرعت عملیاتی بالا این کار را، به راحتی انجام دهید. 

nasiri

nasiri

 آیا در صورت وزیدن باد، سم توسط باد پخش نمی‌شود؟

نازل‌های پهپاد کشاورزی سیرنگ در زیر پره‌ها قرار دارند و در اثر باد ایجاد شده توسط پره، سم به سمت پایین هدایت می‌شود و بادبردگی وجود ندارد.

آیا سم پاشی به تمام قسمت‌های گیاه اصابت می‌کند؟

به دلیل جریان هوای پیچشی در زیر پره‌ها ،سم خارج شده به تمام قسمت‌های گیاه اصابت می‌کند.

nasiri

nasiri

این کودها گرید‌های مختلفی دارد.انتخاب گرید مناسب از این کود بر اساس آنالیز خاک، اولین قدم برای افزایش رشد گیاه محسوب می‌شود.

به عنوان مثال اگر هدف رشد سبزینه‌ای گیاه باشد (اوایل فصل رشد)، باید کودی با عدد نیتروژن بالا انتخاب شود و در صورت مصرف کود برای ریشه‌زایی و کمک به جذب هر چه بیشتر مواد غذایی، باید کودی با فسفر بالا انتخاب شود تا به تشکیل شکوفه‌های بیشتر منجر شود.با آگاهی از میزان مواد موجود در خاک و مقایسه آن با میزان ماده مورد نیاز برای رشد مطلوب گیاه می‌توان میزان کود بهینه را انتخاب کرد.

کود N.P.K پتاس بالا

کودهای NPK پتاس بالا، به دلیل تاثیر بسزایی که پتاسیم بر روی گیاه در مراحل گلدهی و بارور شدن میوه دارد، عموماً توسط کشاورزان در مراحل اولیه گلدهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از گریدهای معروف این کود  12.12.36 است.

علاوه بر موارد گفته شده، از این محصول در پرورش زعفران و پسته نیز که در کشور ما به صورت گسترده کشت می‌شوند، استفاده می‌شود.

 

behtuyi

behtuyi

کدو تخم کاغذی در مناطقی با خاک بافت متوسط و غنی از مواد غذایی قابل کشت است.کشت این گیاهان در خاک اسیدی و مناطق سردسیر مناسب نیست.همچنین قابل ذکر است که در زمینهایی که سطح آب زیر زمینی آن بالاست نباید کشت شود.

آفت خاصی کدو تخم کاغذی را تهدید نمی کند و چون بذر کدو کاغذی بدون پوشش است به بیماری قارچی حساس است باید قبل از کشت با قارچ کش مخلوط گردد.

در صورت بذرپاشی توسط پهپاد کشاورزی بذر پاش ،بدلیل روکش دار شدن بذور دیگر در معرض قارچ قرار نمی گیرد.

 

گیاه کدو تخم کاغذی از گیاهان دارویی محسوب می گردد که کاربرد آن برای درمان تورم و هایپرتروفی خوش خیم غده پروستات در مردان،درمان مشکلات سوزش مجاری ادراری،ایجاد تعادل هورمونی در خانم ها،تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و پیشگیری از تجزیه ویتامین آ تهیه و توصیه می گردد.

در هر هکتار بطور معمول 8 تا 9 کیلوگرم از این بذر استفاده می شود.که با استفاده از پهپاد بذر پاش این میزان به اندازه 20 درصد کاهش می یابد.

در واقع بذر پاشی توسط پهپاد کشاورزی بذر پاش ضمن کاهش میزان بذر طبق نقشه با پاشش یکنواخت سبب عملکرد و بهبود رشد کیفی گیاه هدف می گردد.

 

 

برای بهره وری از تکنولوژی پهپاد بذر پاش با شماره 09922789844 تماس حاصل فرمایید.

 

behtuyi

behtuyi

کدو تخم کاغذی در مناطقی با خاک بافت متوسط و غنی از مواد غذایی قابل کشت است.کشت این گیاهان در خاک اسیدی و مناطق سردسیر مناسب نیست.همچنین قابل ذکر است که در زمینهایی که سطح آب زیر زمینی آن بالاست نباید کشت شود.

آفت خاصی کدو تخم کاغذی را تهدید نمی کند و چون بذر کدو کاغذی بدون پوشش است به بیماری قارچی حساس است باید قبل از کشت با قارچ کش مخلوط گردد.

در صورت بذرپاشی توسط پهپاد کشاورزی بذر پاش ،بدلیل روکش دار شدن بذور دیگر در معرض قارچ قرار نمی گیرد.

 

گیاه کدو تخم کاغذی از گیاهان دارویی محسوب می گردد که کاربرد آن برای درمان تورم و هایپرتروفی خوش خیم غده پروستات در مردان،درمان مشکلات سوزش مجاری ادراری،ایجاد تعادل هورمونی در خانم ها،تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و پیشگیری از تجزیه ویتامین آ تهیه و توصیه می گردد.

در هر هکتار بطور معمول 8 تا 9 کیلوگرم از این بذر استفاده می شود.که با استفاده از پهپاد بذر پاش این میزان به اندازه 20 درصد کاهش می یابد.

در واقع بذر پاشی توسط پهپاد کشاورزی بذر پاش ضمن کاهش میزان بذر طبق نقشه با پاشش یکنواخت سبب عملکرد و بهبود رشد کیفی گیاه هدف می گردد.

 

 

برای بهره وری از تکنولوژی پهپاد بذر پاش با شماره 09922789844 تماس حاصل فرمایید.

 

nasiri

nasiri

هویت ما بطور اساسی ترکیبی از عادات ماست.بذر یک فکر را بیفشانید، یک حرکت را درو کنید، یک حرکت را بکارید، یک عادت را درو کنید.یک عادت را بکارید، هویت را برداشت کنید، هویت را بکارید و سرنوشت را برداشت کنید و این قاعده کلی همچنان پیش می‌رود.

عادات عواملی پر قدرت در زندگی ما هستند و چون آنها مثل الگوهای ناخودآگاه هستند، دائماً و روزانه هویتمان را ابراز می‌کنند و اثر بخشی یا بی اثری را تولید می‌نمایند. 

nasiri

nasiri

پهپاد مه پاش گرمایی با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها، بر فراز مزرعه یا باغ به پرواز در می‌آید و هاله‌ای از مه گرم ایجاد می‌کند.

مه ایجاد شده کارکرد‌های فراوانی دارد که مهمترین آنها جلوگیری از سرمازدگی باغ‌های میوه به ویژه مرکبات در فصل سرما و مبارزه با پشه، شته، مگس سفید و دیگر حشرات است.

ذرات تشکیل دهنده مه بسیار بسیار کوچک است و به طور میانگین ۵ تا ۲۰ میکرون قطر دارد.این کوچکی باعث می‌شود تا با یک مخزن کوچک، امکان ایجاد مه بر فراز باغ‌ها، جنگل‌ها و مزارع بزرگ فراهم گردد.

 

تماس با ما:

09925482920

 

behtuyi

behtuyi

از الفبای پهپاد تا مهارت کامل خلبانی پهپاد کشاورزی در کنار شما هستیم.

 

با حضور اساتید بزرگ:

جناب آقای دکتر هادی شریفیان

جناب آقای کاپیتان عیاری

و مربیان برجسته:

سرکار خانم مهندس مهشید بهتوئی

جناب آقای مهندس امین پور

 

 جهت*** خرید پهپاد کشاورزی و استفاده از خدمات سمپاشی و محلول پاشی و شرکت در دوره های آموزشی خلبانی پهپاد کشاورزی*** می توانید با شماره 09925482826 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و البته رایگان  خانم مهندس مهشید بهتوئی مربی آموزشی و خلبان پهپاد کشاورزی  استفاده نمایید.

شرکت پرواز یاران سیرنگ

 

nasiri

nasiri

 کود NPK ترکیب پیچیده ای از سه ماده اصلی مورد نیاز برای رشد گیاه است.صنعت کشاورزی به شدت بر استفاده از کود NPK برای تامین غذا در سطح دنیا و سلامت محصولات تکیه دارد.

نیتروژن، ازت (N) : رشد رویشی گیاه

نیتروژن در رشد گیاه نقش اساسی دارد. استفاده از کود های ازته تا زمانی کارایی دارد که گیاه وارد فاز زایشی نشده باشد.

فسفر (P) : ریشه زایی و جذب عناصر در خاک

فسفر در خاک باعث مساعد شدن شرایط جذب سایر عناصر می‌شود. در واقع ریشه زایی و جذب را بیشتر می‌کند، بنابراین عملکرد بالا می‌رود.

پتاسیم (K) : زمان گل دهی و پر شدن دانه

کاربرد پتاسیم در زمان گل دهی و پر شدن دانه است و استفاده از پتاسیم در این مرحله باعث افزایش مقاومت گیاه در مقابل خوابیدگی و حمله آفات و بیماری ها می‌گردد.

کود ۲۰_۲۰_۲۰ NPK 

کود چند منظوره است و می تواند در تمام مراحل رشد گیاه استفاده شود که حاوی مقادیر مساوی از نیتروژن، فسفر، پتاسیم است.این کود را می توان در مزرعه جهت افزایش عملکرد محصولاتی مانند ذرت، گندم، کلزا، پنبه، صیفی‌جات و سبزیجات استفاده نمود.همچنین در باغاتی نظیر کیوی، مرکبات، انگور و سایر درختان میوه نیز استفاده از NPK به صورت چالکود و یا پاششی (با استفاده از پهپاد) عملکرد را بسیار بالا می‌برد. 

میزان حلالیت در آب این ترکیب بسیار بالا است و حتی در آب سرد نیز به راحتی حل می شود.از آن برای نهال ها قبل از پیوند نیز استفاده می‌شود.

rahimi

rahimi

مزایای پهپاد کشاورزی (10 لیتری سیرنگ)

هر 7 دقیقه 1 هکتار از مزارع کشاورزی شما را سمپاشی میکند.با هر بار شارژ باتری شما می توانید 1.5 الی 2 هکتار را سمپاشی کنید.عرض پاشش این پرنده 3.5 الی 5.5 متر است و میتواند تا 30 متر ارتفاع ببرد این پهپاد دارای نازل های میکرونر الکترواستاتیک است و باد بردگی ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن:02144166975  واتساپ:09020399031 ایمیل: info@siranguav.ir

ما را در فضای مجازی دنبال کنید:

اینیستاگرام: https://www.instagram.com/sirangco/

تلگرام: https://t.me/pahpad

behtuyi

behtuyi

برگزاری دوره آموزشی پیشرفته خلبانی پهپاد کشاورزی سیرنگ 

دوره های مقدماتی و پیشرفته با جلسات تئوری و عملیاتی زیر نظر سازمان هواپیمایی کشور با ارائه گواهینامه خلبانی پهپاد کشاورزی در استان البرز با همکاری کمیته امداد امام خمینی در زمینه اشتغال زایی و کارآفرینی برگزار شد.

