پرواز یاران سیرنگ
سموم کشاورزی

برای اطلاع از قیمت پیش از سفارش از طریق سایت، تماس تلفنی یا روش های دیگر استعلام گرفته شود.

سموم کشاورزی

سموم کشاورزی برای کاهش آفات و سلامت گیاهان و محصولات زمین های کشاورزی و باغات نیاز است و در صورتی که کشاورزان از این مادهاستفاده نکنند، بهره برداری و تولید محصولات با کاهش رو به رو می‌شود. سموم برای زمینهای کشاورزی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در ادامه به آن ها و مزایا و معایب استفاده از این ماده اشاره خواهیم داشت، بنابراین برای کسب اطلاعات تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع سموم کشاورزی

سموم کشاورزی برای دفع آفات و از بین بردن قارچ گیاهان، به دو دسته تقسیم می‌شود. شما می‌توانید سموم کشاورزی مورد نیاز خود را از فروشگاه سیرنگ تهیه نمایید.

  • سموم محدود: این دسته از آن ها به محیط زیست آسیب می‌رساند.
  • سموم طبقه بندی نشده: این دسته از سموم، برای دفع انواع آفات مورد استفاده قرار می‌گیرند و به انسان و محیط زیست آسیب وارد نمی‌کنند.

سموم آفت کش، از مواد فعال هستند اما باید حتما برچسب گذاری داشته باشند. موادی که بی اثر هستند نیازی به برچسب گذاری ندارند زیرا آسیب جامعی ایجاد نمی‌کنند. البته به این معنا نیست که غیر سمی باشند. برای اینکه نوع سم تولید شده و استفاده از آن مورد تایید قرار بگیرند، آزمایش های بسیاری بر روی آن ها انجام می‌شود. استفاده از سموم کشاورزی برای برخی از زمین ها و باغات بسیار سخت و دشوار است زیرا ممکن است که دارای لوکیشن نامناسب و سخت باشند که سم پاشی با نیروی انسانی بسیار دشوار و چالش برانگیز باشد. استفاده از پهپاد ها به همین دلیل در این موارد بسیار کاربردی است و بسیاری از کشاورزان طرفدار این نوع خدمات هستند. همچنین روز به روز باغداران بیشتری با این نوع خدمات کشاورزی آشنایی بیشتر پیدا کرده اند و از مزایای آن بهره می‌برند که در ادامه، در این رابطه توضیح خواهیم داد.

منابع سموم کشاورزی

آفت کش ها برای تولید بیشتر مواد غذایی بیار کاربردی بودند و امروزه میلیون ها تن سم برای کشاورزی تولید می‌شود. جالب است بدانید که امروزه در تولید سموم از ماده هایی اضافی استفاده می‌کنند که به عنوان منابع مغذی برای خاک نیز تا حدودی بشمار بروند، به عنوان مثال پارافین و مونو آمونیوم فسفات و … در این سموم وجود دارد.

 

سم پاشی با پهپاد

ضد عفونی با پهپاد سیرنگ

 

لیست انواع سموم کشاورزی

  • علف کش ها
  • آفت کش ها
  • قارچ کش ها
  • حشره کش ها
  • کنه کش ها
  • ادجوانت

سموم کشاورزی کشنده انسان

درواقع بعد از تولید سموم کشاورزی، سمیت مواد شیمیایی را اندازه گیری می‌کنند تا میزان کشندگی را بدانند. هرچه شدت سمیت بیشتر باشد، جذب از طریق پوست و دهان بیشتر می‌شود. زمانی که سم به اندازه بیش از اندازه جذب پوست شود، برای فرد مسمومیت ایجاد می‌کند. گاهی ممکن است دوز سم وارد شده به بدن کم باشد اما به دلیل اینکه مکرر این تماس با سم تکرار شده است، ایجاد شده باشد.

انتقال سموم کشاورزی

اثرات مخرب معمولا در زمین های کشاورزی که سم زیای استفاده می‌کنند و کشاورزان آگاهی کاملی از سم پاشی ندارند نیز زیاد است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی کشاورزی، برای خدمات سم پاشی یا بذر پاشی و سایر این خدمات، از پهپاد ها استفاده می‌کنند. سم پاشی با پهپاد به گونه ای است که یک زمین چند هکتاری در عرض چند ساعت از نظر سمپاشی تکمیل خواهد شد و هیچ منطقه ای زیاد در معرض سم قرار نمی‌گیرد.

