پرواز یاران سیرنگ
تاثیر پهپاد سمپاش کشاورزی بر آفات هلو

برای اطلاع از قیمت پیش از سفارش از طریق سایت، تماس تلفنی یا روش های دیگر استعلام گرفته شود.

تاثیر پهپاد سمپاش کشاورزی بر آفات هلو

 

آفات هلو می‌توانند شامل مختلف حشرات و بیماری‌های گیاهی باشند. این حشرات می‌توانند به برگ‌ها، میوه‌ها و سایر اجزای گیاه هلو آسیب برسانند و کیفیت محصول را کاهش دهند. برخی از آفات هلو عبارتند از شپشک‌ها، پسندا، شته‌ها، میخک‌ها و…

استفاده از پهپادهای سمپاش کشاورزی برای سمپاشی در مزرعه‌های هلو می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد. در ادامه به برخی از اثرات مثبت این روش در سمپاشی هلو با پهپادها اشاره می‌کنیم:

مزایای استفاده از پهپاد در سمپاشی درختان هلو

1. دقت بالا و تصویربرداری دقیق:

پهپادها مجهز به دوربین‌ها و حسگرهای پیشرفته هستند که امکان تصویربرداری دقیق از مناطق مختلف مزرعه هلو را فراهم می‌کنند. این دقت در تصویربرداری به کشاورزان این امکان را می‌دهد که مناطقی که به سمپاشی نیاز دارند، را بهینه‌تر تعیین کنند.

2. استفاده بهینه از سموم:

با دقت بالا و تنظیم مناسب پهپادها، می‌توان به توزیع بهینه‌تر و کمتر سموم در مزرعه هلو پرداخت. این کار باعث کاهش ضایعات سم و کاهش تاثیرات زیان‌بار بر محیط زیست می‌شود.

3. کاهش نیاز به تماس مستقیم با سموم:

با استفاده از پهپاد سمپاش، کارگران کمتر به تماس مستقیم با سموم و مواد شیمیایی مورد استفاده در سمپاشی نیاز خواهند داشت.

4. زمان‌بندی دقیق سمپاشی:

با توجه به دقت در تشخیص مناطق مستهدف و تنظیم ارتفاع پرواز پهپادها، می‌توان در زمان‌های مناسب‌تر و بهینه‌تر به سمپاشی پرداخت.

5. کاهش اثرات زیان‌بار بر محیط زیست:

با توزیع دقیق تر و بهینه‌تر سموم، می‌توان از ضایعات کاهش داده و اثرات منفی بر روی محیط زیست کاهش یافته و به حفظ تعادل اکولوژیک کمک کرد.

6. کاهش هزینه‌ها:

با بهره‌برداری از پهپادها در سمپاشی هلو، ممکن است هزینه‌های مرتبط با سمپاشی کاهش یابد و به افزایش سودآوری کشاورزان کمک کند.

 

پهپاد سمپاش برای مبارزه با آفات درختان هلو، یکی از عملیات بسیار حساس می باشد زیرا با استفاده حداقل از سموم و تولید محصولات ارگانیک، علاوه بر اینکه میوه ی سالم و بازار پسند تولید می شود از نظر کیفیت و حفظ محیط زیست نیز دارای ارزش زیادی می باشد. درخت هلو، نسبت به سایر درختان میوه عمر کمتری دارند، اما در این مدت کوتاه  نیز می توانند بسیار درآمدزا باشند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد تاثیر پهپادها سمپاش بر روی کنترل آفت میوه هلو صحبت کنیم.

 

انواع آفت های درخت هلو

از انواع آفت های درخت هلو که خسارت زایی مستقیم دارند می توان به:

کرم آلو

سرشاخه خوار هلو

سن های درخت میوه

آفات غیر مستقیم

پروانه زنبور نمای چوبخوار هلو

شپشک های سپردار

شته ها

بیماری های قارچی

پوسیدگی قهوه ای

بیماری های پوسیدگی سبز میوه

بیماری های غربالی

اشاره کرد. استفاده از پهپاد کشاورزی می تواند این آفات رایج در هلو را کنترل کرده و از بین ببرد. یکی از مزایای استفاده از پهپاد سم پاش دسترسی به مکان هایی است که برای کشاورز یا باغدار ممکن نمی باشد.

 

چرا باید از پهپاد سمپاش برای آفت درخت هلو استفاده کرد؟

یکی از استفاده های رایج و کاربردی از پهپاد کشاورزی سمپاش سیرنگ، سم پاشی باغات میوه است. پهپادهای کشاورزی می تواند با امواج فراصوتی مکان یابی کند و بهترین فاصله با درخت را برای سم پاشی انتخاب کند. از طرف دیگر یکی از مزایای سم پاشی با پهپادها از راه دور این است که سم کمتری مصرف شده و سموم کاملا یکنواخت و یک دست به سطح درخت میوه و باغ پاشیده می شوند.

همچنین در روش سمپاشی با استفاده از پهپادهای کشاورزی از نفوذ کردن سم به داخل و عمق خاک جلوگیری می شود، اگر بخواهیم روش سمپاشی با پهپاد را با روش سنتی مقایسه کنیم، مزیت های بیشتری در استفاده از پهپاد سم پاشی برای کشاورزی دستگیرمان می شود. مثلا می توان با استفاده از پهپادهای کشاورزی در تاریکی هوا هم باغ هلو خودتان را سم پاشی کنید. در نهایت، استفاده از پهپادها در سمپاشی هلو می‌تواند به کشاورزان کمک کند تا بهبود عملکرد مزرعه‌های هلو داشته باشند و در عین حال تاثیرات منفی از جمله آلودگی محیط زیست و ضایعات کاهش یابد. همچنین، ارتقاء آگاهی کشاورزان در مورد استفاده صحیح از این تکنولوژی نیز از اهمیت ویژه برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید و یا ثبت خدمات سمپاشی پهپادی می‌توانید مقاله نحوه خرید و یا سفارش آنلاین پهپاد را مطالعه نمایید.

 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.
جدیدترین مقالات
کشاورزی عمودی
کشاورزی هوشمند
کشاورزی عمودی یا کشت طبقاتی

کشاورزی عمودی یک رویکرد نوین به کشاورزی است که به منظور افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف منابع طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش،

نقش پهپادها در هوشمند سازی
پهپادها
نقش پهپادها در بهینه‌سازی زراعت

  نقش پهپادها در هوشمندسازی مزارع در دنیای کنونی با پیشرفت فناوری و علوم کشاورزی،  به عنوان یک رویکرد مهم و نوین در توسعه کشاورزی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

تماس با سیرنگ
تلفن: 44166975 , 44166955
ایمیل: infra@sirangplus.com
آدرس: میدان المپیک، خیابان 27، پلاک 11
شنبه تا چهارشنبه: 16:30- 8:30 پنجشنبه: 13:30-8:30