اساتید محترم:

جناب آقای دکتر هادی شریفیان

جناب کاپیتان عیاری

مربیان محترم:

سرکار خانم مهندس مهشید بهتوئی

جناب آقای مهندس امین پور

✅از الفبای پهپاد تا  مهارت خلبانی پهپاد همراه شماییم.

از علاقه مندان حضور در این دوره ها دعوت بعمل می آید.

 ارتباط ما:

09925482826

 

nasiri

nasiri

( قسمت دوم)

پیشگیری و کنترل:

به منظور پیشگیری و کنترل سن گندم از کاربرد مداوم آفت کش ها در بلندمدت می بایست خودداری کرد.آفت کش ها فقط زمانی به کار گرفته می شوند که سایر روشهای کنترل نتواند جمعیت آفت را به زیر سطح زیان اقتصادی پایین بیاورد.بهترین روش برای کنترل آفت روشی است که بتواند بر مبنای محاسبات اقتصادی قابل دوام و بی خطر برای محیط زیست باشد.

کنترل زراعی:

این روش ها شامل مجموعه اقداماتی است که می تواند از طغیان های جدی سن گندم بدون نیاز به کاربرد آفت کش جلوگیری کند و غالباً نقش پیشگیری دارند

_برداشت زودهنگام _زود کاشتن و یا کاشت واریاته های مقاوم تر _وجین کردن کامل علف های هرز در تمام طول فصل _تناوب کشت با محصولاتی غیر از غلات _به زراعی در کشت غلات که باعث می شود گیاه بهترین رشد و نمو را داشته و در نتیجه زودتر برداشت شود.

کنترل بیولوژیکی:

به دلیل اثرات فوری و آشکار بسیاری از آفت کش های در دسترس، استراتژی مبارزه بیولوژیک در مقایسه با مزایای روش های شیمیایی کاملاً مورد غفلت قرار گرفته است.

کنترل شیمیایی:

به طور کلی همه آفت کش ها اثر مرگ و میر لازم روی سن گندم را دارند ولی کاربرد آفت کش ها همیشه باعث کاهش جمعیت سن گندم نمی شود.

از سم هایی که برای کنترل این آفت استفاده می شود میتوان پیرتروئیدهای مصنوعی مانند دلتامترین به دلیل سمیت کم برای پستانداران به کار گرفته می شود و نیز از آفت کش های متداول دیگر می توان هیدروکربن های کلره و ارگانو فسفات ها، مرگ و میر بالا برای سن گندم دارند.

بهترین زمان سمپاشی در سن های غلات به خصوص سن گندم وقتی است که پوره های جوان شروع به تفریح می کنند.باید توجه داشت که سن های بالغ زمستان گذران در صورت داشتن تراکم بالا باید قبل از جفتگیری کنترل شود.

با استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ در کمترین زمان ممکن، با سرعت عملیاتی بالا این کار را ،به راحتی انجام دهید.

mvali

mvali

سفیدک سطحی انگور

بیماری سفیدک پودری در صورت فراهم شدن شرایط محیطی مناسب، بیش از هر بیماری دیگری به انگور خسارت وارد می کند. قارچ عامل این بیماری می تواند تمام قسمت های سبز مو را مورد حمله قرار دهد آن را ضعیف نموده و از رشد مو جلوگیری کند و موجب کاهش شدید وزن محصول تاکستان شود تا جایی که ممکن است یک خوشه برای خوردن باقی نماند.مبداء این بیماری آمریکا بوده که از آنجا بوسیله قلمه به اروپا و آسیا سرایت کرده است. البته گونه های دیگر این بیماری بر روی درختان بید و تبریزی و نارون نیز دیده شده است.

علائم بیماری روی میوه بصورت ترک برداشتن و خشک شدن حبه ها ظاهر می شودبیماری سفیدک سطحی انگور ابتدا به صورت لکه های سفید رنگ در سطح فوقانی برگ ظاهر می شود و سپس پوشش آردی شکلی روی آن را می پوشاند.در اثر بیماری سفیدک سطحی انگور روی شاخه ها ، لکه های گرد یا بیضوی بوجود می آید که قسمتهای سبز شاخه با پوشش قارچ پوشیده می شود.

کنترل بیماری سفیدک سطحی انگور:

 • هنگام احداث تاکستان جدید به خصوص در مناطقی که بیماری سفیدک پودری خسارت بار است تا حد امکان محلی انتخاب شود که هوا به خوبی جریان داشته و بوته ها در معرض تابش خورشید قرار گیرند.
 • در مناطقی که به لحاظ اقلیمی امکان پذیر است هنگام احداث باغ از سیستم هرس پاچراغی یا روسیمی (کوردون) استفاده شود. در این صورت هوا در لابه لای اندام های هوایی به خوبی جریان می یابد و دریافت نور خورشید بیشتر می شود. به این ترتیب شرایط برای توسعه بیماری سفیدک سطحی انگور نامساعد می گردد.
 • از آن جا که قارچ عامل بیماری سفیدک پودری در سطح شاخه های سال قبل زمستان گذرانی می کنند لذا لازم است پس از هرس بهاره و حذف این شاخه ها ، کلیه شاخه ها و برگ هرس شده جمع آوری و سوزانده شوند.
 • تعادل در کوددهی ، آبیاری و اجتناب از دادن کودهای ازته بیش از نیاز مانع خسارت بالای این بیماری می شود.
 • از بین بردن علف های هرز برای تهویه مناسب تاکستان توصیه می شود.
 • در صورت امکان، استفاده از ارقام مقاوم در هنگام احداث تاکستان جدید مانع از مصرف قارچکش در مراحل بعد برای کنترل بیماری می شود . ارقام محلی قره شانی، آغ شانی و قره شیره در آذربایجان غربی و ارقام خلیلی، الدرق در تبریز و ارقام کشمشی و کوپک بوغان در مشکین شهر به بیماری سفیدک سطحی انگور مقاوم تشخیص داده شده اند.
rakhshani

rakhshani

با افتخار در نمایشگاه ادوات کشاورزی کرمان از پهپاد سیرنگ رونمایی شد

nasiri

nasiri

( قسمت اول )

سن غلات از مهمترین آفات گندم و جو می باشد،این آفت با تغذیه از گندم و جو در مراحل مختلف رویشی موجب کاهش عملکرد (خسارت کمی) و از بین بردن خاصیت نانوایی (خسارت کیفی) می گردد.

رنگ این حشره بسیار متغیر بوده و رنگهای عمومی ان قهوه ای و زرد خاکی است که این نیز از روشن تا تیره تغییر می کند.

مناطق انتشار سن گندم در حال حاضر از طرف باختر به مرزهای ایران با عراق و ترکیه و از طرف خاور به مرزهای کشور با افغانستان و پاکستان می رسد.

خسارت سن گندم در دوره رشد و نمو ۳ مرحله دارد:

_خسارت مربوط به سن های مادر : بعد از پرواز در ارتفاعات کوهستانی و ترک محل های زمستان گذرانی به طرف مزارع سبز غلات صورت می گیرد و تغذیه از شیره ساقه و برگ های جوان و سبز گندم صورت می گیرد.

_خسارت مربوط به حشرات بالغ نسل جدید :در این مرحله ،آفت سن ،برای ادامه رشد و توانایی پرواز به ارتفاعات و آغاز استراحت تابستانی خود،احتیاج به تغذیه کافی از دانه های خوشه گندم را دارد.در این حال،خوشه گندم تقریبا سخت و محصول در حال برداشت است.

این مرحله یکی از خطرناک ترین مراحل آفت سن گندم میباشد و باعث چروکیدگی و لاغر شدن دانه های گندم میشود و مزه گندم نیز در این مرحله تغییر کرده و تلخ میشود.

_خسارت در مرحله پورگی: در این مرحله ،پوره ها باعث خراب شدن دانه ها می شوند و با وارد کردن ماده ای در دانه گندم،کیفیت نانوایی محصول را پائین می آورد.

آفت گندم در این مرحله می تواند تا ۱۰۰ % به دانه های گندم حمله کند و آنها را نابود کند.از نشانه های دانه های سن زده گندم،یک نقطه تیره رنگ با هاله ی بی رنگ دور آن است که در متن زرد دانه گندم،کاملا مشخص است.

behtuyi

behtuyi

افزایش عملکرد در کشاورزی با کاهش مصرف سم

 

بهره بردار نمونه سال۱۴۰۰ در ورامین(پیشوا)

پس از دریافت نتیجه مطلوب از کاربرد پهپاد کشاورزی سیرنگ در زراعت گندم،جو،کلزا،ذرت

 از این تکنولوژی یعنی پهپاد کشاورزی سیرنگ در سمپاشی علیه شته بادمجان

استقبال کرد و ضمن کنترل سریع بهمراه کاهش سم مصرفی،شاهد افزایش چشمگیر عملکرد بودند. 

سیرنگ

 

تولید،فروش،خدمات پهپاد کشاورزی

بهمراه تیم زبده و متخصص کشاورزی

تماس با ما:

09925482826

behtuyi

behtuyi

این تبلیغ نیست!!!!

هیچ میدونید دیگه نیاز نیست نگران مزارع و باغاتتون باشید،خصوصا شما که مثل بچه هاتون براش زحمت میکشید؟؟؟؟؟!!!!!!!

حتی زمانی که پر از علف هرز شده و مورد حمله آفات قرار گرفته،یا زمانی که از کمبود مواد مغذی ضعیف شده،یا حتی زمانی که دمای هوا بطور ناگهانی به صفر نزدیک میشه!!!!!

این تبلیغ نیست...

تیم متخصص خلبانی پهپاد کشاورزی سیرنگ

در سراسر کشور

برای نجات محصولات شما آماده خدمات رسانی هستند.