پهپاد سم پاش دارای مخزن های چن لیتری است که بسته به وسعت زمین یا باغ شما برایتان توسط فروشگاه سیرنگ ارسال می‌شود و در هر جای کشور که قرار داشته باشید با این روش پیشرفته و صنعتی به سرعت کار را اتمام می‌بخشید. پهپاد سم پاشی سیرنگ طرداران زیادی میان کشاورزان دارد و روز به روز این نوع خدمات همانند محلول پاشی با پهپاد، بذر پاشی با هپاد و … بیشتر شناخته می‌شود. اگر شما هم به این نوع خدمات نیاز دارید، می‌توانید به صورت آنلاین پهپاد کشاورزی مورد نظر خود را سفارش دهید و یا برای راهنمایی های بیشتر با مشاوران فروشگاه سیرنگ مشورت نمایید.

سموم کشاورزی با پهپاد در اندازه زیاد و بیش از حد استفاده نمی‌شود و همچنین به دلیل اینکه به صورت پودری بر محصولات از فاصله مناسب و محاسبه شده، پاشیده می‌شود، دیگر از طریق باد در هوا پخش نمی‌شود.

محلول پاشی نخلستان با پهپاد سیرنگ

بهترین زمان سم پاشی

کشاورزان معمولا باید بدانند که چه زمانی برای سم پاشی بهترین موقعیت است. در مواقعی لازم است تا سم پاشی به صورت ملایم انجام شود و گاهی نیاز است تا میزان سم پاشی بیشتر باشد. با استفاده از پهپاد سم پاش، کشاورز میزان سم را انتخاب کرده و با استفادعه از محاسبات لازم، با فاصله ای مناسب سم پاشی با پهپاد انجام می‌شود. برایاینه بهترین نوع سموم را با اندازه مناسب تعیین کنید، باید از تمامی مسائل بیولوژیکی گیاهان و محصولات خود آگاه باشید. معمولا اگر این فرآیند به درستی انجام نشود، به مزارع خسارات زیادی وارد می‌شود زیرا ممکن است که محصولات آسیب ببینند، بنابراین باید استفاده از سموم کشاورزی به گوونه ای باشد که آفت ها به صورت ضربتی از بین بروند تا به گیاهان آسیب وارد نشود و عملیات به ضرر کشاورز یا باغ دار تمام نشود.

عملکرد سموم کشاورزی چگونه است؟

مکانیسم آفت کش ها اینگونه است که منجر به از بین بردن و یا جلوگیری از تولید آن ها می‌شود. سموم کشاورزی به دو فرم تماسی و سیستماتیک هستند که از نامشان نوع عملکردشان مشخص است. آفت کش های تماسی، بر اساس تماس مستقیماز تولید آفت ها جلوگیری می‌کنند و آفت کش های سیستماتیک، از طریق بخشی از گیاه جذب می‌شود و با انتقال به تمامی بخش های گیاه به ریشه منتقل می‌شود.

آیا سموم کشاورزی با پهپاد بر روی گیاهان می‌ماند؟

یکی از مزایای سم پاشی با پهپاد این است که دیگر خاک با این سم آغشته نمی‌شود و به محیط زیست آسیب نمی‌رسد. این سموم توسط گیاهان جذب و اندازه اضافی آن در آب حل می‌شوند. البته اگر سموم کشاورزی با پهپاد پخش شوند، دیگر میزان اضافه ای بر سطح گیاهان باقی نخواهد ماند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.
جدیدترین مقالات
کشاورزی عمودی
کشاورزی هوشمند
کشاورزی عمودی یا کشت طبقاتی

کشاورزی عمودی یک رویکرد نوین به کشاورزی است که به منظور افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف منابع طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش،

نقش پهپادها در هوشمند سازی
پهپادها
نقش پهپادها در بهینه‌سازی زراعت

  نقش پهپادها در هوشمندسازی مزارع در دنیای کنونی با پیشرفت فناوری و علوم کشاورزی،  به عنوان یک رویکرد مهم و نوین در توسعه کشاورزی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

تماس با سیرنگ
تلفن: 44166975 , 44166955
ایمیل: infra@sirangplus.com
آدرس: میدان المپیک، خیابان 27، پلاک 11
شنبه تا چهارشنبه: 16:30- 8:30 پنجشنبه: 13:30-8:30