فراموش نکنید 

که:

هدف ما ؛؛؛حفظ اعتماد شماست.

 

با ما     افزایش محصول   را تجربه کنید.

 

 

ارتباط با ما

09925482826

 

 

behtuyi

behtuyi

۱_گارانتی و وارانتی

تمام محصولات ما ۱۲ ماه گارانتی و وارانتی دارن و هر جای ایران که باشین کارشناسان ما خودشون رو به محل شما می رسونن.😌

 

۲_تضمین کیفیت

 

پهپادهای سیرنگ،پیش از فروش توسط تیم فنی کنترل کیفیت میشن😀

۳_اعطای تسهیلات کم بهره 

 

اگه توی پرداخت نقدینگی مشکل دارشتی،ما معرفیت می کنیم که بتونی برای تامین این دستگاه تسهیلات کم بهره دریافت کنی😉

۴_آموزش

نگران پرواز نباشین!

هرچقدر هم که مبتدی باشین،تیم خلبانی و آموزشی فنی سیرنگ از شما یه خلبان زبده می سازه.🤓

۵_تست پرواز

بعد از خرید برای شما تست پرواز انجام میدیم.😎

۶_تامین قطعات یدکی

نگران قطعات یدکی نباشین.انبار ما پر از قطعات یدکی مورد نیاز شماست.😏

 

 

 

 

nasiri

nasiri

آزمایش عادت سه مرحله دارد :

_شناسایی

_کدبندی

_اصلاح

1)اول داده ها را بررسی کنید تا مشخص شود، مردم چگونه از محصول استفاده می کنند.

2)سپس یافته ها را کد بندی کنید.برای بررسی کدها و استانداردها،اقدامات کاربران و مسیرهای طی کرده ی آنها را بررسی کنید.

3)در آخر ،محصول را بر مبنای یافته ها اصلاح کنید تا کاربران بیشتری را تحت تاثیر قرار بدهید.اصلاح محصول باعث می شود تا تمامی کاربران مسیر کاربران عادت کرده را طی کنند.

پایان

 

 

 

behtuyi

behtuyi

یکی از مهمترین بیماری های برنج بیماری بلاست است که عامل آن قارچ است که روی برگ، گره و قسمت های مختلف خوشه و دانه و به ندرت روی غلاف برگ ایجاد لکه می کند و لکه های روی برگ بیضوی و در دو انتها کم و بیش نوکدار (دوکی شکل ) هستند.

وی با بیان اینکه مبارزه زراعی و شیمیایی از راه های مقابله با بیماری بلاست برنج است اضافه کرد: در مبارزه زراعی علاوه بر اینکه کشت ارقام مقاوم تر،  از میزان آلودگی می کاهد، مدیریت زراعی مناسب از قبیل بذرگیری از نقاط سالم مزرعه، کاشت زود هنگام، مصرف متعادل کودها و اجتناب از مصرف بیش از حد کود ازته، از بین بردن علف های هرز حاشیه مزارع، رعایت فاصله و تعداد بوته در هکتار در کاهش میزان آلودگی این بیماری بسیار موثر است.

قاسم نژاد تصریح کرد: مبارزه شیمیایی در دو مرحله رویشی و زایشی با در نظر گرفتن حساسیت مرحله رشدی گیاه (از اوایل پنجه زنی تا حداکثر پنجه زنی و در مرحله زایشی با ظهور 25 تا 30 درصد خوشه ها تا قبل از سفت شدن دانه ها) و فراهم بودن شرایط آب و هوایی با یکی از سموم توصیه شده انجام می شود.

 

لازم به ذکر است که برای مبارزه شیمیایی با بلاست برنج از طریق پهپاد کشاورزی سیرنگ با نازل های منحصر بفردی که دارد،در کمترین زمان ممکن عامل قارچی را سرکوب و از پیشروی آن جلوگیری بعمل می آورد.

nasiri

nasiri

یکی از آفات اصلی تاکستان های ایران است.این آفت در تمام مناطق زیر کشت مو فعالیت دارد.این آفت غالباً در مناطق معتدل گرم تا گرمسیری سکونت دارند .

سسرگ یا زنجره حاصل تخم ریزی جیرجیرک است که 4 سال با تغذیه از ریشه خاک که مانع شاخ و برگ زدن بوته و به اصطلاح محلی موجب خواب رفتن بوته می شود و عملاً بوته تا 2 سال بازده نخواهد داشت.

بوته های آلوده از نظر شکل ظاهری علائمی نظیر الودگی به فیلو کسرا نشان می دهند ،بدین ترتیب برگها زرد می شوند ،رشد شاخه های جوان خیلی کند می شود ویا به کلی متوقف می شود.  

"کنترل و مبارزه"

کنترل غیرشیمیایی : بهترین و موثرترین راه مبارزه با این آفت قطع و نابود کردن شاخه های تخم ریزی شده در زمان تخم ریزی (شهریور تا مهر) است.

مبارزه با سموم شیمیایی: سمپاشی میتواند در سه مرحله پای بوته ها مو علیه پوره های درون خاک،سم پاشی سطح خاک هنگام خروج پوره ها و سم پاشی علیه زنجره های بالغ صورت بگیرد.

"پهپادکشاورزی سیرنگ" با سرعت عملیاتی بسیار بالا و پاشش یکنواخت سم این کار را به راحتی انجام می دهد.

 

nasiri

nasiri

برای شکل دادن عادت ها باید بررسی کنیم که محصولاتمان در کدام بخش از ماتریس اعمال نفوذ قرار می گیرند.

دسته بندی ماتریس اعمال نفوذ عبارتند از :

_تسهیل کننده

_دست فروش

_سرگرم کننده

_معامله گر

تسهیل کننده ها از محصولات خود استفاده می کنند و معتقد هستند که محصولات آنها سطح زندگی مصرف کنندگان را بهبود می بخشد.احتمال پیروزی انها زیاد است؛ زیرا نیاز مصرف کنندگان را کاملاً درک می کنند.

دست فروش ها نیز معتقد هستند که محصول آنها سطح زندگی مصرف کنندگان را بهبود می بخشد؛ ولی خود از آن استفاده نمی کنند.

سرگرم کننده ها از محصولات خود استفاده می کنند ولی معتقد نیستند که محصولاتشان سطح زندگی مصرف کنندگان را بهبود می بخشد.

معامله گر ها از محصولات خود استفاده نمی کنند و همچنین معتقد نیستند که محصولاتشان سطح زندگی مصرف کنندگان را بهبود می بخشد.احتمال موفقیت بلند مدت آنها از همه کمتر است.

 

 

nasiri

nasiri

"زنگ پیاز"

عامل بیماری قارچ puccinia allii می باشد.

شرایط مساعد بیماری:

عواملی که به گسترش بیماری کمک می کند :

_دمای متوسط

_وجود شبنم

_عدم بارندگی شدید

علائم بیماری:

_بیماری به صورت جوش هایی با رنگ زرد روشن و دارای نقاط سیاه در وسط دیده می شود.

_در مراحل بعدی از رشد قارچ عامل بیماری،علائم به صورت جوشهای ریز قرمز تا نارنجی و در مراحل بعد به رنگ سیاه دیده می شود.

_برگها شدیداً آلوده به رنگ زرد درآمده و می میرند.

_ریز شدن پیاز

روش های پیشگیری و کنترل بیماری:

_تناوب زراعی

_انهدام علف های هرز

_زهکشی مناسب خاک

_تهویه مناسب

_کنترل رطوبت

_سمپاشی با اکسی کربوکسین

یکی از بهترین روشهای سمپاشی استفاده از پهپاد کشاورزی می باشد.

"پهپاد کشاورزی سیرنگ "با سرعت عملیاتی بالا این کار را به راحتی انجام می دهد.

nasiri

nasiri

"حفظ حس استقلال"

چند لغت در پایان یک درخواست ،راهی به شدت موثر جهت ترغیب مردم است و احتمال پذیرش عمومی ان خواسته را افزایش می دهد.

"ولی شما در پذیرفتن یا نپذیرفتن مختارید" این همان عبارت جادویی است که محققان در انتهای یک خواسته یا نیاز قرار می دادند.

behtuyi

behtuyi

برخورد موثر با اعتراضات

برای پاسخ دادن به هر اعتراضی می توانید از واکنشهای مختلفی استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید کسی که سوال می کند توان کنترل پیدا می کند.

می توانید بگویید:مسلما دلیل خوبی دارید که این حرف را می زنید،اجازه می دهید بپرسم چه دلیلی دارید؟

بعد سکوت کنید.اغلب اوقات مشتری دلیل خوبی ندارد.و وقتی از او سوال می کنید،سکوت می کند.

همیشه اغز اعتراض به عنوان فرصتی مناسب برای ایجاد اعتماد استفاده کنید.این کار در صورتی موثر استکه سوال کنید و بعد به دقت گوش بدهید.مشتری بیشتر شما را دوست خواهد داشت و بیشتر به شما اعتماد می کند و در نتیجه به راحتی بیشتری کالا یا خدمت شما را خریداری می کند.

behtuyi

behtuyi

چه زمانی سمپاشی شیمیایی توسط پهپاد کشاورزی؟؟؟

آیا مبارزه مکانیکی علیه کرم ساقه خوار برنج کافی ست؟

باید بدانیم که مزارع و حاشیه مزارع بستر مناسبی برای تخم لارو کرم ساقه خوار برنج هست.

بسیاری از کشاورزان با سم علف کش در پاییز مبارزه شیمیایی علیه این آفت را شروع می کنند.شخم های زمستانه یکی از روش های درست مبارزه زراعی می باشد.

انتخاب بذر مناسب و قوی از دیگر راهکارهای مبارزه زراعی می باشد

اما سوال اینجاست

چه زمانی و با چه تکنولوژی مبارزه شیمیایی آغاز گردد؟؟ 

برای برداشت محصول سالم نمی توان فقط به کنترل بیولوژیک اکتفا کرد در صورتیکه کاهش محصول نداشت.

ما سیرنگی ها طبق نتایج بدست آمده ،سمپاشی با پهپاد سمپاش را به شما توصیه می کنیم که هم ضمن کاهش 50 درصدی  مصرف سم و تولید محصول سالم تر شاهد افزایش محصول نیز خواهید بود.

برای آگاهی از زمان درست مبارزه با این آفت خطرناک با ما همراه باشید. 

nasiri

nasiri

کدامیک برای سرمایه گذاری در اولویت است،انگیزه ویا توانایی؟

بدون شک توانایی گزینه اول است.بالا بردن انگیزه ،هزینه بر است و زمان زیادی نیاز دارد.ساده سازی نحوه ی استفاده از محصول و خدمت باعث ترغیب و بالا بردن انگیزه در افراد می شود و تاثیر زیادی بر الگوی رفتاری خواهد داشت ؛بنابراین باید سعی کرد که نحوه ی استفاده از محصول و خدمت را تا جایی که امکان دارد ساده کرد تا در رقابت بازار پیروز شد.

nasiri

nasiri

"عامل بیماری"

عامل این بیماری سه گونه قارچ می باشد که تولید  Blight می کند.

Botrytis squamosal

B.cinerae

B.allii

در ایران مهمترین عامل پوسیدگی پیاز B.alliiمی باشد.

"شرایط مساعد بیماری"

 _شرایط مرطوب

_عدم تهویه مناسب

_در پیاز بذرزادهم می شود

_اسکرولت در بقایای گیاهی به مدت زیادی باقی مانده و پایداری قارچ را فراهم می کند 

_پیازهای سفید رنگ که بافت ابدار دارند در مقابل بیماری حساس تر از پیازهای قرمز وزرد می باشد.

"علائم بیماری"

_پوسیدگی عمیق قهوه ای با کپک خاکستری روی ان و اسکلروت های سیاه از علائم پوسیدگی گردن پیاز است.

_ابتدا به صورت نرم شدن فلس های خارجی در محل ایجاد زخم یا گردن  پیاز می باشد که این حالت لهیدگی و پوسیدگی نرم به فلس ها نیز سرایت می کند.

_گونه B.squamosal تولید سوختگی بسیار شدید در برگ می کند و گیاه را از بین می برد.

_ در گونه B.cinerae تنها نقاط ریز قهوه ای روی برگ ایجاد شود.

_B.allii عمدتا به غده حمله می کند و به عنوان پاتوژن برگی زیاد مطرح نیست ،اما گاهی به برگ های زخمی حمله کرده و موجب تولید کله های ریز می شود که بسیار کم این وضع اتفاق می افتد .

_ پیازهای الوده بوی نامطبوعی ایجاد می کند.

_توده قارچ به درون سوخ نفود کرده و باعث نرمی و ابکی شدن درون ان می گردد.

"روش پیشگیری و کنترل بیماری"

_بهداشت زراعی و حذف منابع الودگی مانند پیاز های قدیمی و بیمار

_خودداری از ابیاری مزرعه حداقل سه هفته قبل از برداشت 

_جلوگیری از وارد نمودن زخم به پیاز در موقع برداشت 

_خشک کردن پیاز قبل از انبار 

_دقت شود که پس از برداشت و قبل از خشک نمودن پیاز ها نباید برگ ها را قطع نمود ،در غیر این صورت به علت زخمی شدن پیازها راه نفوذ مناسبی برای ورود قارچ به داخل پیاز به وجود می اید.

_سمپاشی با دی تیوکارباماتها

با استفاده از "پهپاد کشاورزی سیرنگ" در کمترین زمان سمپاشی کنید.

 

 

behtuyi

behtuyi

 بیماری زنگ سیر یکی از مهم‌ترین بیماری‌های سیر است که مورد توجه بوده.

 در ابتدا به صورت جوش‌های ریز قهوه‌ای رنگ روی برگ‌ها دیده شده که در صورت شدت بیماری، جوش‌ها به صورت نوار‌های برجسته قهوه‌ای رنگ سطح برگ‌ها را فرا گرفته و اگر به موقع با آن مبارزه نشود، بوته‌ها ضعیف شده، حبه‌ها ی سیر کوچک می ماند و در نتیجه شاهد کاهش عملکرد محصول خواهیم بود.

تجربه تیم ما سیرنگی ها نشان داده سمپاشی توسط پهپاد کشاورزی سمپاش سیرنگ،سبب شده آفت مورد نظر در بازه ی زمانی بسیار کوتاهی از بین رفته و کنترل گردید..

و بهره بردارها از ضرر اقتصادی پیش بینی نشده ای نجات پیدا کردند.

mvali

mvali

سفیدک داخلی انگور 

بیماری گیاهی سفیدک داخلی به نام های سفیدک کرکی یا دروغین نیز شناخته می شود.

علائم بیماری گیاهی سفیدک داخلی ابتدا روی سطح فوقانی برگ بصورت لکه هایی به رنگ زرد کم رنگ با ظاهری روغنی و بدون حاشیه دیده میشود. در سطح زیرین همین قسمت های آلوده ، اسپورهای قارچ به صورت کرک های خاکستری یا سفید ، ظریف و متراکم تشکیم میگردد. لکه ها به تدریج به هم پیوسته و سطح وسیعی از برگ خشک شده و در نهایت به رنگ قهوه ای در می آید. آلودگی برگ ها مهم ترین منبع برای آلودگی میوه ها میباشد. برگ های شدیدا آلوده نیز خزان میکنند.

راه های پیشگیری و کنترل بیماری سفیدک داخلی انگور: 

- زه کشی تاکستان ها به منظور پیشگیری از جمع شدن آب راکد و کاهش رطوبت

- جمع آوری ، زیر خاک کردن یا سوزاندن برگ ها در انتهای فصل

- هرس سر شاخه های آلوده و انهدام آنها

- هرس اندام های سبز نزدیک به زمین

- سم پاشی با بردوفیکس به شرح زیر:

سم پاشی با بردوفیکس 10 در هزار پس از برداشت محصول

سم پاشی با بردوفیکس 10 در هزار قبل از تورم جوانه ها 

در صورت مساعد بودن شرایط محیطی مناسب برای رشد قارچ ، تکرار سم پاشی با بردوفیکس 5 در هزار بعد از گلدهی هر 10 روز یکبار تا برطرف شدن عوامل مساعد ضروری است.

behtuyi

behtuyi

واقعیت این است که هرچه مشتریان بیشتر به شما اعتماد کنند،ترس آنها از اشتباه کردن فرو می ریزد و در رابطه ی خرید و فروش با مشکل کمتری رو به رو می گردند.وقتی اطمینان و اعتماد مشتری به شما افزایش می یابد،ترس از اشتباه کردن کمتر می شود.

بنابراین وظیفه ی شما این است که اعتماد و اطمینان مشتری را به خودتان افزایش دهید.

باید طوری رفتار کنید که مشتری باور کند شما فروشنده ای کم ریسک به حساب آیید و بتوانید کالایی مرغوب ارائه دهید.

nasiri

nasiri

"عادت ها"

عادت ها،  بیرون از منطقه ی عادت (جایی که رفتار و عکس العمل با تفکر و اختیار رخ می دهد) نمی توانند تغییر یابند .محصولات شکل دهنده ی عادت ، اوایل به صورت محصولاتی که "بد نیست آن را داشته باشیم" نفوذ در مشتریان را شروع می کنند،اما به محض این که عادت شکل گرفت ،می شود "باید آن را داشته باشیم".

nasiri

nasiri

"ذرت"

ذرت گیاهی است که از منظر کشاورزی از دو جهت حائز اهمیت است.

اول اینکه:این گیاه در حالت کاشت به صورت علوفه ای بخش بزرگی از نیازهای علوفه ای دام در دنیا را تامین می کند

دوم اینکه:دانه های این گیاه در صنایع روغن کشی و سایر صنایع غذایی مانند تولید نشاسته ، گلوتن،آلبومین و سایر مواد این چنینی کاربرد دارد.

از جمله آفات ذرت،شب پره زمستانی یاکرم طوقه بر است.

علائم خسارت آفت کرم طوقه بر ذرت:لارو های این پروانه از پارانشیم برگ تغذیه کرده ودر محل طوقه سبب قطع ساقه و آوندها می گردند که در نتیجه بوته های قطع شده به زمین می افتد.

مبارزه با کرم طوقه بر ذرت :از بین بردن بقایای محصول و علف های هرز ،شخم و یخ آب در کاهش آفت موثر می باشد.مبارزه شیمیایی با استفاده از آلدرین 40 % به میزان 2.5 تا 3 لیتر خالص در هکتار (قبل از کاشت و حین کاشت ) همچنین طعمه گذاری با گامکسیان ،سم پاشی با دیپترکس 50% به میزان 2 لیتر در هکتار هنگام تفریخ تخم ها و یا استفاده از توکسافن به میزان 2.5 تا 3 لیتر برای ذرت دانه ای در هر هکتار توصیه می گردد.

 باپهپاد کشاورزی سیرنگ کار با سهولت و سرعت بسیار بالایی انجام می پذیرد.

behtuyi

behtuyi

عمق باور شما به خوب بودن کالایتان و اعتقاد شما به شرکتی که برای او کار می کنید نیز تاثیری فراوان روی مشتری می گذارد.وقتی باورتان درباره خوب و مرغوب بودن کالایتان را با میل کمک به مشتری برای اینکه زندگی و کارش را متحول سازید ترکیب می کنید،مشتری به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و متقاعد می شود که از شما خرید کند.

behtuyi

behtuyi

برگزاری دوره  آموزشی کاربرد پهپاد در کشاورزی در روزهای  یکشنبه و دوشنبه ،۱۸ و ۱۹ مهر ماه۱۴۰۰ در مرکز آموزش و ترویج امام خمینی (ره) البرز 

شرکت پروازیاران سیرنگ

mvali

mvali

پهپادها ، مانع جنگ

ازابتدای ایجاد تمدن ها در کنار رودخانه های بزرگ جنگ بر سر آب و منابع آن وجود داشته است. در ابتدا ، جوامع و تمدن ها در کنار رودخانه های بزرگ شکل گرفتند. این جوامع کشاورزی را به عنوان شغل روزانه خود انتخاب کردند و از طریق ایجاد نوعی نظام ، توانستند اولین شهرهای دنیا را ایجاد کنند.

با این حال دانشمندان پیش بینی کرده اند که جنگ جهانی سوم بر سر آب خواهد بود و آب کره زمین رفته رفته رو به اتمام است و در آینده ای نه چندان دور با کمبود جدی آب روبرو میشویم.

پهپاد های کشاورزی سیرنگ با 97 درصد کاهش مصرف آب و صرفه جویی که در مصرف آب میکند ، باعث میشود تا ذخایر آب کشورمان به سرعت خالی نشده و در دراز مدت شاهد کمبود آب نباشیم.

 

nasiri

nasiri

سرمازدگی بوته سیب زمینی در نواحی پائین دست یا کم ارتفاع مزرعه رخ داده و در عرض های جغرافیای بالا در هر زمانی از فصل رشد می تواند رخ دهد .دمای صفر درجه می تواند منجر به ایجاد علائم در بوته شود.این علائم پس از چند ساعت از برطرف شدن سرما و یخبندان با اب سوختگی برگ ها و در نهایت پلاسیدگی و سیاه شدن سبزینه منجر می شود .اما اگر میزان سرما و زمان قرار گرفتن بوته در معرض سرما زیاد نباشد علائم به صورت تغییر رنگ زرد تا قهوه ای روشن و در راس گیاه به ویژه قاعده برگهای جوان مشاهده می شود . 

با توجه به تجارب به دست آمده بوته سیب زمینی در اوایل رشد ،قبل از رسیدن به ارتفاع 20 سانتی متر تحت تاثیر سرمای دیررس بهاره و همچنین در اواخر فصل رشد یعنی در زمان اوج رشد غده تحت تاثیر سرمای زود رس پائیزه حساسیت بیشتری دارد.

با استفاده از "پهپاد مه پاش گرمایی" با ایجاد هاله ای از مه گرم می توانیم از سرمازدگی جلوگیری کنیم.

 

rakhshani

rakhshani

شپشک توت (pseudaulacaspis pentagona (targioni

در حـال حاضر شپشک تـوت مهمترین افت خسارت زای درختان کیوی فروت کشور است. این شپشک از حشـرات سپـردار می باشـد که در منـاطق گـرمسیر و معتـدل مرطوب دنیـا فعـال است. این افت چنـد میزبانه است و مهمترین میزبان های ان درختانی نظیر هلو- الو- گوجه -بادام – گردو- بید – زیتون- زبان گنجشک –  گروهی از درختان غیر مثمر صنعتی و حتی گل های زینتی مانند شمعدانی و یاس هستند. شپشک توت اولین بار در سال 1343 هـمراه با قلـمه های اصلاح شـده توت از ژاپن به استان گیلان وارد شد وبه دلیل عدم رعایت قرنطنه داخلی پس از چند سال به سایر استانها منتقل شد.در حال حاضر بهترین نوع سم پاشی سمپاشی با پهپاد کشاورزی هست.

nasiri

nasiri

"عادت"

_عادت ،رفتارهایی است که بدون تفکر آگاهانه _ویا تفکر به مقدار خیلی کم-انجام می شوند؛

_تجارت هایی که عادت های مشتری را می سازد،یک مزیت رقابتی مهم برای خود ایجاد می کنند؛

_با توجه به مدل هوک ،یک مشکل و راه حل ان تا حدی استمرار می یابد که تبدیل به عادت شود؛

"مدل هوک"

مدل هوک دارای چهار مرحله است:محرک،کنش،پاداش متغیر و سرمایه گذاری

 چگونه شرکت های مختلف ایجاد عادت می کنند؟

آنها عادت را می سازند.شرکت های کوچک و بزرگ و جدید ،کاربران خود را از طریق فعل و انفعالاتی که من اسمشان را قلاب می گذارم ،هدایت می کنند و رفتار انها را کاملا دگرگون می سازند .هر چه کاربران بیشتری در این قلاب گیر کنند احتمال اینکه استفاده از کالایی برایشان به عادت تبدیل شود بیشتر است.

 

 

rakhshani

rakhshani

لیندا هیل استاد دانشکده کسب وکار هاروارد نظریه داد که مدیران جدیدخیلی زود یاد میگیرند که وقتی به زیردستان مستقیمشان میگویند فلان کار را انجام بدت لزوما پاسخ مثبت را دریافت نمیکنند در. واقع هرقدر یک نیروی کار مستعدتر احتمال حرفشنوی و بله قربان گویی او پایین میاید

behtuyi

behtuyi

لحن و صدا و صحبت شما بسیار موثر است

 

روشن و شفاف حرف زدن روی خریدار تاثیر می گذارد.کسانی که کلمات آخر عبارات خود را محکم بیان می کنند،در مقایسه با کسانی که به تدریج لحن صدایشان نرم مي شود،از شرایط بسیار بهتری برخوردارند.

وقتی با اعتماد به نفس حرف می زنید،به نظر متقاضی چنین می رسد که کالا یا خدمت شما از ارزش بیشتری برخوردار است.

 

behtuyi

behtuyi

 

بیشترین آسیب گیاهان در زمان سرمازدگی، موقعی است که آفتاب طلوع می‌کند؛ با گرم شدن ناگهانی شکوفه‌ها پس از یخ زدگی باعث می‌شود بافت آن‌ها به شدت آسیب دیده و از بین بروند. بنابراین زمان طلایی مقابله با سرمازدگی، نزدیک به طلوع آفتاب است؛ زیرا که حرارت دادن با مه، روند گرم شدن شکوفه‌ها را کندتر می‌کند. از آنجا که سرمازدایی در طول شب توسط پهپاد هزینه بر است، می‌توان از پهپاد تنها یک بار و در زمان طلایی سرمازدایی استفاده کرد.

از پهپاد مه پاش علاوه بر سرمازدایی، در مبارزه با آفات باغ‌ها نیز استفاده می‌شود. مزیت این مدل آفت زدایی نسبت به سم مایع این است که بخار می‌تواند کل نواحی درختان را در بر گیرد.و در واقع با میزان سم کمتری می توان با پهپاد مه پاش سیرنگ مبارزه ی به سزایی انجام داد.

در اسلاید بعدی با  مدل پهپاد مه پاش سیرنگ همراه ما باشید.

 

nasiri

nasiri

"آفت عسلک"

میزبان های ان را درختان مرکبات به ویژه پرتغال ،لیمو شیرین،لیمو ترش و همچنین درختان غیر مثمری نظیر زبان گنجشک و اقاقیا تشکیل می دهند .

"خسارت"

این حشره ،گاه خسارت متوسطی را در درختان مرکبات به بار می آورد.این افت اغلب در سطح زیرین برگها زندگی می کند و از شیره گیاهی تغذیه می نماید .خسارت این افت نسبتاً کم و درجه دوم اهمیت قرار دارد.

"زیست شناسی"

معمولاً در پشت برگهای مرکبات مبتلا به آفت عسلک ،تعداد زیادی نقاط سیاه رنگ که در واقع پوره ها و پوپاریوم های عسلک می باشند دیده می شود.تعداد نسل این افت در شرایط اب و هوایی مختلف متفاوت بوده و 3_6 نسل در سال می باشد.

"کنترل"

خسارت این آفت در ایران کم و در حدی نیست که سمپاشی علیه ان ضرورت داشته باشد.

 

nasiri

nasiri

تو زمانی قادری خودت را باور کنی که...

_ارزشمند بودنت را وابسته به موفقیت در کارت یا عقیده ی دیگران در مورد خودت ندانی.

_وقتی مرتکب اشتباهی می شوی ،هر نتیجه ای هم داشته باشد ،به راحتی ان را بپذیری.

_خودت را دست کم نگیری و بیشتر به خودت اهمیت بدهی.

_بدانی که با شهرت و قدرت و دارایی نمی توان عشق بیشتری به دست اورد و همین حالا هم به قدر کافی محبوب هستی.

 

 

nasiri

nasiri

چین اول یونجه های بیش از 5 سال برای تولید علوفه: اقتصادی نبود ولی برای تولید بذر مناسب می باشد.در چین اول جمعیت انها بسیار پائین بوده و با کنترل سر خرطومی برگ یونجه و علف های هرز می توان بذر یونجه را با حداقل خسارت سن های جنس لیگوس و سن سبز یونجه برداشت نمود.بدین منظور چند روش کنترل افات و علف های هرز یونجه و سن های لیگوس چین اول به این شرح مورد ارزیابی قرار گرفتند

1)فیزیکی:  به کارگیری شعله افکن در 10 فروردین

2)به کارگیری سم سومیسیدین در15فروردین ماه برای کنترل سر خرطومی برگ یونجه + سمپاشی با اندو سوفان برای کنترل سن ها در موقع ظهور غنچه های سبز گل دهنده با استفاده از پهپاد کشاورزی

3) کاربرد پارا کوآت در اواخر فروردین ماه به منظور کنترل علف های هرز و از بین بردن بقایای الوده به تخم افت 

بنابراین با کنترل سر خرطومی و علف های هرز چین اول و یک سمپاشی در موقع ظهور غنچه های سبز علیه سن های لیگوس در مزارع یونجه های بیش از پنج ساله امکان برداشت بذر مناسب و با راندمان بالا در واحد سطح میسر می باشد.

 

 

 

nasiri

nasiri

مرحله تسلیم و پذیرفتن عذرخواهی یک دقیقه ای ،دو بخش دارد:

بخش اولش درباره تو و فهمیدن و درک این است که اشتباه کردی.

دومین بخش این است که مطمئن شوی شخص یا اشخاصی که ازارشان داده ای ،احساس کنند تو می دانی که مرتکب اشتباه شدی

آنچه همیشه باید به خاطر داشته باشی این است:

یک دقیقه صادق بودن با خود با ارزش تر از روزها،ماه ها یا سال ها فریب دادن خود است"

behtuyi

behtuyi

مشکلات موجود در تغذیه باغ های چای:

یکی از مشکلاتی که در سال های اخیر در مزارع چای شمال کشور اتفاق افتاده است، اسیدی شدن حدود نیمی از خاک های باغات چای است که pH خاک آن ها کمتر از 4 شده است (pH بهینه برای باغ چای 5.5 تا 4.5 است.) در pH های پایین عملکرد و باردهی باغ های چای کم شده، مسمومیت آلومینیوم در خاک اتفاق می افتد و  در نتیجه شرایط برای فعالیت نماتد زخم ریشه چای فراهم می گردد. برای حل مشکل اسیدی شدن خاک باغات چای باید فرمول درست کودی در باغات استفاده گردد. در اولین قدم برای اصلاح خاک مزارع چای پیشنهاد می شود اصلاح کننده های آهکی در اواخر زمستان به خاک اضافه شود. یکی از اصلاح کننده ها، سنگ آهکی دولومیت است که به دلیل داشتن منیزیم برای مصرف دی چای کاری بسیار مناسب است.ما سیرنگی ها با همکاری سازمان چای کشور در پروژه های پژوهشی محلول پاشی ریز مغذی بهمراه نیتروژن  توسط پهپاد کشاورزی صورت گرفته شاهد افزایش ۵۰ درصدی عملکرد بودیم.

mvali

mvali

در شالیزار های کشور ، کشاورزان و شالی کاران عزیز به علت تماس مستقیم با شالیزار ، مورد گزند حیوانات آبزی از جمله مار ، زالو و ... میگیرند. شالی کاران نیاز دارند برای سمپاشی به داخل شالیزار بروند که همین امر موجب به خطر افتادن آنها می شود. کشاورزان عزیز برای جلوگیری از اینگونه خطرات احتمالی و همینطور گزش موجودات آبزی بهتر است از پهپادهای کشاورزی سیرنگ استفاده کنند که در ارتفاع و بدون تماس مستقیم با شالیزار و خود کشاورز ، سمپاشی را بدون فوت وقت انجام می دهد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های 02144166975 و 09925482922 تماس حاصل فرمایید.

behtuyi

behtuyi

20L drone sprayer sirang☑✅☑

 

☑✅☑پهپاد محلول پاش ۲۰ لیتری سیرنگ

 

✅☑دارای ماژول ارتفاع و مانع

 

✅☑دارای دوربین

 

 

✅☑دارای یکسال خدمات پس از فروش رایگان

 

nasiri

nasiri

تنوع آفات مرکبات و تراکم ان ها در نواحی مرکبات خیز شمال به علت متعادل بودن دما ،بالا بودن میزان بارندگی و رطوبت نسبت به جنوب کشور بسیار زیاد است.شناخت درست بیولوژی آفات مرکبات و بکارگیری روش های صحیح و به موقع مبارزه علاوه بر کنترل انها کاهش مصرف سموم ، حداقل تاثیر روی دشمنان طبیعی وتخریب عوامل محیط زیست را به دنبال دارد.در حال حاضر مهمترین آفات درختان مرکبات در کشور حشرات ،کنه ها و نرم تنان می باشند.

"بیماری تریپس مرکبات"

تریپس مرکبات از آفات باغات مرکبات در جنوب و بعضی از نواحی شمال کشور است.لارو سن یک خیلی کوچک است اما لارو سن دوم استوانه ای شکل و بدون بال و به اندازه حشره کامل است.حشرات کامل تریپس مرکبات به رنگ زرد نارنجی با بال های ریشکدار می باشند که تخم های خود را روی برگ ها،میوه ها و سر شاخه های جوان می گذارند.

این تریپس هر 2 تا 3 هفته یک نسل ایجاد می کند .تریپس مرکبات معمولا به جوانه ها و سر شاخه های حامل گل و میوه حمله می کند .با رشد میوه پوست در اطراف محل خسارت به سمت بیرون رشد می کند و دایره مشخص چوب پنبه ای روی پوست ایجاد می شود .روی برگ های جوان خسارت آفت باعث ایجاد رگه خاکستری در هر دو طرف رگبرگ میانی و بد شکلی برگ ها می شود.

"روش های کنترل"

سم پاشی درختان با پهپاد کشاورزی  بلافاصله بعد از گل در باغات دارای سابقه آلودگی و با مشاهده آفت با یکی از ترکیبات نفوذی یا سیستمیک فسفره صورت می گیرد.

behtuyi

behtuyi

مشتری باید احساس کند،فروشنده بیش از آنکه بخواهد به فروش فکر کند،می‌خواهد به مشتری به هدفش برسد.

هرچه بیشتر نیازهای مشتری برطرف شود،کالا راحت تر عرضه می شود.

nasiri

nasiri

"سخت ترین و مشکل ترین بخش عذرخواهی ،تشخیص و پذیرش این است که تو مرتکب اشتباه شده ای"

وقتی افراد سعی می کنند دیگر با واقعیت کاری نداشته باشند یا وانمود می کنند هرگز اتفاقی نیفتاده یا می گویند  تقصیر انان نبوده ،سعی دارند انکار کنند.کسانی که انکار می کنند ،دیگر معنای واقعیت را نمی دانند.انها نمی توانند عذرخواهی کنند،چرا که خودشان را توجیه می کنند که اشتباهی مرتکب نشده اند و مقصر نبوده اند.انها هرگز نمی توانند بپذیرند که اشتباه کرده اند.

علت اصلی بیشتر مشکلات واقعیتی است که تو خواهان رو به رو شدن با ان نیستی.

behtuyi

behtuyi

 

کیوی

Kiwi Tree

نام علمی:Actinidia delicious

پوسيدگي ميوه  Botrytis Fruit Rot   

عامل بيماري : Botryits cinerea

علائم : ميوه هاي آلوده دچار پوسيدگي نرم مي شوند كه در اين حالت ميوه ها از بین رفته، در انبار بشكل  قارچ قهوه اي خاكستري دیده مي شود.

شرح بيماري : این علائم بيماري بطور معمول در ميوه هاي  تازه دیده نمی شود. اغلب آلودگي در زمان گلدهي رخ مي دهد . همچنان كه ميوه ها به بلوغ مي رسند ،‌اين پاتوژن رشد خود را از سر گرفته و باعث پوسيدگي بعد از برداشت مي شود. اين پاتوژن نياز به وجود آب آزاد براي جوانه زدن اسپورها و آلودگي دارد ،‌بنابراين اين بيماري وقتي كه هواي باراني در زمان گلدهي اتفاق افتد ،‌شديدتر خواهد بود.

كنترل : سمپاشي با قارچ كشها وقتي كه هواي باراني يا آبياري باراني در طي گلدهي انجام ميگيرد بايد صورت گيرد.

در نتیجه در این عرصه کاربرد پهپاد کشاورزی سمپاش و محلول پاش بسیار حائز اهمیت بوده..

زیرا بر فراز درخت و بوته های کیوی محلول پاشی  بهمراه همسان سازی آبياري باراني صورت گرفته و بالاترین کارآیی را خواهد داشت.

behtuyi

behtuyi

دوره آموزشی تخصصی پهپادهای کشاورزی

 

دوره ای که برای آموزش خلبانان و متخصص پرواز در نظر گرفته است،از دو بخش نظری و عملی تشکیل شده است.

بخش نظری شامل کلاس آموزشی تشریح تئوری پرواز برای خلبانان و متخصصین پرواز است.در ادامه به آموزش پرواز با کوادکوپتر پرداخته خواهد شد.

پس از آن آموزش نظری ادامه خواهد یافت.و سپس به آموزش عملی محلول پاشی با پهپاد و موارد مهمی که باید در آن مد نظر داشت پرداخت می شود.

 

 

در نهایت یک عملیات سمپاشی با پهپاد کشاورزی بصورت اجرایی و کاربردی برای آشنایی بیشتر کار آموزان انجام خواهد شد. 

 

 

mvali

mvali

کرم سیب

این آفت از این جهت که به میوه‌ها حمله‌ور می‌شود پرخسارت‌ترین آفت سیب محسوب می‌گردد

شب‌پره‌های ماده، تخم‌های خود را به‌صورت تکی بر روی برگ، میوه، و شاخه‌های درخت گذاشته و لاروهای تازه خارج شده از تخم‌ها، به میوه‌های درحال‌رشد گیاه حمله‌ور می‌شوند.

این لاروها می‌تواند با بروز گندیدگی و آلودگی‌های قارچی نیز همراه باشد و در نتیجه آن میوه‌ها از بین بروند.

کشاورزان با استفاده پهپاد های کشاورزی سیرنگ به راحتی میتوانند تمامی آفات را از بین ببرند و نگران کاهش محصول و افزایش آفت زدگی محصول خود نباشند.

rakhshani

rakhshani

میزان باردهی نهال انگور ریش بابا:  اگر باغدار بتواند شرایط اولیه و نیز نیاز های مهم انگور مانند؛ آبیاری به موقع، هرس، کود دهی و … را برای انگور فراهم کند می توان حدود ۲۰ الی ۴۵ تن در هر هکتار از آن برداشت نمود. اگر منطقه ای که کاشت درخت مو (انگور) در آن اتفاق می افتد برای این نوع انگور مناسب باشد این میزان باردهی نیز افزایش خواهد یافت.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان: به میزان قابل قبولی در برابر سرما مقاوم بوده و می تواند دمای ۲۰ الی ۲۵ درجه زیر صفر را به خوبی تحمل کند. البته در این زمینه باید گفت که تحمل گرمای تابستان نهال انگور ریش بابا نسبت به تحمل سرمای زمستانه آن بیشتر است و تا ۴۰+ الی ۴۵+ درجه و یا بیشتر را می تواند تحمل کند سم پاشی با پهپاد به راحتی و بدون فوت وقت انجام میشود

nasiri

nasiri

هرگاه ذهنت از طریق تمرین های تمرکز نیرومند شود و اتکاء به نفس بیابی،در خواهی یافت که مشکلات زندگی دیگر تو را به چنگ نمی گیرد.

خواهی فهمید که چیزها همانقدر مهم هستند که ذهنت انها را مهم بداند.مشکل تا وقتی مشکل است که تو آن را به مشکل بدل کنی.

هر چه ذهنت نیرومندتر باشد ،مشکلاتت ناچیزتر خواهد نمود.این منشاء ارامش درون است پس تمرکز کن.

nasiri

nasiri

 

در حال حاضر "شپشک توت" مهمترین افت خسارت زای درختان کیوی فروت کشور است.این شپشک از حشرات سپردار می باشد که در مناطق گرمسیر و معتدل مرطوب دنیا فعال است.

"خسارت"

این افت عموماً روی شاخه ها و تنه درخت مستقر و به ندرت روی برگ و میوه مشاهده می شود .شپشک توت با فرو بردن خرطوم در بافت گیاه از شیره ان  تغذیه می کند و باعث ضعف گیاه تا ریزش برگ و در نهایت خشکیدگی ان شده و در حالت طغیانی با استقرار روی میوه از بازار پسندی ان می کاهد.

"مدیریت آفت"

_فاصله کاشت مناسب :کاشت متراکم

_هرس مناسب

_حذف شاخه های آلوده به شپشک

_رعایت اصول صحیح مصرف اب

"کنترل مکانیکی"

 پاک کردن آفت از روی تنه و شاخه های درختان آلوده با استفاده از گونی کنفی و وسایلی نظیر ان در کاهش جمعیت آفت بسیار موثر است .این روش در باغ های کوچک امکان دارد.

"کنترل شیمیایی"

کنترل این آفت به واسطه داشتن سپر حفاظتی سخت و نیز چند میزبانه بودن بسیار مشکل است.سمپاشی با پهپاد کشاورزی در باغ های به شدت الوده بلافاصله پس از هرس زمستانه کیوی (از 15 دی تا 16 بهمن ) با یکی از سموم رایج توصیه می شود.

nasiri

nasiri

"کرم خوشه خوار انگور"

مرفولوژی

حشره کامل :شب پره با بال باز به عرض 12_13 میلیمتر.رنگ عمومی بدن قهوهای ولک های روشن روی بالها

نحوه خسارت

لارو سن اول از تخم ها خارج شده و تارهای عنکبوت مانند میتنند و از غنچه ها تغذیه می کنند و سبب خشک شدن و ریزش برگها می شوند .لارو نسل دوم از غوره و  لارو نسل سوم از حبه های انگور تغذیه می کنند.

اوایل بهار با ظاهر شدن خوشه های گل تارهای عنکبوت مانند لابه لای ان که باعث فشرده شدن غوره می شود و لاروها بر روی غنچه بر هم پیچیده شده و غنچه را از بین می برند .بعد از ظهور غنچه ،لارو ان را می خورد.نسل بهاره که به خوشه های گل اسیب می رساند معمولا زیاد نمی باشد و خسارت وارده در حدی نیست که نیازی به مبارزه داشته باشد.موقعی که غوره ها به اندازه عدس و یا حداکثر به اندازه نخود شده اند جمعیت افت در حدی است که می تواند زیان قابل توجهی و نتیجتاً کاهش چشم گیر محصول را به دنبال داشته باشد.

در این موقع لازم است که با استفاده از پهپاد کشاورزی از سموم فسفره مثل ازینوفوس متیل یا زولون ویا دیازینون برای سمپاشی استفاده کرد.

askari

askari

کاربرد سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) در کشاورزی

 

استفاده از موقعیت‌یاب یا همان جی‌پی‌اس در کشاورزی باعث شده تا موقعیت‌یابی و نقشه‌کشی زمین‌ها بسیار آسان شود. همانطور که می‌دانید امروزه گیرنده‌های (GPS) در همه‌ی تلفن‌های هوشمند وجود دارد.  همین امر باعث شده تا قیمت این گیرنده‌ها به شدت کاهش یابد و استفاده از آن زیاد شود. با استفاده از این گیرنده‌ها به سادگی می‌توانید با سیستم مرکزی زمین کشاورزی خود ارتباط برقرار کنید و کارهایی مثل آبیاری وسمپاشی و کوددهی را انجام دهید.

پهپادهای کشاورزی سیرنگ پیشرو در ارائه خدمات کشاورزی 

behtuyi

behtuyi

به گزارش سازمان  محیط زیست،با اشاره به اینکه این نوع سنبل با سنبلهای زینتی به لحاظ ظاهری و خصوصیات گیاه‌شناسی تفاوت دارد و نباید آن ها را با هم اشتباه بگیریم.

وی با ابراز تأسف از اینکه به دلایل زیبایی گل های سنبل آبی،این گیاه در گلفروشی ها عرضهمی شود و حتی این روزها در سطحمعابر شهری نیز به فروش می رسد،به شهروندان تأکید کرد از خرید سنبل آبی خودداری کنند.زیرا ریشه های این گیاه جاذب آلاینده‌ها، فلزات سنگین و مواد سمی است و گیاهی سمی و احتمالا سرطانزا شناخته شده است.

 

ما برای مقابله با این علف هرز مهاجم سمی می توانیم با سرعت بالای پهپاد به مبارزه برخیزیم.تا هرچه زودتر از پیشروی این هیولا مخرب با ظاهر فریبنده جلوگیری شود.

 

 

اما از چه طریق؟؟؟؟!!!!!

 

که برای آبزیان و محیط زیست مخرب نباشد.

 

 

 

 

rakhshani

rakhshani

۱-کنه سیب زمینی

کنه ها در لیست بندپایان هستند و در لیست آفات گیاهان زراعی قرار می گیرند. به طور کلی کنه های سیب زمینی شاخک دار نیستند و به طور کلی بدن آنها دارای دو قسمت سر سینه و شکم است. کنه های سیب زمینی اغلب دارای ۴ جفت پا هستند. این بیماری سیب زمینی اگر به دقت بررسی نشود مشکلات زیادی ایجاد می کند. سیستم تولید مثل در کنه ها اغلب دو جنسی است و اغلب کنه ها تخم گذار هستند. در صورتی که آبیاری بارانی در مزارع سیب زمینی و بادمجان صورت بگیرد بر روی جمعیت آفت کنترل قابل قبولی دیده می شود و در نهایت وقتی که کاهش درجه حرارت و افزایش رطوبت نسبی صورت بگیرد جمعیت کنه ها کاهش می یابد.

۲-کرم سیب زمینی

کرم های مفتولی اصلی ترین جانوران آسیب رسان به سیب زمینی ها هستند. این کرم ها به اندام های رویشی گیاه خسارت وارد می کنند. بهترین روش جلوگیری از مهاجرت آفت بوده و استفاده زیاد از سموم شیمیایی می بایست متوقف شود. رویکرد آبیاری مناسب و همینطور خاک دهی روی غده ها از دیگر مواردی است که می بایست رعایت شود. نوردهی اهمیت بسیار زیادی دارد.سم پاشی کلیه این موارد با پهپاد کشاورری ممکن هست.

nasiri

nasiri

همه رویدادهای زندگیت آینه یی است که اندیشه هایت را باز می تاباند.اگر به پذیرش این توهم گسترده که عوامل بیرونی زندگیت را تعیین می کنند ادامه بدهی،ذهنت نخواهد توانست این اصل را دریابد.هر چیزی که برایت پیش می آید محصول اندیشه های توست.

بزرگترین مانع کامیابی ،مانع ذهنی است.حد و مرزهای ذهنی ات را بگستر تا حد و مرزهای زندگیت را بگستری.محدودیتهایت را منفجر کن تا اوضاع و شرایط زندگیت دگرگون شود.

behtuyi

behtuyi

باید با مشتری مصاحبه و گفتگو کنید و از او سوال نمایید.از جوابهایی که می گیرید

یادداشت برداری کنید.اگر احساس می کنید از شما برای افزایش اطلاعات آنها کاری بر می آید،این کار را بکنید.

سعی کنید با مشتری رابطه برقرار کنید.

هرچه مشتری شما بیشتر آرامش داشته باشد و هرچه بیشتر نظراتش را با شمادر میان بگذارد،احتمال فروش کردن شما افزایش می یابد.

تازه های وبسایت

 نقش ریزمغذی‌ها در گیاهان

نقش ریزمغذی‌ها در گیاهان

 عناصر غذایی در گیاهان

آهن (Fe) : افزایش قدرت جوانه زنی بذر، سبزینگی گیاه، رشد و فتوسنتز

روی (Zn) : جلوگیری از ریزش گل و جوانه‌ها، گرده افشانی، تشکیل میوه و دانه

بر (B) : رشد ساقه و ریشه، ترمیم بافت‌های آوندی، تشکیل جوانه‌های برگ و گل، تولید میوه و دانه

مس (Cu) : رشد و فتوسنتز، تشکیل میوه، افزایش دانه‌بندی، افزایش طعم و رنگ میوه

منگنز (Mn) : افزایش جوانه‌زنی بذر، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها، زودرسی محصول

مولیبدن (MO) : تثبیت بیولوژیک نیتروژن، کاهش تجمع نیترات در گیاه

سیلیسیم (Si) : افزایش مقاومت به ورس، آفات و بیماری‌ها، افزایش جذب فسفر

کبالت (Co) : تاثیر بر تثبیت بیولوژیک نیتروژن، افزایش فتوسنتز

نیکل (Ni) : فعال‌سازی آنزیم اوره و کاهش سمیت اوره در گیاه، تولید متابولیت‌های ثانویه

گاوهایی که عینک واقعیت مجازی می‌زنند

گاوهایی که عینک واقعیت مجازی می‌زنند

این روز‌ها تقریباً همه ما با عینک‌های واقعیت مجازی آشنا هستیم، این نوع عینک‌ها علاوه بر انسان‌ها برای حیوانات نیز استفاده می‌شوند. به نقل از نیویورک پست، برای انسان‌هایی که در طول زمستان در داخل خانه گیر کرده‌اند، عینک واقعیت مجازی یک موهبت محسوب می‌شد، اکنون گاوها نیز در طول زمستان از عینک هوشمند استفاده می‌کنند. گاوها فکر می‌کنند بیرون و در یک زمین تابستانی هستند و به نظر می‌رسد که این نوع گاوها، شادتر از سایر گاوها باشند. این هدست‌ها با کمک دامپزشکان توسعه یافتند و در ابتدا در مزرعه‌ای در مسکو آزمایش شدند.

ایزت کوکاک، یک دامدار در ترکیه، عینک واقعیت مجازی را برای افزایش تولید شیر گاوها امتحان کرد و این کار نتایج مثبتی داشت. ایزت آن را روی دو گاو آزمود و شیر خروجی آنها از ۵.۸ گالن به ۷ گالن در روز رسید. ایزت که قبلاً برای افزایش بازدهی گاوها، موسیقی کلاسیک را مورد استفاده قرار می‌داد، اکنون از بازخورد حیوانات از طریق هدست‌ها بسیار راضی است، او می‌گوید آنها در حال تماشای یک مرتع سرسبز هستند، این به آنها روحیه می‌دهد و استرس کمتری دارند  و قصد دارد که مقدار هدست‌ها را افزایش دهد.

وزارت کشاورزی روسیه گفت: این سیستم  بر اساس این اصل توسعه یافته است که گاوها سایه‌های قرمز را بهتر از سایه‌های آبی و سبز درک می‌کنند.

آفت مینوز گوجه‌فرنگی

آفت مینوز گوجه‌فرنگی

 آفات گوناگون نه تنها مزارع وسیع گوجه‌فرنگی در اقلیم‌های مختلف را مورد حمله و خسارت قرار می‌دهند بلکه گلخانه‌ها هم از خطر آن در امان نیستند. یکی از این آفات مینوز گوجه‌فرنگی است. این آفت چند نسلی است، خواب زمستانه یا تابستانه ندارد و در یکسال بین ۱۰ تا ۱۲ نسل دارد. آفت مینوز یک پروانه کوچک است که در شب قدرت پرواز دارد که به آن شب‌پره می‌گویند. شب‌پره‌های بالغ به رنگ قهوه‌ای مایل به نقره‌ای هستند، لاروها به رنگ کرم یا زرد روشن تا سبز هستند.

خسارت آفت مینوز گوجه‌فرنگی

لاروهای این آفت از قسمت گوشتی برگ که بین لایه رویی و زیرین برگ است به شدت تغذیه می‌کنند و علاوه بر این باعث از بین بردن سبزینه برگ می‌شوند، فضولات سیاه آنها درون این دالان مشاهده می‌شود. در ساقه هم، لارو آفت، تونل‌هایی ایجاد می‌کند که باعث قطع شدن آوند‌ها  و کم شدن رشد گیاه می‌شود. خسارت اصلی این آفت روی میوه‌ها است که باعث فساد و نابودی میوه و کاهش بازارپسندی ان می‌شود. خسارت آفت روی میوه های سبز دیده می‌شوند  و میوه رسیده ممکن است کاملاً از بین برود. دالان‌های روی میوه که در اثر تغذیه لارو آفت مینوز ایجاد می‌شوند، می‌تواند راه ورود عوامل میکروبی و قارچی باشند که باعث ایجاد ساد روی میوه می‌شوند.

آگاهی از نحوه خسارت و راه‌های کنترل این آفت نقش موثری در کاهش کنترل این آفت دارد. رعایت تناوب زراعی، استفاده از نشاء‌های سالم، کنترل علف‌های هرز، شخم عمیق خاک و آفتاب‌دهی و در صورت لزوم کاربرد روش‌های شیمیایی برای جلوگیری از خسارات این آفت توصیه می‌شود. به کار‌‌گیری پهپاد کشاورزی برای سمپاشی باعث از بین رفتن این آفت می‌شود. 

کود سولفوپتاس

کود سولفوپتاس

کود سولفوپتاس دارای عناصر گوگرد و پتاسیم به میزان لازم است. سولفوپتاس PH سطح ریشه‌ها در خاک‌های قلیائی و شور را کاهش داده و در نتیجه حلالیت و جذب فسفر، آهن و ریزمغذی‌ها بوسیله ریشه گیاهان تسهیل می‌شود. این محصول دارای پائین‌ترین ضریب شوری و شاخص آبشوئی نسبت به سایر کود‌های پتاسیمی است. 

کود پتاسیمی مناسب برای کاهش نیترات است. با توجه به اینکه نیترات بیش از حد در موقع تشکیل میوه باعث افت کیفیت میوه می‌شود، این محصول برنامه‌های کوددهی را به منظور تامین نیاز بموقع محصول با نیترات پائین تنظیم می‌نماید.

سولفوپتاس اثر مثبت در تولید انواع ویتامین‌ها، نشاسته‌ها و قند‌ها داشته، در نتیجه ارزش غذایی محصولات را بالا می‌برد.

واجد عنصر پر اهمیت گوگرد که به صورت یون سولفات در این محصول وجود دارد که به سهولت بوسیله گیاهان جذب می‌شود و  برای ساختمان ترکیبات مهمی مثل آمینو اسید‌ها و پروتئین‌ها به کار رفته و در واکنش‌های فتوسنتز دخالت دارد. 

تماس : 09925482920

پسیل گلابی یا عسلک گلابی

پسیل گلابی یا عسلک گلابی

یکی از آفات درجه ۱ گلابی پسیل گلابی است که با نام‌های مختلفی چون شیره یا عسلک گلابی یا آفت روغن چراغی نامیده می‌شود. محل تغذیه و خسارت در درجه اول برگ‌ها هستند، به این صورت که با مکیدن شیره گیاه باعث تضعیف درخت می‌شود. عسلک بر روی برگ باعث تمرکز نور خورشید می‌شود که حالت ذره ‌بینی پیدا می‌کند و سبب سوختن برگ درخت و ریزش آنها می‌شود. پسیل گلابی فصل زمستان را به صورت حشره کامل زیر برگ‌هایی که اطراف گیاه ریخته شده‌، می‌گذراند و هم زمان با شروع رشد جوانه‌های درخت فعال می‌شود و شروع به تخم ریزی می‌کند.

 برای جلوگیری از خسارت ناشی از این آفت، نیاز است که سمپاشی با ترکیب ارگانیک پسیلا در ساعات خنک، یعنی صبح زود یا بعد از ظهر انجام شود. یکی از بهترین روش‌های سمپاشی استفاده از پهپاد کشاورزی سیرنگ است که سرعت عملیاتی بسیار بالایی دارد.

تماس با ما :

09925482920

دانه‌های روغنی

دانه‌های روغنی

دانه‌های روغنی به منظور استخراج روغن از دانه‌ آنها تولید می‌شوند، ولی به عنوان منبع با‌ ارزش پروتئین نیز مطرح هستند و بقایای محصول بعد از روغن کشی بدین منظور به کار می‌رود. هم روغن و هم کنجاله به همان اندازه اهمیت داشته و احتیاج به تجزیه‌های ویژه دارند که دقت در خلوص دانه رقم (کولتیوار) اهمیت دارد. ناخالصی بسیار کمی با سایر مواد ژنتیکی ممکن است کیفیت روغن به دست آمده را به شدت پایین آورده یا کنجاله تولیدی از آنها حاوی مواد سمی باشد؛ بنابراین تولید کنندگان بذر می‌بایست دقت ویژه‌ای برای جلوگیری از آمیزش یا آلودگی منابع نامناسب گرده داشته باشند.

نقش اسید آمینه در گیاهان

نقش اسید آمینه در گیاهان

 اسید آمینه در گیاهان از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا فرماندهی گیاه بوسیله اسید آمینه‌ها انجام می‌شود، به نحوی که کنترل :

_ رشد ریشه

_ رشد ساقه و برگ

_ جوانه‌ها

_ کلروفیل

_ رشد میوه

_ رنگ میوه

_ گل دهی

_ گرده افشانی و لقاح

_ مقاومت در برابر استرس‌ها

توسط اسید آمینه‌ها انجام می‌شود. اسید آمینه‌ها بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها هستند و به طور  کلی در بسیاری از فرآیند‌های زیستی دخالت دارند. گیاهان می‌توانند اسید آمینه مورد نیاز خود را بسازند ولی با صرف انرژی زیادی همراه است، برای جلوگیری از مصرف انرژی گیاه بهتر است اسید آمینه‌ها را به روش‌های مختلف در اختیار گیاه بگذاریم .اسید آمینه به دو گروه ضروری و غیر ضروری تقسیم می‌شوند.

گیاهان تراریخته

گیاهان تراریخته

گیاه تراریخته به گیاهی گفته می‌شود که یک یا چند ژن محدود را از گونه‌های دیگری به جز خزانه ژنتیکی آن گیاه از طریق روش‌های مدرن ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک دریافت کرده باشد‌. هدف از این کار، بهبود مقاومت گیاه نسبت به برخی از آفات یا بیماری‌های گیاهی (تنش‌های زیستی)، افزایش تحمل تنش‌های غیر زنده نظیر شوری، کم‌آبی، بهبود کیفیت و بازار پسندی محصول، افزایش تولید و عملکرد گیاه، افزایش بهره‌وری در کشاورزی و در نهایت، افزایش سطح سلامت جامعه از طریق کاهش مصرف انواع سموم و کود‌های شیمیایی است.استفاده از محصولات تراریخته همان اندازه که طرفدارانی دارد، مخالفانی نیز در دنیا دارد که بر این باورند که رهاسازی محصولات دستکاری شده ژنتیکی آثار غیر قابل جبران و شومی بر سرزمین و سلامت افراد داشته و محیط زیست را به ورطه نابودی خواهد کشاند.این عده معتقد هستند که اگر این محصولات مشکلی ندارند، چرا در بسیاری از کشورها، مصرف آن را برای گروه‌های سنی حساس مثل کودکان، مادران باردار و ...، ممنوع اعلام شده است.در میان همه مخالفت‌ها و موافقت‌ها، انجام پژوهش و بررسی‌های علمی دقیق‌تر، موضوع مورد توافق طرفین است.

آیا از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ مطلعید؟؟؟؟؟!!!!! 09922789844جهت مشاوره با خانم مهندس بهتوئی

آیا از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ مطلعید؟؟؟؟؟!!!!! 09922789844جهت مشاوره با خانم مهندس بهتوئی

مزایای پهپاد کشاورزی بر بخشی از کشاورزان گرامی ثابت شده،اما وقتش رسیده از تمایز پهپاد کشاورزی سیرنگ اطلاع پیدا کنیم.

 

 

✅✅✅تمایز ویژه پهپاد کشاورزی سیرنگ

 

✅اطلاع دارید که با مه پاش کردن محلول سطح مقطع ذرات محلول  بیشتر شده

⬅️⬅️این موضوع باعث میشود که کشاورز سم کمتری تهیه کند در نتیجه از لحاظ اقتصادی به نفع کشاورز یا بهره بردار محترم هست.

 

 

✅اطلاع دارید که نازل های پهپاد کشاورزی *سیرنگ* قابلیت سمپاشی هر نوع سمی را داراست؟؟؟!!!

 

 

⬅️⬅️⬅️آگاهی حق شماست

⬅️⬅️⬅️⬅️⬅️آگاهی از کالا⬅️⬅️خرید مطمئن⬅️⬅️آسایش تضمینی

 

برای خرید و بهره برداری از خدمات  تیم های زبده ی خلبانی 

کافی ست با شماره 09922789844تماس حاصل فرمایید.

مبارزه هوشمند با علف هرز مزارع 09922789844

مبارزه هوشمند با علف هرز مزارع 09922789844

از علف هرزهای مزارع خسته شدید؟؟؟یکدست از بین نمیرن؟؟؟؟خیلی زود شروع به رشد مجدد میکنه؟؟؟؟

 

 

مزارع خودتون رو به ما بسپارید.

 

مهندس مهشید بهتوئی

09922789844

همکاری با سیرنگ

سیرنگ در استان های مختلف، نمایندگی اعطا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را با دقت تکمیل کنید و منتظر تماس سیرنگ بمانید.